آداب غذا خوردن در هند

به گزارش مجله ابوذریون، هندی ها چگونه غذا می خورند؟

هندى ها آداب خاصى در صرف غذا دارند. آنان به هیچ وجه در غذا خوردن اسراف نمى نمایند. چرا که معتقدند با افراط در غذا دچار تنبلى شده و این امر مانع رشد فکرى و جسمى شان مى گردد. از سوی دیگر سعى مى نمایند غذایشان به چرخه طبیعت نزدیک باشد. به همین دلیل مصرف غذاهایى چون گوشت و ماهى را مانع آرامش روح و نیایش با خدا مى دانند چرا که برای تهیه آنها باید موجود زنده ای را کشت و به اعتقاد آنها بدین ترتیب چرخه طبیعت بر هم می خورد. با خبرنگاران همراه باشید تا با آداب غذاخوردن در هند آشنا شوید.

آداب غذا خوردن در هند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

از آداب جالبی که دارند، با دست غذا خوردن است که هیچ طبقه خاصی هم از آن مستثنی نیست. هندى ها معتقدند براى غذا خوردن نباید واسطه اى وجود داشته باشد تا انرژى میان غذا و انسان در تعامل قرار گیرد. عادات غذایی مردم در هر منطقه از هند با هم متفاوت است. به طور مثال در جنوب (شهرهایى چون حیدر آباد، شانل و…) غذاهاى تند مصرف می گردد، در غرب (مثل کلکته) غذاهای شیرین و در شمال (مثل دهلى) غذاى تند و روغنى. اما یک سری غذاهاى مشترک در همه مناطق هند وجود دارد که از آن میان می تواند به دال که از حبوبات تشکیل شده و معمولاً آن را روى برنج مى ریزند و مى خورند اشاره نمود. دال (Dal) را با عدس لوبیا و نخود می پزند؛ ولى هر کدام از این حبوبات به طور جداگانه پخته مى شوند و همین باعث تنوع در غذا مى گردد.

دوساسامبار با اینکه غذاى مخصوص جنوب هند است، اما مصرفش در همه جاى هند رواج دارد. این غذا از یک نان بلند و نازک تشکیل شده که در وسط آن سیب زمینى، پیاز و فلفل گذاشته و مى پیچند و برای چاشنی هم از سس خاصى استفاده مى نمایند، که چتنى نام دارد. این سس با نارگیل و خود سس سامبار که حاوی سبزیجات مختلف است، درست شده است.

باتورا یکى از نان هاى معروف در هند می باشد که با غذایى به نام چولا میل مى گردد. چولا از پیاز، نخود، گوجه فرنگى، و فلفل و ادویه تشکیل شده و آن را با نان باتورا که روغنى و پفى شکل است میل می نمایند.

سمبوسه نیز غذایى آشنا و پرطرفدار است که بیشتر به صورت عصرانه مصرف شده و در خیابان ها دست فروش هایى آن را به فروش می گذارند.

در کل اینگونه است که طبقات محروم و پایین غذاهاى تندترى مصرف مى نمایند و غذاها در طبقات بالا از درجه تندى کمترى برخوردار است.

هندوها اعتقاد دارند که گاو ماده را نباید کشت و گوشت این حیوان را نباید خورد. به همین دلیل است که آنان از گوشت حیواناتى چون بز، گاو نر و گوسفند استفاده مى نمایند. البته مصرف گوشت در میان هندی ها چندان پسندیده نیست، حتى امروزه هم هندو هایى هستند که در کل زندگى شان هرگز گوشت مصرف نکردند.

منبع: الی گشت
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 553

به "آداب غذا خوردن در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آداب غذا خوردن در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید