صدور 4 میلیون کد بورسی در کمتر از 4 ماه

به گزارش مجله ابوذریون، رییس شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ضمن تشریح آخرین شرایط فروش سهام عدالت، از صدور چهار میلیون کد بورسی در امسال اطلاع داد.

صدور 4 میلیون کد بورسی در کمتر از 4 ماه

به گزارش ایسنا، حسین فهیمی امروز (شنبه) در مراسم رونمایی رسمی از احراز هویت الکترونیکی بازار سرمایه، با بیان اینکه از ابتدای امسال تا به امروز چهار میلیون کدبورسی جدید صادر شده است، اظهار کرد: این درحالی است که میزان کدهای صادر شده در سال 1397 معادل 100 هزار و در سال 1398 نیز 900 هزار کد بوده است.

وی با تاکید براینکه اقدامات حقوقی رو سهام در شرکت سپرده گذاری مرکزی نسبت به سال های قبل افزایش 10 برابری داشته است، اظهار کرد: عملیات تسویه معاملات شرکت در سال گذشته 2.5 برابر بودجه سالانه کل کشور و به میزان هزار هزار میلیارد تومان بود.

رییس شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در ادامه با اشاره به راه اندازی ETF گفت: این موضوع شروع همکاری بازار سرمایه با نظام بانکی بود و شرکت سپرده گذاری مرکزی به عنوان واسطه بانک ها و کارگزاری ها عمل کرد.

فهیمی همچنین با اشاره به طرح آزادسازی سهام عدالت در نهم اردیبهشت امسال اظهار کرد: این طرح عظیم ترین طرحی بود که از ابتدای تاسیس بازار سرمایه تا به امروز اجرا شده است. با اقداماتی که در شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شد، از مراجعه حضوری 50 میلیون نفر به دفاتر پیشخوان دولت، کارگزاری و... و. جلوگیری شد.

وی ادامه داد: در تاریخ دهم خرداد ماه از 49 میلیون نفر مشمول سهام عدالت، 13میلیون و 600 هزار نفر روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند.

آخرین شرایط فروش سهام عدالت

رییس شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با بیان اینکه یک میلیون و 800هزار نفر برای فروش سهام عدالت خود به بانک ها و کارگزاری ها مراجعه کردند، گفت: از این تعداد سفارش یک میلیون و 76هزار نفر اجرا شده و 2737 میلیارد تومان سهام عدالت بفروش رفته که از این میزان 2731 میلیارد تومان به حساب مشمولین واریز شده است.

بیش از 15 میلیون نفر در سجام ثبت نام کردند

در ادامه مراسم علیرضا ماهیار - معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی - با بیان اینکه درحال حاضر امکان صدور روزانه یک میلیون کد بورسی وجود دارد، گفت: تا به امروز 15 میلیون و 500 هزار نفر در سجام ثبت نام نموده اند.

به گفته وی، برگزاری مجامع به صورت الکترونیکی و توزیع سود الکترونیکی میز در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1265

به "صدور 4 میلیون کد بورسی در کمتر از 4 ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور 4 میلیون کد بورسی در کمتر از 4 ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید