اعلام حکومت نظامی در 15 منطقه از استان الازیق ترکیه

به گزارش مجله ابوذریون، خبرگزاری خبرنگاران- دولت ترکیه در چارچوب مبارزه با گروه پ ک ک در 15 منطقه از استان الازیق واقع در شرق این کشور مقررات حکومت نظامی به اجرا گذاشت.

اعلام حکومت نظامی در 15 منطقه از استان الازیق ترکیه

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، استانداری الازیق ترکیه با انتشار اطلاعیه ای از شروع اجرای مقررات ویژه منطقه نظامی بمدت یکسال در 15 منطقه روستایی و شهری از توابع چهار شهرستان آلاجاکایا، آرجاک، کاراکوچان و پالو برای شروع عملیات جدید نظامی علیه گروه تروریستی پ ک ک اطلاع داد.

در اطلاعیه استانداری الازیق آمده است: به منظور تامین امنیت جانی و اقتصادی شهروندان، برقرای آرامش و اطمینان از ایمنی زندگی مردم از تهدید گروه های تروریستی و انهدام مخفیگاه، انبار مهمات، پست های دیدبانی و سنگر های گروه های یاد شده و با استناد به ماده 11از قانون 5442 تامین امنیت نظامی، در 15منطقه روستایی و شهری وابسته به چهار شهرستان آلاجاکایا، آرجاک، کاراکوچان و پالو شامل محله مسکونی، مناطق تپه ای و ارتفاعات، مزارع و جنگل های بیشه ای از ساعت پنج صبح به وقت محلی 4 مارس (چهاردهم اسفند) بمدت یکسال به عنوان منطقه ویژه نظامی-امنیتی معرفی شده و شهروندان بدون کسب اجازه از ارگان های ذیربط حق ورود به این مناطق را ندارند.

لازم به ذکر است هم اکنون در 190 نقطه از پنج استان ماردین، دیاربکر، تونجلی، شیرناک و حکاری مقررات مناطق ویژه نظامی در حال اجراست.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1750

به "اعلام حکومت نظامی در 15 منطقه از استان الازیق ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام حکومت نظامی در 15 منطقه از استان الازیق ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید