محققان: غذای خانگی بخورید

به گزارش مجله ابوذریون، طبق گفته محققان افرادی که به طور مرتب در خانه وعده های غذایی می پزند، احتمالا رژیم غذایی با کیفیت تری دارند.

محققان: غذای خانگی بخورید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبگرزاری فارس به نقل از شینهوا، طبق گفته محققان افرادی که به طور مرتب در خانه وعده های غذایی می پزند، احتمالاً رژیم غذایی با کیفیت تری دارند، اما ارتباط بین پخت و پز در خانه و کیفیت رژیم غذایی بین جمعیت کم درآمد و کم درآمد متفاوت است.

این مطالعه که روز دوشنبه در وب سایت دانشگاه میشیگان (UM) منتشر شده، 8 هزار و 668 بزرگسال در سن 20 سال یا بالاتر با داده های کامل را تحت بررسی قرار داده است.

شاخص غذا خوردن سالم (HEI) از 0 تا 100 متغیر بود که 100 نمره بهترین و بالاست که نشان دهنده کیفیت بهتر رژیم است. نمره در 13 بخش مؤثر اندازه گیری هر دو گروه مواد غذایی کفایت و اعتدال است.

از مشارکت کنندگان، 13 درصد در خانوارهایی زندگی می کردند که شخصی شام 0 تا 2 بار در هفته پخت و پز می کرد، 21 درصد در خانوارهایی زندگی می کردند که شخصی شام 3 تا 4 بار در هفته می پخت، 31 درصد در خانوارهایی زندگی می کردند که شخصی در آن 5 تا 6 بار شام می خورد. هفته و 36 درصد در خانه هایی زندگی می کردند که شخصی بیش از 7 بار در هفته غذا طبخ می کردند.

این مطالعه نشان داد که فرکانس پخت و پز بیشتر، بیش از سه بار در هفته، با نمره بالاتر HEI در مقایسه با پخت و پز 0 تا 2 بار در هفته همراه بود. در مقایسه با پخت و پز 0 تا 2 بار در هفته ، پخت و پز شام بیش از هفت بار در هفته منجر به افزایش 2.96 امتیاز در کل در کل شد.

به طور خاص، افزایش 2.68 امتیاز در بین افراد کم درآمد و 5.08 امتیاز در بین افراد با درآمد بالاتر بود.

محققان گفتند: در حالی که تحقیقات بیشتری برای درک بیشتر تفاوت های سیستماتیک بالقوه بین جمعیت های کم درآمد درآمد بیشتر برای آشپزخانه سالم مورد نیاز است، افزایش دسترسی به گزینه های غذایی سالم تر ممکن است راه حلی برای کاهش اختلاف بین دو جمعیت باشد.

این مطالعه در جدیدترین شماره تغذیه بهداشت عمومی منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 824

به "محققان: غذای خانگی بخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان: غذای خانگی بخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید