مقاله: فردی کانادایی که بر روی سنگ قبر همسرش یک معما حک کرد!

به گزارش مجله ابوذریون، دکتر سامودل بین، شخصی بود که در کانادا زندگی می کرد و در طول زندگی خود دوبار ازدواج کرد و دو همسر به نام های هنریتا و سوزانا داشت. زمانی که دکتر بین به فاصله 2 سال هم همسر اول و هم همسر دوم خود را از دست داد، دست به اقدام عجیبی زد. او برای اینکه به آن ها احترام ویژه ای گذاشته باشد، تصمیم گرفت که سنگ قبر آن ها را به تفریحی اختصاص بدهد که مورد علاقه هردوی آن ها بود: حل کردن معما!

مقاله: فردی کانادایی که بر روی سنگ قبر همسرش یک معما حک کرد!

مجددا، در کلیسای شهر سنت سالوادور، شهری اسپانیایی در اوویه دو، سنگ قبری وجود دارد که روی آن حروف لاتین SILO PRNCEPS FECIT به صورتی حک شده است که به 270 یا 2024 روش مختلف (بسته به اینکه کدام منبع را معتبر می دانند) خوانده می گردد.

درحال حاضر یک نمونه مشابه گرانیتی از آن سنگ قبر هنوز هم در قبرستان راشز دیده می گردد و متاسفانه سنگ قبر اصلی به خاطر شرایط آب و هوایی و باران های مکرر از بین رفت. این سنگ قبر حدودا 90 سانتی متر ارتفاع دارد و روی آن یک انگشتی دیده می شود که به عبارت به خانه رفته بالای نام دو خانم اشاره می نماید. زیر این دو نام، همان معمای عجیب قرار گرفته است: یک جدول که روی آن ها 225 حرف و عدد به صورت تصادفی حک شده است.

بدون شک، دکتر بین باید درخواست های زیادی مبنی بر رمزگشایی این معمای حک شده داشته باشد اما نکته عجیب این است که هرگز شخصی این درخواست را برای او نفرستاد. او در سال 1904، زمانی که برای تعطیلات به کوبا رفته بود از یک قایق بادبانی افتاد و غرق شد و راز این سنگ قبر را برای همواره با خود دفن کرد.

منبع مقاله: فردی کانادایی که بر روی سنگ قبر همسرش یک معما حک کرد!

انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2053

به "مقاله: فردی کانادایی که بر روی سنگ قبر همسرش یک معما حک کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: فردی کانادایی که بر روی سنگ قبر همسرش یک معما حک کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید