آشنایی با 8 جاذبه گردشگری رایگان در استکهلم

به گزارش مجله ابوذریون، جاذبه های گردشگری فراوانی در شهر استکهلم وجود دارد که دیدار از آن ها آسیبی به حساب بانکی شما وارد نمی کند و کاملا رایگان است. تا خاتمه با ما باشید .

آشنایی با 8 جاذبه گردشگری رایگان در استکهلم

جاذبه های گردشگری رایگان استکهلم

تجربه بازدید از جاذبه های کم هزینه در طول سفر صرفا به این معنا نیست که فقط اجازه داریم به نمای بیرونی ساختمان ها چشم بدوزیم.

استکهلم از شهرهای گران دنیاست که پیش از سفر به آن باید پیش بینی هر هزینه ای را کرده باشید، با این حال، حتی گردشگران با بودجه های محدود نیز می توانند از برخی از جاذبه های این شهر به طور رایگان دیدن کنند.

1. شرکت در تورهای پیاده روی

تورهای رایگان بسیاری برای گردش در شهر استکهلم وجود دارند که از اکتشافات داخل مترو با بزرگ ترین گالری هنری دنیا گرفته تا نگاهی عمیق تر به محله قدیمی آن، متغیر است.

این تورها به زبان های گوناگونی اجرا می شوند و تورهای خصوصی با تمرکز روی یک قسمت خاص هم قابل رزرو هستند. می توانید با این روش درباره تاریخ خیره کننده استکهلم، اطلاعات زیادی به دست آورید و هیچ هزینه ای نیز در قبال آن پرداخت نکنید.

2. یاد دریافت زبان سوئدی

قطعا نمی توانید در یک هفته مانند یک بومی به زبان سوئدی صحبت کنید، اما سیستم کتابخانه ای استکهلم در تاک کافه ها (Talk Cafés) به شما فرصتِ یاد دریافت چندین عبارت کلیدی را می دهد که بتوانید در خرید و صرف شام در رستوران، کمی راحت تر باشید و بهتر اطرافتان را درک کنید. این کافه ها در کتابخانه های متعددی در سرتاسر شهر وجود دارند که از نقاط گوناگون دنیا، مردم را به خود جذب می کنند.

3. بازدید از موزه تاریخ سوئد

موزه های رایگان در استکهلم کم نیستند و حتی تعداد زیادی از سایر موزه ها هم در روزهای مشخصی هزینه ورودی دریافت نمی کنند.

حالا که حسابی سوئدی را یاد گرفته اید، چرا به یادگیری بیشتر درباره تاریخ این کشور نمی پردازید؟ موزه تاریخ سوئد (the Swedish History Museum)، محل برگزاری یکی از بزرگ ترین نمایشگاه های دنیا است که شامل یک اتاق طلایی و حتی بازی های وایکینگی در فضای باز می شود. البته این بازی ها مختص تابستان است.

4. تماشای گارد سلطنتی آبی پوش

بازدید از موزه تاریخ سوئد یاد دریافت زبان سوئدی شرکت در تورهای پیاده روی جاذبه های گردشگری رایگان استکهلمتماشای گارد سلطنتی آبی پوش

خاندان سلطنتی سوئد شاید جزو خاندان های سلطنتی معروف و شاخص دنیا نباشند؛ اما این به معنی کم بودن تشریفات و تجملات در این شهر نیست.

از ماه می تا اواخر آگوست، می توانید شاهد مراسم تعویض گارد سلطنتی در ساعت 12:15، هفته به جز یکشنبه ها باشید که در این روز مراسم ساعت 1:15 دقیقه بعد از ظهر اجرا می شود. دیدن این رویداد رایگان خالی از لطف نیست.

5. ورزش در فضای باز

ورزش در فضای باز بازدید از موزه تاریخ سوئد یاد دریافت زبان سوئدی شرکت در تورهای پیاده روی جاذبه های گردشگری رایگان استکهلمتماشای گارد سلطنتی آبی پوش

سوئدی ها عاشق ورزش هستند و جای تعجب نیست که دولت، حامی سلامت شهروندان بوده و تعداد زیادی فضای ورزشی روباز در شهر و حومه برای آن ها تعبیه کند.

این فضاها طوری طراحی شده اند که تمام قسمت های بدن را درگیر فعالیت کرده و معمولا در کنار مسیرهای پیاده روی و دو قرار دارند تا بتوانید ورزش های هوازی را نیز انجام دهید. البته اگر عاشق دویدن هستید، می توانید آزادانه در شهر بدوید و همزمان از فضاها لذت ببرید.

6. گردش در مجلس سوئد

گردش در مجلس سوئد ورزش در فضای باز بازدید از موزه تاریخ سوئد یاد دریافت زبان سوئدی شرکت در تورهای پیاده روی جاذبه های گردشگری رایگان استکهلم تماشای گارد سلطنتی آبی پوش در راستای تعهد جدی سوئد به شفاف بودن امور دولتی، مجلس سوئد به روی هر کسی که بخواهد به تماشای مجلس بنشیند باز بوده و می توانید در صورت تمایل در یکی از جلسات عمومی شرکت داشته باشید.

شرکت در تورهای هدایت شده می توانند مفیدتر باشند زیرا تاریخی از مجلس سوئد را نیز در اختیارتان می گذارند و می توانید درباره چگونگی برگزاری مجلس و اتفاقاتی که در لحظه در حال وقوع هستند مطلع شوید.

7. بازدید از یک گالری عکس

شاید موزه عکاسی توجه زیادی را به خودش جلب کند؛ اما نباید از گالری کنتراست (Kontrast) نیز غافل شد. این گالری رایگان، به طور خاص بر روی عکاسی مستند تمرکز دارد و نمایشگاه های موقتی را برپا می کند.

اگر چه بسیاری از کارها برای فروش در نظر گرفته شده، اما می توانید به رایگان در آن ها به تماشای عکس هایی ارزشمند بنشینید.

8. اکتشاف هلاس گوردن

تنها در فاصله ای کمتر از 15 دقیقه از مرکز شهر استکهلم می توانید هلاس گوردن (Hellasgården)، یک منطقه طبیعی حفاظت شده بزرگ و از جاذبه های گردشگری رایگان استکهلم را ببینید که در کل سال فعالیت ها و سرگرمی های متنوعی را به شما پیشنهاد می کند.

البته برخی از این تفریحات رایگان نیستند که شامل اجاره قایق کایاک می شود؛ اما خود ناحیه، بسیار بزرگ بوده و پر از مسیرهای کوهپیمایی و دریاچه ای برای شنا است. می توانید از ورزش های سالم و جذاب بدون هزینه آن لذت ببرید.

منبع: مجله دلگرم
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1348

به "آشنایی با 8 جاذبه گردشگری رایگان در استکهلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با 8 جاذبه گردشگری رایگان در استکهلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید