بهترین راه برای کنترل فشار خون بچه ها

به گزارش مجله ابوذریون، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است بچه هایی که مدارس آنها با درختان پوشیده شده و در نزدیکی فضای سبز قرار دارند، به میزان قابل توجهی کمتر از سایر افراد در معرض فشارخون هستند.

بهترین راه برای کنترل فشار خون بچه ها

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله ابوذریون به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است بچه هایی که مدارس آنها با درختان پوشیده شده و در نزدیکی فضای سبز قرار دارند، به میزان قابل توجهی کمتر از سایر افراد در معرض فشارخون هستند.

دانشمندان بیش از 59 هزار و 700 محیط مدرسه و حدود 60 هزار دانش اموز را تحت بررسی قرار دادند و درنهایت دریافتند، زندگی در معرض فضای سبز می تواند در سلامت ماندن افراد تأثیر بگذارد.

نتایج این پژوهش همچنین نشان داد، بچه ها در صورت نزدیک بودن به فضای سبز نیز کمتر از سابر هم سن و سالان خود در معرض اختلال نقص توجه بیش فعالی قرار دارند.

دانشگاهیان در انستیتوی علوم محیطی گوانجو در جنوب چین معتقدند صرف وقت در طبیعت مغز جوانان را تحریک می کند.

این تئوری ها می گویند که انسان ها برای توسعه ساختارهای حیاتی مغز جوان هستند و ذاتاً به طبیعت جذب می شوند و به آن نیاز دارند.

تیم محققان، به سرپرستی بو یی یانگ، خواستار آزمایش های بیشتر شدند تا بدانند چرا طبیعت می تواند از ADHD جلوگیری کند.

محققان نوشتند: ما مشاهده کردیم که میزان قرار دریافت در معرض سبز بیشتر به طور معنی داری با احتمال کمتر ازاختلال نقص توجه بیش فعالی همراه است.

این تحقیق در مجله JAMA Open منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 753

به "بهترین راه برای کنترل فشار خون بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین راه برای کنترل فشار خون بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید