سرنوشت هتل های دو قلوی 5 ستاره برج میلاد چه شد؟ ، رد پای چینی ها در گودی که شاید پلازا گردد

به گزارش مجله ابوذریون، احداث هتل های دو قلو در مجموعه برج میلاد و در جواد مرکز همایش های این برج در طرح اولیه دیده می گردد اما سرنوشت این هتل های 5 ستاره چه شد؟

سرنوشت هتل های دو قلوی 5 ستاره برج میلاد چه شد؟ ، رد پای چینی ها در گودی که شاید پلازا گردد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

خبرنگاران: گود برج میلاد و خطراتی که این منطقه را تهدید می نماید ماه هاست مورد بحث و اعتراض شورای شهر است. مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه شورای شهر با بیان اینکه گود برج میلاد جز 200 گود پرخطر تهران است پبشنهاد کرد: در صورتی که سرمایه گذار برای ادامه ساخت فاز 2 برج میلاد پیدا نشد، این گود ایمن سازی و تبدیل به پلازای شهری گردد.

وی در خصوص آخرین وضعیت مالکیت گود برج میلاد با بیان اینکه پنج سال پیش در زمان قالیباف، قراردادی میان سازمان مشارکت های شهرداری و شرکت سرمایه گذاری قدر متعلق به بنیاد تعاون ناجا امضا شد گفت: براساس این قرار داد مقرر شد که در فاز 2 برج میلاد، هتل دوقلو پنج ستاره در جوار مرکز همایش های برج میلاد ساخته گردد.

وی با بیان اینکه بنیاد تعاون ناجا نیز بلافاصله بعد از انعقاد قرارداد نسبت به گودبرداری اقدام کرد گفت: مساحت زیادی از گود برداشته شد، اما کار به همان شکل رها شد و بنیاد تعاون ناجا نیز دلیل انصراف خود از این پروژه را رفتن شریک چینی خود عنوان و بیان کرد که به دنبال یک شریک است چرا که به دلیل مسائل اقتصادی امکان توسعه پروژه را ندارد.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر با بیان اینکه متاسفانه گود برج میلاد جز 200 گود پرخطر تهران است و اگر خدایی نانموده رانش زمین یا زلزله رخ دهد شاهد بروز فاجعه خواهیم بود به ایسنا گفت: عمر مفید گود به اتمام رسیده و قطعا اگر حادثه ای رخ دهد شاهد وقوع خسارت جانی و اقتصادی زیادی خواهیم بود.

فراهانی با بیان اینکه تاکنون برای معین تکلیف این گود پرخطر جلسات متعدد برگزار شده است، گفت: شهرداری تهران به تعهد خود مبنی بر واگذاری زمین اقدام نموده اما بنیاد تعاون ناجا توان ادامه کار را ندارد و این در حالیست که حتی گود را نیز به حالت اول برنگردانده و مدعی است که اگر شهرداری می خواهد منصرف گردد باید هزینه های بنیاد برای گودبرداری را بدهد. این در حالی است که بنیاد به تعهدات خود عمل ننموده و کار را پنج سال است که فریز نموده و خسارت اقتصادی و عدم النفع زیادی به شهرداری به واسطه عدم توسعه پروژه تحمیل نموده است.

فراهانی با بیان اینکه گود پرخطری از مدیریت شهری اسبق برای تهران به ارث گذاشته شده که حتی پرکردن آن هزینه های زیادی دارد، گفت: معتقدیم که اساسا در گام اول لغو قرار داد فیمابین شهرداری و شرکت سرمایه گذاری قدر ضروری است و در ادامه اگر نتوانستیم نسبت به جذب سرمایه گذار برای ادامه کار اقدام کنیم، پیشنهاد می گردد که این گود ایمن سازی و تبدیل به پلازای شهری گردد که حداقل مردم در آن به تفریح بپردازند.

منبع: چمدان
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 316

به "سرنوشت هتل های دو قلوی 5 ستاره برج میلاد چه شد؟ ، رد پای چینی ها در گودی که شاید پلازا گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت هتل های دو قلوی 5 ستاره برج میلاد چه شد؟ ، رد پای چینی ها در گودی که شاید پلازا گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید