تماشا کنید؛ ساحل آبی درخشان که شب ها همچون جواهری آبی می درخشد

به گزارش مجله ابوذریون، در جزیره وادهوی (Vaadhoo) مالدیو، شب ها آب دریا در نزدیکی ساحل، آبی و درخشان می شود و در ساحل نیز ذرات آب همچون ستارگان آبی می درخشند. این پدیده یکی از جاذبه های شاخص مالدیو است.

تماشا کنید؛ ساحل آبی درخشان که شب ها همچون جواهری آبی می درخشد

پدیده طبیعی شگفت انگیز زیادی در جهان وجود دارد که به جاذبه های گردشگری محبوب تبدیل شده اند. یکی از پدیده ها ساحل آبی درخشان است که می توانید شب ها در جزیره داهوی مالدیو شاهد آن باشید. در این جزیره آب دریا در نزدیکی ساحل مانند اکسیر جادویی آبی رنگی می درخشد و ذرات آب هم همچون ستارگان آبی یا تکه ای از جواهر درخشان فیروزه ای رنگ خود نمایی می کنند.

علت این پدیده شگفت انگیز وجود موجودات میکروسکوپی بسیار ریزی به نام فیتوپلانکتون ها در آب دریا است که نور آبی درخشانی را بازتاب می کنند. جالب است بدانید در یکی از سکانس های فیلم سینمایی مجذوب کننده و تحسین شده زندگی پای یا Life of Pie نیز به این موضوع به صورت غیرمستقیم اشاره شده است.

باید این مژده را به شما بدهیم که در ایران هم می توانید در ساحل نقره جزیره هنگام در نزدیکی جزیره قشم که ماسه های آن در زیر نور آفتاب می درخشند، نیز می توانید شاهد این پدیده حیرت آور باشید. در ضمنً در برخی از سواحل چابهار در برخی از شب های پاییز و زمستان، نیز می توانید این پدیده را از نزدیک تماشا کنید که واقعا یکی از زیباترین هنرنمایی های طبیعت است.

البته لازم به ذکر است که عمر ذرات میکروسکوپی خالق این پدیده، تنها چند دقیقه است و نمی توانید با برداشتن کمی از آب دریا و بردن آن، همیشه از این صحنه لذت ببرید!

علاوه بر این در ساحل خلیج تویاما در ژاپن و ساحل جزیره لارک در نزدیکی جزیره هرمز که فاصله چندانی با جزیره قشم ندارد، نیز می توانید شاهد ساحل درخشان آبی در شب باشید.

در ادامه شما را به تماشای کلیپی زیبا از این ساحل دعوت می کنیم.

منبع: کجارو
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2120

به "تماشا کنید؛ ساحل آبی درخشان که شب ها همچون جواهری آبی می درخشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشا کنید؛ ساحل آبی درخشان که شب ها همچون جواهری آبی می درخشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید