سریال قورباغه؛ نیامده جنجال به پا کرد

به گزارش مجله ابوذریون، اولین شایعه -یا حاشیه- درباره قورباغه زمانی پیش آمد که رسانه ها از دستمزد بالای نوید محمدزاده در این سریال نوشتند. شایعه یا خبری به شدت حاشیه ساز که البته در ادامه وکیل شرکت تصویرگستر پاسارگاد آن را تکذیب کرد.

سریال قورباغه؛ نیامده جنجال به پا کرد

جهت دریافت خدمات طراحی داخلی خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

پولاد امین| قورباغه از همان ابتدا پرحاشیه بوده است؛ چه آن موقع که اعلام شد قرار است سریالی نجومی باشد و چه هنگامی که سرمایه گذاری علی اسدزاده آن را به ماجرا های دادگاه محمد امامی پیوند داد و چه حالا که از خاتمه فیلمبرداری و مراحل فنی اش چند ماهی گذشته و به نظر می رسد زمان نمایش آن نزدیک شده و همین هم موجب پرحاشیه ترشدنش شده است.

سرزمین حاشیه و جنجال

قورباغه با هر متر و معیاری بزرگ ترین و مهم ترین سریال شبکه خانگی دو سال اخیر -یعنی تقریبا از همان روزی که نخستین اخبار درباره فراوریش منتشر شد- بوده است. سریالی که به واسطه اهمیت و جذابیتش برای رسانه ها در هر برهه ای حواشی و جنجال های متعددی داشته است.

اولین شایعه -یا حاشیه- درباره قورباغه زمانی پیش آمد که رسانه ها از دستمزد بالای نوید محمدزاده در این سریال نوشتند. شایعه یا خبری به شدت حاشیه ساز که البته در ادامه وکیل شرکت تصویرگستر پاسارگاد آن را تکذیب کرد. اما این آغاز سیل حواشی بود.

در ادامه اخباری درباره ارتباط دو تن از سرمایه گذاران پرحرف وحدیث سینمای ایران، محمدصادق رنجکشان و محمد امامی با این پروژه منتشر شد؛ شایعاتی که رنجکشان طی یک اطلاعیه رسمی آن را تکذیب کرد.

ماجرای نتفلیکس

کلیدواژه نتفلیکس آغازگر یکی دیگر از جنجال های قورباغه است. همین چند روز پیش بود که رسانه های سینمایی با تیتر پخش سریال قورباغه از نتفلیکس؛ واقعیت یا شایعه؟! به این موضوع اشاره کردند که چند وقتی است مالکان و سازندگان قورباغه با نتفلیکس در حال مذاکره هستند تا در صورت توافق سریال پرسروصدایشان از این سامانه جهانی پخش گردد.

کتمان نمی توان کرد در صورتی که این امر محقق می شد، پخش قورباغه از نتفلیکس می توانست رخدادی وسوسه برانگیز و یک سکوی پرتاب بلند برای هومن سیدی و گروهش قلمداد گردد. خبری که البته خیلی زود به فراموشی سپرده شد تا به قول یکی از رسانه ها بمب ساعتی قورباغه به مرحله انفجار نرسد.

اما در ادامه حاشیه هایی که بین سازندگان سریال با یکی از وی او دی هایش آمد و رسانه ای شد، نشان از این دارد که ظاهرا شایعات موجود چندان هم شایعه نبوده اند. مگر اینکه انتشار آن ها را تمهیدی از جانب سازندگان برای رساندن پیامی ویژه به تهیه کننده قلمداد کنیم. حواشی دو روز اخیر تا حد زیادی به این سویه ماجرا معنا می دهد.

آغاز حواشی جدید

حواشی جدید قورباغه از روز گذشته آغاز شد. زمانی که یکی از روزنامه ها در گزارشی درباره دلیل تأخیر در انتشار این سریال، اختلافات مالکیتی بین تهیه کننده و سرمایه گذاران را عامل پخش نشدن این مجموعه بیان کرد.

در آن گزارش آمده بود که طبق قرارداد اولیه نماوا مالکیت و بستر پخش قورباغه را متعلق به خود می داند، اما علی اسدزاده، تهیه کننده قورباغه، با این موضوع مشکل دارد. درواقع اختلاف اسدزاده و نماوا بر سر درصد مالکیت سریال است.

این ادعا ها در کنار این واقعیات که هنوز بعضی از بازیگران و عوامل فراوری با پروژه تسویه حساب ننموده اند، روابط عمومی سریال قورباغه را به پاسخگویی کشاند.

پاسخ تند قورباغه

روابط عمومی سریال قورباغه واکنشی تند به ادعای اختلاف بین سرمایه گذار و تهیه کننده سریال نشان داد. این روابط عمومی در کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرام مرتبط با سریال قورباغه ضمن تکذیب خبر نوشت: خبر منتشرشده در یک روزنامه راجع به سریال قورباغه سراسر دروغ و کذب است و قطعا شکایت قضائی انجام خواهد شد.

در ادامه نیز انگشت اتهام به سمت یکی از پلتفرم های وی اودی گرفته شد: متأسفانه افرادی با هدف تخریب در آستانه پخش سریال آغاز به دروغ پردازی نموده اند، ازجمله پلتفرم وی اودی بزرگی که سریال به ایشان فروخته نشده است، منشأ این شیطنت هاست.

متأسفانه افرادی با هدف تخریب در آستانه پخش سریال آغاز به دروغ پردازی نموده اند، ازجمله پلتفرم وی اودی بزرگی که سریال به ایشان فروخته نشده است، منشأ این شیطنت هاست.

بازی تأیید و تکذیب

در ادامه ماجرا، اما بحث به موعد انتشار قورباغه کشید و رسانه ها پرسش های تکراری این روز ها را مطرح کردند که بالاخره قورباغه چه زمانی عرضه خواهد شد؟

پاسخ این پرسش خیلی زود از راه رسید و اعلام شد که پروانه نمایش قسمت های اولیه قورباغه صادر شده است و پخش سریال از آبان آغاز خواهد شد. در متن این خبر آمده بود که با صدور پروانه نمایش و پس از پشت سرگذاشتن فرایند بزرگ پس فراوری، انتشار قورباغه از آبان 99 در نمایش خانگی آغاز خواهد شد.

خود این خبر نیز، اما با تکذیب روبرو شد. عامل تکذیب این خبر نیز کسی نبود مگر محمدرضا فرجی، مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی که گفت: از سوی سازندگان قورباغه تقاضای بازبینی به ارشاد داده شده است و در همین زمینه 6 قسمت اولیه سریال نیز ارایه شده است. بازبینی هم در دستور کار شورا قرار گرفته است، اما پروانه به معنای صدور هنوز انجام نشده، ولی در دستور کار واقع شده است.

در صحبت های محمدرضا فرجی، اما نکته مهم تأیید تلویحی اختلافات تکذیب شده بین سرمایه گذار و تهیه کننده قورباغه بود: بله، اختلافاتی وجود دارد، ولی این موضوع نافی صدور پروانه نمایش نخواهد شد و بناست مشکل به وسیله حکم برطرف گردد.

درباره قورباغه

هومن سیدی، کارگردانی که با فیلم هایی مانند مغز های کوچک زنگ زده، خشم و هیاهو، اعترافات یک ذهن خطرناک و… در عرصه کارگردانی اعتباری ورای جایگاه بازیگری اش دارد، تمام یک سال و نیم گذشته را صرف ساخت سریال قورباغه نموده است.

نخستین سریال کارنامه اش، با بازی نوید محمدزاده، صابر ابر، فرشته حسینى، سحر دولتشاهی، آناهیتا افشار، مهران غفوریان و خود هومن سیدی است که براساس تیزر های منتشرشده روایتی پرتحرک و پرهیجان از درامی اجتماعی است.

داستانی که روابط عمومی سریال آن را چنین خلاصه نموده: من همواره یه جایگاه واسم کم بوده، کتم واسم تنگ بوده، کفشام برام کوچیک بوده، ساعتم خواب می مونده و من ازش جلوتر حرکت می کردم، جهان برای من جای کوچیکیه، احساس می کنم همه جا بستس و نمی تونم نفس بکشم، انگار همه این لحظه ها رو قبلا دیدم، درختا، صدای آبشار، قورباغه ها، اونا رو زمانی می بینم که در حال مردنم.

ماجرا ادامه دارد

معلوم نیست سرنوشت اختلافات قورباغه به کجا خواهد رسید و تکلیف پخش این سریال چگونه معین خواهد شد. اما فعلا در این مرحله حمله تند و تیز علی اسدزاده به فیلیمو می تواند حرف های زیادی در خود داشته باشد. اسدزاده (سرمایه گذار، تهیه کننده و پخش کننده) در صفحه شخصی اش گفته های روابط عمومی سریال را که جنجال ها را به یکی از وی اودی ها نسبت داده بود، تأیید نموده است:

فیلیمو من رو عصبانی نکن و نزار دهنم رو باز کنم، یادته می گفتی تو نخری هیچ کس سریال [قورباغه]رو نمیخره؟ حالا چرا به التماس که نتیجه نگرفتی به تخریب رسیدی؟ هیچی نیستی، یادت باشه.

بله؛ مثل تمام ماجرا های جنجالی سینمای ما بازی همچنان ادامه دارد…

منبع: فرادید
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1309

به "سریال قورباغه؛ نیامده جنجال به پا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال قورباغه؛ نیامده جنجال به پا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید