آموزش گام به گام ورزش های آپارتمانی

به گزارش مجله ابوذریون، به دنبال شیوع ویروس کرونا بیشتر مردم مجبور شدند در خانه بمانند و به بیرون مراجعه ننمایند. بسیاری از مردم جهت انجام فعالیت ورزشی نمی توانند به فضای باز مانند پارک و باشگاه مراجعه نمایند و مجبور هستند در خانه بعضی از حرکات ورزشی را انجام دهند.

آموزش گام به گام ورزش های آپارتمانی

جهت دریافت خدمات هزینه نوسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پس از اینکه ویروس کرونا اولین بار در چین رویت شد این بیماری به سرعت در اقصی نقاط دنیا گسترش یافت که کشور ما ایران هم از این قضیه مثتثنی نبود.

به دنبال شیوع ویروس کرونا بیشتر مردم مجبور شدند در خانه بمانند و به بیرون مراجعه ننمایند. بسیاری از مردم جهت انجام فعالیت ورزشی نمی توانند به فضای باز مانند پارک و باشگاه مراجعه نمایند و مجبور هستند در خانه برخی از حرکات ورزشی را انجام دهند.

به همین دلیل تصمیم به آموزش 4 ورزشی (آمادگی جسمانی - تی آر ایکس - پیلاتس و ایروپامپ) که احتیاج به فعالیت خارج از منزل ندارند و می گردد آن ها را در خانه انجام داد، گرفت.

آمادگی جسمانی

رسیدن به سطح مطلوبی از آمادگی جسمانی، کم وبیش خواسته همگی ما است که می تواند برای سلامتی بدن بسیار مفید باشد. طبق تعریفی که وزارت بهداشت کشور آمریکا از آمادگی جسمانی ارائه نموده است، آمادگی جسمانی به ویژگی ها و توانایی های مرتبط با مهارت در انجام فعالیت های جسمانی گفته می گردد. برخی افراد این توانایی ها و ویژگی ها را به طور طبیعی دارند و برخی دیگر، به مرور زمان آن ها را به دست می آورند.

آمادگی جسمانی بر سلامت دستگاه قلبی و عروقی، قدرت و استقامت عضلانی، ریه و کارکرد آن موثر است.

تی آر ایکس

ورزش تی آر ایکس (TRX) به طور همزمان قدرت، تعادل، انعطاف پذیری و ثبات در مرکز بدن انسان را توسعه می دهد. تی آر ایکس یک ابزار آموزشی قابل حمل است که گرانش و وزن بدن کاربر را برای تکمیل صد ها تمرین به ارمغان می آورد. ورزش تی آر ایکس بی نهایت مقیاس پذیر است، بنابراین بدون توجه به جایی که در آن ورزش می کنید، شما می توانید یک تمرین سریع، سرگرم نماینده و موثر برای تمام بدن در هر نقطه داشته باشید، به عبارتی با استفاده از گرانش و وزن بدن می توانید برای انجام صد ها تمرین بهره ببرید و خود را به چالش بکشید، زیرا شما می توانید به سادگی موقعیت بدن خود را برای بیشتر یا کمتر کردن مقاومت تنظیم کنید.

تی آر ایکس برای بالابردن آمادگی جسمانی، استقامت، انعطاف پذیری، قدرت جسمانی، چابکی، چربی سوزی، هماهنگ سازی کارکرد عصب و عضله بسیار مفید است.

پیلاتس

ورزش پیلاتس، بدن را با تاکید خاص بر قدرت مرکزی برای بهبود سلامت عمومی و تندرستی، تقویت می نماید. تمرینات پیلاتس روی یک تشک و یا با استفاده از تجهیزات ویژه مانند Reformer انجام می گردد.

به طور کلی ورزش پیلاتس مجموعه ای از حرکاتی است که با تمرکز برای استفاده همزمان از ذهن و جسم از جاذبه، وزن بدن و دستگاه های مخصوص برای افزایش مقاومت شما یاری می گیرد تا ماهیچه های تثبیت نماینده بدن تقویت شوند.

پیلاتس به طور کلی برای جلوگیری از آسیب و ریکاوری سریع تر بدن بعد از آسیب، ساخت ماهیچه های قوی و بدون چربی، تقویت و استواری عضلات مرکزی بدن، تقویت کف لگن و بهبود شرایط بدن هنگام نشستن یا ایستادن مفید می باشد.

ایروپامپ (بادی پامپ)

ایروپامپ یا بادی پامپ ورزشی هوازی- قدرتی است که برای انجام تمرینات قدرتی و استقامتی استفاده می گردد. تمرینات بادی پامپ عبارت اند از تمرینات هوازی و قدرتی که در آن ها از هالتر و دمبل برای اجرای تمرینات استقامتی استفاده می گردد. این تمرین ها بسیار جذاب و درعین حال شدید است؛ درنتیجه، ضربان قلب را بالا می برد، روی تک تک بخش های بدن تأثیر می گذارد و کالری زیادی می سوزاند.

بادی پامپ از موثر ترین روش ها برای چربی سوزی است و کسانی که از اضافه وزن برخوردار هستند توصیه می گردد که این ورزش را در منزل انجام دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 898

به "آموزش گام به گام ورزش های آپارتمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش گام به گام ورزش های آپارتمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید