امروز، بهترین زمان برای درست کردن دفترچه خاطرات سفرتان است

به گزارش مجله ابوذریون، روزهای قرنطینه و خانه نشینی در برابر شیوع ویروس کرونا، زمانی فوق العاده برای درست کردن دفتر خاطرات سفر با عکس های دیجیتال شما است. این فرصت را به هیچ وجه از دست ندهید.

امروز، بهترین زمان برای درست کردن دفترچه خاطرات سفرتان است

شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی ناشی از آن، زمانی برای ما فراهم کرده است که بالاخره می توانیم عکس های بی شمار و نامرتب داخل گوشیمان را سازماندهی کنیم و شاید برخی از یادگاری های سفری که از گردش های خود جمع کرده ایم را از آن ها جدا کنیم.

توصیه خانه نشینی در روزهای همه گیری کووید 19 به همه ما هدیه ای از جنس زمان داده است تا درباره سفرهای گذشته مان، کمی تامل کنیم، فرصتی مغتنم که بیشتر ما در حالت نرمال زندگی با وجود کارهای روزمره، هرگز به دست نخواهیم آورد. اما با وجود داشتن اوقات فراغت، گزینه های بسیاری از یک اسکرپ بوک سفر گرفته تا ایده های متنوع آلبوم عکس، وجود دارند. کدام یک را انتخاب کنید؟

خبرنگاران در این مقاله قصد دارد چهار راه سازماندهی به خاطراتتان را به شما آموزش دهد، از اسکرپ بوک های سنتی گرفته تا دیجیتالی (digi-scrapping). با توجه به اینکه در حال حاضر، همه ما در شرایط اقتصادی سختی هستیم، سعی می کنیم که بودجه وسایل اولیه این دفترچه خاطرات را در نظر بگیریم. برای سفارش دادن وسایل اسکرپ بوک، می توانید از پست پیشتاز استفاده کنید و از آن ها بخواهید که وسایل را پشت در خانه شما بگذارند و آنجا را ترک کنند. پس از ضدعفونی کردن تمام وسایل، می توانید خلق کردن را شروع کنید. به این ترتیب، ایمنی شما حفظ می شود و تماس با دیگران به حداقل می رسد.

آیا می دانید اسکرپ بوک چیست؟ کارتون up را تماشا کرده اید؟ دختربچه کوچک شاد و رنگارنگ داستان، یک کتاب ماجراجویی داشت که هرآنچه که دوست داشت را در آنجا می نوشت، می کشید یا می چسباند. به این کار، خلق کردن یک اسکرپ بوک می گویند. اسکرپ بوک به زبان ساده، یک دفترچه خاطرات تصویری یا یک آلبوم همراه با خاطرات ما است. درست کردن اسکرپ بوک به ما یادآوری می کند که ما چقدر خاص هستیم و به چه اندازه جزئیات و خاطرات خوب در زندگیمان داریم.

چند توصیه، قبل از شروع کار

عکس های خود را ادیت کنید

تمام سلفی هایی را که با غروب در سفرهای مختلف گرفته اید تا نور مناسب را پیدا کنید، به خاطر دارید؟ بهترین آن ها را انتخاب کنید و بقیه را کنار بگذارید. این کار، ممکن است ساعت ها و حتی روزها به طول بیانجامد، اما مطمئن باشید که ارزش زمانی که می گذارید را خواهد داشت، زیرا پس از اتمام این بخش، دقیقا می دانید که با چه عکس هایی قرار است کار کنید.

از عکس های انتخابی خود، بک آپ تهیه کنید

شما همیشه می توانید از یک هارد درایو اکسترنال برای ذخیره داده هایتان استفاده کنید، اما گزینه بهتری که دارید، درست کردن تنظیمات گوشی است تا به صورت اتوماتیک تمام فایل هایتان را در فضای کلاود (cloud space) از طریق سرویس هایی چون آی کلاود آیفون (Apples iCloud) و گوگل فوتوز (Google Photos)، ذخیره کند.

اگر گوشی آیفون دارید، به بخش تنظیمات بروید، نام خود را در بالای آن تایپ کرده و آی کلاود را انتخاب کنید. سپس گزینه آی کلاود فوتوز (iCloud Photos) را برای اطمینان از همگام سازی آن ها، انتخاب کنید.

اگر کاربر اندرویدی هستید، به اپلیکیشن گوگل فوتوز خود بروید، در منوی بالا، کلیک کنید، گزینه تنطیمات را انتخاب کرده و سپس گزینه بک آپ و همگام سازی (back up and sync) را انتخاب کنید.

تصمیم بگیرید که می خواهید عکس هایتان را به چه ترتیبی سازماندهی کنید.

آیا می خواهید که یک دفتر واقعی داشته باشید یا می خواهید عکس هایتان را به صورت مجازی در جایی به غیر از اینستاگرام به اشتراک بگذارید؟

در ادامه، ما به شما چهار گزینه خلاقانه و فوق العاده را معرفی خواهیم کرد تا با استفاده از آن ها، زمان خوب و مفرحی در این روزهای قرنطینه داشته باشید.

1. کتاب عکس

برای علاقه مندان به طراحی؛ وب سایت Artifact Uprising

برخی از عاشقان عکاسی بر این باور هستند که وب سایت Artifact Uprising، برخی از باشکوه ترین کتابهای عکس را می سازد. نگاهی به وب سایت آن ها بیندازید و محصولات آن ها را تماشا کنید که چگونه از وسط یک رویا به حقیقت پیوسته اند، اما به نحو جالب توجهی، شبیه به برد پینترست (Pinterest board)، لوس و آزاردهنده نیستند.

پینرتست، یک شبکه اجتماعی شناخته شده برای اشتراک گذاری تصاویر است که به کاربران اجازه می دهد که بر اساس علاقه خود، تصاویر را به اصطلاح پین کنند و سایر اعضا این تصاویر را لایک کرده یا در صورت لزوم ریپین کنند.

وب سایت Artifact Uprising دارای یک اپلیکیشن است که با 49 دلار به شما اجازه می دهد که یک کتاب عکس، مستقیما از گوشی خود، خلق کنید.

برای شیفتگان اینستاگرام؛ چت بوکس (Chatbooks)

اگر نمی خواهید انتخاب کنید که کدام عکس ها داخل کتاب شما قرار بگیرند، به وب سایت چت بوکس سر بزنید. اگرچه می توانید عکس های مجزایی را انتخاب کنید، این نرم افزار به شما اجازه می دهد که مستقیما به اینستاگرام یا پست های فیس بوک خود وصل شوید؛ برای همین شما می توانید یک کتاب عکس از آنچه قبلا به اشتراک گذاشته اید بسازید و نیاز به هیچ کار ذهنی اضافه ای ندارید.

مزیت استفاده از این نرم افزار با شروع قیمت از 10 دلار این است که عکس های شما به روش زمانی، مرتب می شوند، اگرچه شما می توانید ترتیب آن ها را به صورت دستی تغییر دهید.

برای طرفداران به اشتراک گذاری؛ گروو بوک (Groovebook)

افرادی که به برنامه ریزی معتاد هستند، عاشق گروو بوک خواهند شد. تمام آنچه باید انجام بدهید، آپلود کردن 40 تا 100 عکس تازه از موبایلتان در این اپلیکیشن به صورت ماهانه است. گروو بوک، منتخب این عکس ها را به صورت کتاب عکس 4 در 6 در می آورد و آن را به خانه شما پست می کند. کاور این آلبوم، هر ماه با الگوهای فصلی و اشکال رنگارنگ تغییر می کند.

صفحه های کتاب دارای لبه های سوراخ شده هستند تا بتوانید عکس ها را از آن ها جدا کنید و برای عزیزان و نزدیکانتان بفرستید. هزینه اشتراک در گروو بوک، ماهی 3.99 دلار است. با وجود اینکه امکان سفارش آن از کشور ما وجود ندارد، اما مطمئنن با نگاه کردن به محصولات آن ها می توانید ایده های مجذوب کننده و فوق العاده ای بگیرید.

2. کتاب عکس مجازی

آخرین چیزی که مینیاقتصادیست های (ساده گرایان) ماری کندو (Marie Kondo)، در میان ما می خواهند، اضافه کردن وسایل به خانه است. ماری کندو، یک مجری تلویزیونی مشهور ژاپنی است.

برای همین، اسلایدشوهای تلفن های هوشمند می توانند یک مزیت فوق العاده برای ما باشند. آن ها به روشی ساختاری و قابل ارائه به سفر شما می پردازند، اما هیچ فضایی را اشغال نمی کنند، البته به غیر از فضای ذخیره کلاود شما و در ضمنً، شما می توانید آن ها را همه جا با خودتان حمل کنید.

روی گوشی خود، یک اسلاید شو بسازید

اگر آیفون دارید، این ساده ترین راه برای ساختن یک اسلاید شو روی گوشی شما است. شما همچنین می توانید در گوگل فوتوز، یک اسلاید شو درست کنید؛ فقط کافی است که این اپلیکیشن را باز کنید، عکس هایی که می خواهید را انتخاب کنید و سپس آیکون اوور فلو (overflow) یا سه نقطه را در گوشه راست بالای صفحه بزنید و بعد، اسلاید شو را از منو انتخاب کنید.

اگر می خواهید یک کار فانتزی تر انجام دهید، اپلیکیشن هایی با امکانات بیشتر نیز وجود دارند. PicPlayPost، برای آیفون و گوشی های اندروید، با امکانات متعدد و حتی استیکرهای گیفی شکل برای زیباتر کردن آلبوم شما، یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن ها به شمار می آید.

اسلاید شو لب (Slideshow Lab)، که هم برای آیفون و هم برای اندروید در دسترس است، با تکنولوژی ساده تر، یک گزینه آسان تر با امکانات کمتر برای ساختن اسلاید شو است.

ویدئوهای کوتاه را به یک فیلم بلند تبدیل کنید

به جای اینکه اجازه دهید تمام ویدئوهای کوتاهی که به عنوان استوری در اینستاگرام استفاده کردید، به هدر بروند، چرا آن ها را به هم نمی چسبانید تا یک فیلم خارق العاده خلق کنید؟ شما حتی می توانید در پس زمینه ویدئوی خود، یک موسیقی که در حین سفر به آن گوش می کردید، بگذارید.

اگر کاربر آیفون هستید، به سادگی می توانید این کار را با اپلیکیشن آی مووی (iMovie) در گوشی خود انجام دهید. در غیر این صورت، اپلیکیشن هایی چون PicPlayPost، امکان ساخت فیلم را به غیر از اسلایدشوها برای شما فراهم کرده اند.

3. اسکرپ بوک به سبک قدیمی

ما خلاقیت را در وجود شما می بینیم و شما را تشویق می کنیم که یک اسکرپ بوک سنتی به یاد روزهای گذشته درست کنید. همان طور که راهی برای جاودانه کردن آن تمبرهای پستی، بلیط های اتوبوس و برچسب های رنگی پیدا کردید، دست به کار شوید.

عکس های خود را با کیفیت بالا به صورت آنلاین چاپ کنید

برای چاپ عکس های خود می توانید از پرینترهای رنگی خانگی یا مغازه های مختلف در سراسر شهر استفاده کنید. در روزهای شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی می توانید از طریق خدمات آنلاین چاپ، ثبت سفارش کنید تا عکس ها مستقیما به خانه شما پست شوند. آنلاین کپی و سایت های مختلف دیگری این امکان را برای شما فراهم می کنند، پس نیازی به ترک خانه ندارید.

وسایل مورد نیاز برای اسکرپ بوک خود را سفارش دهید

برای خرید وسایل مورد نیاز ساختن یک اسکرپ بوک ، مانند انواع متعدد دفترچه های رنگارنگ در سایزهای مختلف، نوارهای رنگی و چسب های متنوع با تم کارت پستالی سفر، کافی است در اینترنت جستجو کنید و همه چیز را آنلاین سفارش دهید.

4. اسکرپ بوک دیجیتال

اسکرپ بوک دیجیتال که با نام دیجی اسکرپینگ (digi-scrapping) هم شناخته می شود، راهی برای ادغام تکنولوژی با روش های سنتی است. در یک اسکرپ بوک دیجیتال، عکس های دیجیتالی با یادگاری های اسکن شده دیجیتالی از طریق ابزارهای گرافیکی کامپیوتری، ترکیب می شوند تا یک کولاژ دیجیتال را خلق کنند.

چیزهای زیادی برای کشف کردن در این روش وجود دارد و توصیه ما به شما این است که اگر با نرم افزارهایی چون فتوشاپ آشنایی دارید، به سراغ دیجی اسکرپینگ بروید. شما همچنین با استفاده از کلاس رایگان آنلاین اسکرپ بوک دیجیتال برای مبتدی ها، ارائه شده از طریق منبع آنلاین دیجیتال اسکرپینگ Scrapneers، می توانید بفهمید که آیا این روش را دوست دارید یا خیر.

منبع: کجارو / afar.com
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2160

به "امروز، بهترین زمان برای درست کردن دفترچه خاطرات سفرتان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز، بهترین زمان برای درست کردن دفترچه خاطرات سفرتان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید