شهرهایی در رومانی که می بایست از آن ها بازدید کنید

به گزارش مجله ابوذریون، برترین شهرهای رومانی

رومانی کشوری با روحیه های متفاوت می باشد و سراسر آن را تپه ها و کوه های زیبا با رگه هایی از فلزات پوشانده شده است. رومانی دارای شهرهای قرون وسطایی زیبا، صومعه های باستانی و بعلاوه قلعه های نفس گیر می باشد. برترین شهرهای رومانی از نظر شخصیت و ظاهر بسیار متنوع می باشد. به راحتی می توان گفت که بازدید از رومانی باورنکردنی می باشد. بسیاری از برترین شهرهای رومانی از نظر جذابیت و زیبایی های آن ها به نظر می رسند که از افسانه ها خارج شده اند.

شهرهایی در رومانی که می بایست از آن ها بازدید کنید

بسیاری از شهرهای رومانی دارای زیبایی های افسانه ای می باشند

به عنوان مثال می توان گفت که پیاده روی در خیابان های قدیمی براسوو (Brasov) و سیگیسوارا (Sighisoara) یکی از لذت های مطلق می باشد. با قدم زدن در این خیابان ها شما می توانید برج های نگهبانی قرون وسطایی را مشاهده نموده و از تماشا کلیساهای ظریف و ساختمان های پر جنب و جوش آن ها لذت ببرید. با اینکه شهرهای رومانی دارای سابقه تاریخی بسیاری می باشند اما در خصوص بسیاری از خیابان های آن ها احساس پویایی را می توانید حس کنید. بعلاوه صحنه های فرهنگی را می توان در سیبیو (Sibiu) و بخارست (Bucharest) پیدا کرد. مرکز نیز برای کسانی که شب زنده دار بوده یا در پی کافه ها و رستوران ها هستند مناسب می باشد. با خبرنگاران همراه باشید تا در خصوص برترین شهرهای رومانی بیشتر بدانیم.

سیگیسوارا | Sighisoara

سیگیسوارا با ساختمان های رنگارنگ ان، خیابان های پیچیده و مناره های مخروطی و برج های بلند آن قطعا یک تصویر زیبا و رنگارنگ را ایجاد می نماید. این بخش از شهر زیبا و دلنشین قدیمی به خوبی حفظ شده و در حال حاضر به عنوان یکی از برترین شهرهای رومانی و از جمله مقاصد گردشگری این کشور شناخته می گردد. واقعیت اینکه والد امپالر (Vlad the Impaler) کهالهام بخشی برای دراکولا بود در اینجا متولد شده و به هیجان این شهر اضافه می نماید. خیابان های قرون وسطایی سیگیسوارا پر از مغازه های هنری و کافه های کوچک می باشد. زمانی که شما در میان این خیابان ها به قدم زدن بپردازید قطعا احساس خواهید کرد که به گذشته بازگشته اید.

آلبا یولیا | Alba Iulia

آلبا یولیا اغلب به وسیله گردشگرانی که به رومانی سفر می کنند نادیده گرفته می گردد اما این شهر به عنوان یکی از برترین شهرهای رومانی و همچون ستاره ای جادویی باشکوه می باشد. دیوارهای قدیمی، بناهای تاریخی و موزه ها از جمله مواردی است که در این شهر وجود دارند. تاریخچه بسیاری از خیابان های حفظ شده نیز در آلبا یولیا وجود دارند. در این مکان است که ترانسیلوانیا و رومانی تصمیم گرفتند تا با یکدیگر متحد شوند. از جمله موارد پر اهمیت موجود در این شهر می توان به کلیسای کاتولیک رومی قرن سیزدهمی آن اشاره نموده که با معماری های رومانسک خود چهره ای دوست داشتنی را به نمایش می گذارد. علاوه بر این تعدادی قصرهای زیبا و کلیساهای پر زرق و برق نیز وجود دارند. البته که گردشگران اغلب بازدید از ارگ شهر را در مقایسه با سایر بخش های آن ترجیح می دهند.

تیمیزوارا | Timișoara

با داشتن بعضی از پارک های دوست داشتنی، میدان ها و باغ های پراکنده، شهر تیمیزوارا مکان بسیار خوبی برای پیاده روی می باشد. در سال 2021 این شهر مرکز فرهنگی اروپا خواهد بود بنابراین بهتر است قبل از اینکه جمعیت زیادی وارد آن شوند از این شهر بازدید کنید. اینجا سومین شهر بزرگ در این کشور می باشد و معروفیت خود را زمانی بدست آورد که در سال 1989 بر علیه ساوسسکو (Ceausescu) رهبر پیشین رومانی اقدام کرد. چندین مکان در اطراف شهر تیمیزوارا وجود داشته که به این موضوع اشاره دارند از جمله آن ها میدان زیبای پیروزی و موزه انقلابی آن ها می باشد. تیمیزوارا از نظر وجود رستوران ها، کافه های بزرگ و بعلاوه برنامه های شب زنده داری مکانی منحصر به فرد به شمار می رود. بسیاری از بازتماشامایندگان از این شهر به عنوان پایه ای برای کاوش در نواحی اطراف نیز استفاده می کنند.

سیبیو | Sibiu

سیبیو شهری جالب با ظاهر و احساساتی گرم می باشد. اینجا خانه ای برای بزرگترین جوامع آلمانی می باشد. این بدان معنی است که ترکیبات مختلفی از تاثیرات فرهنگی در خیابان های آن وجود دارند. مکان های مجذوب کنندهی در شهر سیبیو وجود داشته که دارای ساختمان های با معماری های بزرگ می باشند. دو مکان برجسته در این شهر وجود دارند که یکی قلعه قدیمی ان و دیگری میدان هوت (Huet) است که اطراف آن را ساختمان های زیبا با طرح گوتیک پوشانده اند. در طول سال تعدادی از جشنواره های اپرا، تئاترها و فیلم ها نیز در سیبیو برگزار می گردد. به همین علت شهر دارای یک صحنه فرهنگی پرطرفدار می باشد. علاوه بر این یکی از برترین موزه های کشور در قالب موزه بروکنتال (Brukenthal) در اینجا وجود داشته که بسیاری از آثار هنری از هنرمندان رومانیایی و بین المللی را می توانید در آن مشاهده کنید.

کلوج ناپوکا | Cluj-Napoca

دومین شهر بزرگ در رومانی کلوج ناپوکا بوده که پر از هنر و فرهنگ و معماری است. جمعیت جوان آن باعث شده تا اینجا مکانی برای برگزاری جشن های باشد و برای کسانی که در پی برنامه های شبانه هستند بسیار مناسب است. این شهر با بعضی از معماری های دوست داشتنی در قالب ساختمان های با طرح باروک و بعلاوه کلیساهای قدیمی در کنار بسیاری از گالری های هنری و مراکز فرهنگی جالب پراکنده شده اند. علاوه بر این پیشنهاد می گردد که بازتماشامایندگان در موزه ملی هنرهای زیبا نیز توقف کنند. غیر از این ها بسیاری از پارک ها و کافه ها نیز برای لذت بردن از روز شما وجود دارند. کلوج ناپوکا در منطقه ترانسیلوانیا واقع شده و به علت توسعه و به روز رسانی ارتباطات پروازی، محبوبیت آن در حال افزایش می باشد. امروزه بسیاری از مردم از این شهر به عنوان پایه ای برای کشف منطقه ها اطراف که پر از چشم انداز ها زیبا و قلعه های قدیمی می باشد استفاده می کنند.

کنستانتا | Constanța

کنستانتا که در دریای سیاه واقع شده است یک شهر بندری بزرگ بوده که از نظر اهمیت پس از بخارست به عنوان دومین و یکی از برترین شهرهای رومانی می باشد. قابل توجه است که این شهر بش از 2600 سال سابقه تاریخی دارد. باتوجه به اینکه بیشتر مردم از کنستانتا به عنوان شهری ساحلی و برای استراحتگاه های سواحل آن بازدید می کنند بنابراین این شهر نیز در جهت توسعه آن کوشش بسیاری می نماید. علاوه بر این بسیاری از ساختمان های تاریخی و موزه های جالب نیز در اینجا وجود دارند. از جمله آن ها می توان به موزه ملی تاریخ و باستان شناسی اشاره نموده که بدون شک با مجموعه های گسترده از آثار هنری و مقبره هایی از سنگ مرمر از جالب ترین آن ها می باشد. با وجود تعداد زیادی از هتل های باکیفیت، کافه ها و رستوران های دریایی که در اینجا یافت می گردد، کنستانتا چیزی بیش از یک مکان برای استراحت در سواحل دریای سیاه می باشد.

براسوو | Brasov

علاوه بر اینکه کوه های کارپات اطراف این شهر را پوشانده اند، محیط زیبای براسوو در کنار مرکز قرون وسطایی مجذوب کننده آن تکمیل می گردد. بدون علت نیست که اینجا یکی از برترین شهرهای رومانی و از محبوب ترین مقاصد در این کشور می باشد. گشتن در اطراف بخش قدیمی شهر یک راه دوست داشتنی برای گذراندن روز می باشد. در این گشت زنی شما می توانید ساختمان های افسانه ای باروک، کلیساهای گوتیک و برج های نگهبانی قرون وسطایی را مشاهده نمایید. میدان اصلی شهر نیز دارای کافه ها و رستوران های بسیاری بوده و شما می توانید با سفارش یک قهوه از این مکان لذت ببرید. بعلاوه در این شهر بعضی از مسیرهای پیاده روی دوست داشتنی نیز وجود دارند و البته کوه های نزدیک یکی از برترین مکان های برای اسکی در رومانی به شمار می فرایند. بسیاری از مردم براسوو برای تماشا چشم انداز های زیبا و نیز کشف بعضی از قلعه های ترانسیلوانیا خود را به بالای این کوه ها می رسانند.

بخارست | Bucharest

بخارست که یکی از برترین شهرهای رومانی می باشد به عنوان پاریس کوچک نیز شناخته می گردد. در دهه های اخیر به علت وجود حکومت کمونیستی و خراب کردن ساختمان ها مردم شهر از آن دور شده و از معروفیت بخارست تاحدودی کاسته شده است. البته که مرکز رومانی همچنان نیز مکانی مهیج برای بازدید بوده و به عنوان یکی از مقاصد محبوب توریستی در نظر گرفته می گردد. پارک های پر از برگ در کنار کلیسای ارتدوکیس قرن هفدهمی، موزه های مجذوب کننده و بعلاوه کاخ مجلس که بزرگترین ساختمان مجلس در دنیا می باشد از جمله موارد قابل توجه در بخارست است. ترکیبی جالب از بلوک های بتنی کمونیستی و آثار تاریخی که در امتداد ساختمان های شگفت انگیز قرار گرفته اند باعث می شوند تا خیابان های بخارست پر انرژی باشند. البته که مد روز، صحنه های شیک و زندگی پر جنب و جوش نیز در این مرکز مجذوب کننده وجود دارند.

رومانی یکی از کشورهای شرق آسیا بوده که توانسته تا حدی خود را رشد و توسعه دهد. موقعیت قرارگیری این کشور در نزدیکی دریای سیاه موجب رونق تجاری آن شده است. از طرف دیگر تاریخ این کشور نیز بسیار غنی و سراسر بناهای کهن از قرون وسطی و دوره های رنسانس می باشد.

منبع: www.touropia.com

منبع: الی گشت
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2131

به "شهرهایی در رومانی که می بایست از آن ها بازدید کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرهایی در رومانی که می بایست از آن ها بازدید کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید