جاهای دیدنی فرانسه؛ سفر مجازی به 10 جاذبه تماشایی فرانسه، از پاریس تا آلزاس

به گزارش مجله ابوذریون، جاذبه های فرانسه در بین تمام گردشگران از سراسر دنیا بسیار خواهان دارد. جاهای دیدنی فرانسه به زبان انگلیسی در موتور جست وجوی گوگل یکی از بالاترین آمارها را دارد. در این مطلب از چطور، قرار است سفری مجازی به فرانسه داشته باشیم. به علاوه، 10 جاذبه معروف فرانسه را نیز معرفی خواهیم کرد، شامل دیدنی های پاریس، مکان های دیدنی تاریخی فرانسه و جاذبه های طبیعی این کشور. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا از زیبایی های فرانسه و چگونگی سفر مجازی به این کشور برایتان بگوییم.

جاهای دیدنی فرانسه؛ سفر مجازی به 10 جاذبه تماشایی فرانسه، از پاریس تا آلزاس

فرانسه از کشورهای خوش آب ورنگ در صنعت گردشگری است. بهترین و متنوع ترین جاذبه های گردشگری را در نقاط مختلف این کشور می توانید ببینید. از خیابان های پرزرق وبرق پاریس تا ساحل طلایی آزور و دهکده های انیمیشنی آلزاس باید در فرانسه پیشروی کرد و از این سفر ماجراجویانه لذت برد. قلعه های افسانه ای، کلیساهای جامع با معماری های خارق العاده، دهکده های رؤیایی، موزه ها و… همگی در فهرست جاهای دیدنی فرانسه قرار می گیرند.

در ادامه، 10 جاذبه دیدنی مهم فرانسه را در سه بخش باهم مرور خواهیم کرد:

  • جاذبه های طبیعی؛
  • جاذبه های تاریخی؛
  • جاذبه های شهری.

جاذبه های طبیعی فرانسه

1. ساحل آزور، آرامش در حاشیه مدیترانه

خط ساحلی آزور از جاهای دیدنی فرانسه است که قسمت های مختلفی از این کشور را شامل می شود و تا ایتالیا ادامه می یابد. این سواحل در حاشیه مدیترانه قرار دارند. شروعشان از جنوب شرقی فرانسه است و شامل شهرهایی همچون نیس و آنتیب هستند. این دو شهر زیباترین سواحل آزور در فرانسه را دارند.

خط ساحلی آزور استراحتگاه تابستانیِ بسیاری از عاشقان آفتاب و دریاست. به علاوه، از جاذبه های طبیعی در فهرست جاهای دیدنی فرانسه نیز محسوب می شود. سواحل این منطقه، با امکانات رفاهی فوق العاده، انتخاب بیشتر ثروتمندان و افراد مشهور برای گذران تابستان است. این سواحل در تابستان، با ویلاهای لوکس و قایق های سرگرمیی لاکچری در آب های مدیترانه، به استقبال گردشگران می رود.

چرا باید ساحل آزور را ببینیم؟

زیباترین سواحل جهان در این منطقه واقع شده است. علاوه بر طبیعت دیدنیی، امکانات رفاهی لوکس و جاذبه های سرگرمیی این منطقه سبب می شود گردشگران تابستانی متفاوت و لذت بخش را تجربه کنند.

بهترین زمان سفر: بی شک فصل تابستان بهترین زمان سفر به خط ساحلی آزور فرانسه است. این فصل فرصتی طلایی برای لذت از آفتاب گرم و استراحت در ساحل آرام این منطقه محسوب می شود.

آدرس: مرز آبی جنوب شرقی فرانسه، حاشیه دریای مدیترانه.

2. جزیره مون سن میشل، جاذبه ای افسانه ای در فرانسه

جزیره مون سن میشل یکی از جاهای دیدنی فرانسه است. این جزیره در منطقه نرماندی این کشور واقع شده است. زیبایی این جزیره با دیوار سنگی اطرافش بسیار بیشتر شده است. اطراف این حصار سنگی، به واسطه جزرومدهای مداوم، غرق در آب یا خشک می شود. همین امرِ طبیعی زیبایی این جزیره را بیش ازپیش جلوه می دهد.

معماری قرون وسطایی این کلیسا، ارتفاع چشمگیر سازه های باستانی سنگی در این جزیره و نیز موقعیت جغرافیایی آنها سبب شده تا به یکی از مرموزترین جاهای دیدنی فرانسه تبدیل شود. این جزیره شبیه یک هرم درون آب خودنمایی می کند. ظاهری افسانه ای شبیه به قصه های تخیلی و کلاسیک نیز دارد. این جزیره در انتهای رودخانه کوئنون واقع شده است.

چرا باید جزیره مون سن میشل را ببینیم؟

این جزیره از جاذبه های طبیعی، و ساختمان های سنگی اش از مکان های دیدنی تاریخی فرانسه هستند. این جزیره سنگی در فهرست یونسکو نیز دیده می شود و از مهم ترین جاهای دیدنی فرانسه است. ماجراجویی در فضای رازآلود قلعه و کلیسا، در جغرافیایی عجیب وغریب جزیره، برای گردشگران بسیار مهیج و مجذوب کننده خواهد بود. در این بخش از سفر مجازی به فرانسه، پیشنهاد ما جزیره مون سن میشل است. خودتان را برای یک سفر مهیج و پرماجرا آماده کنید و این بار در تور مجازی بازدید از جاهای دیدنی فرانسه با تصویر و ویدئوهای جزیره مون سن میشل همراه شوید.

بهترین زمان سفر: ماه های مه و سپتامبر بهترین زمان سفر به این منطقه است. آب وهوای مطبوع و گل های شکفته در منطقه نرماندی یکی از دلایل سفر به این جاذبه در ماه مه است.

آدرس: شهر مانش، ناحیه نرماندی، پل دروازه، انتهای رودخانه کوئنون.

قیمت بلیت: 11 یورو (برای بچه ها زیر 18 سال و برای شهروندان اتحادیه اروپا و ساکنان دائمی فرانسه در گروه سنی 18 تا 25 رایگان است.)

3. منطقه پروانس، سرزمینی به رنگ بنفش در فرانسه

معمولا تصاویر مزارع در فکر ما به رنگ سبز یا طلاییِ حاصل از خوشه های گندم تداعی می شوند. منتها در بسیاری از نقاط جهان، طبیعت این قانون کلیشه ای را بر هم زده و مزارعی با رنگ هایی رؤیایی پیش رویتان قرار داده است؛ مزارعی که نظیرشان را در انیمیشن ها یا تصاویر کتاب های بچه هاه دیده اید. منطقه پروانس در فرانسه از همین مزارع رؤیایی است. پروانس سرزمینی خوش رنگ از مزارع اسطوخودوس بنفش است که زیبایی اش در اواخر بهار و اوایل تابستان به اوج خود می رسد.

عطر خوش این مزارع در هوای دهکده های منطقه می پیچد و آنجا را به بهشت تبدیل می کند. باغ های زیتون، آفتاب طلایی، آب وهوای مطبوع، دهکده های خوش منظره و زیبایی طبیعت این روستاها از خاصیت منطقه پروانس در فرانسه است. علاوه بر مجذوب کنندهیت های طبیعی، از منظر تاریخی نیز این منطقه قابل توجه است. خرابه های بازمانده از دوران قرون وسطی سبب شده تا پروانس مجذوب کنندهیت تاریخی نیز داشته باشد.

چرا باید به منطقه پروانس سفر کنیم؟

اقامت در روستاهای این منطقه تجربه ای ناب برای گردشگران خواهد بود. در پروانس فرانسه می توانید طبیعتی خاص با رنگ و شمایل منحصربه فرد را دیدن کنید و از بازمانده های آثار تاریخی نیز بازدید کنید. قدم زدن در خیابان های سنگ فرش و رفتن به سراغ رستوران هایی با غذاهای خوش مزه، از دیگر تجربه های آرامش بخش و شیرین سفر به پروانس است. این منطقه به خوش مزگی غذاهای محلی اش معروف است که روغن زیتون، سبزیجات و گیاهان معطر از اجزای مشترک بیشتر آنهاست.

بهترین زمان سفر: اواخر بهار و اوایل تابستان بهترین زمان سفر به پروانس است. در این زمان می توانید شاهد زیباترین شاهکارهای طبیعت باشید و از هوای مطبوع منطقه لذت ببرید.

آدرس: ناحیه پروانس آلپ ـ کوت دازور.

جاذبه های تاریخی فرانسه

4. برج ایفل، بانوی آهنین پاریس

وقتی نام پاریس را می شنویم، برج ایفل در فکرمان نقش می بندد. این سازه خوش قواره نماد پاریس است. سازنده این برج فلزی گوستاو ایفل از مهندسان متخصص در سازه های فلزی است. برج ایفل نام خود را از این مهندس خوش ذوق به ارث برده است. 8هزار قطعه در ساخت این سازه به کار برده شده است و شاهکاری تمام عیار محسوب می شود. ساخت ایفل از سال 1887 تا 1889 طول کشیده است. این سازه برای برگزاری نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه بنا شده است.

از نکات جالب در تاریخ ساخت ایفل، احساس ناخوشایندی بود که بسیاری چهره های آشنای آن زمان از جمله امیل زولا و الکساندر دوما نسبت به ساخت این برج داشتند. منتها اکنون این برج 320متری از جاذبه های محبوب پاریس است و از شاهکارهای بی مانند هنر معماری به شمار می رود.

چرا باید برج ایفل را ببینیم؟

برج ایفل به بانوی آهنین مشهور شده است. علاوه بر پاریس، نمادی از فرانسه نیز محسوب می شود. طراحی برج ایفل بسیار زیبا و منحصربه فرد است و برای گردشگران تجربه ای بسیار دوست داشتنی است. این برج از مشهورترین مکان های دیدنی پاریس است. سفر به فرانسه، بدون دیدن آن و غرق شدن در طراحی هندسی باشکوهش، کامل نخواهد بود.

آدرس: پاریس، حاشیه رود سن، میدان شان دو مارس.

5. موزه لوور، دیدنی تکه هایی از تاریخ جهان

موزه لوور از شناخته ترین و مهم ترین موزه های جهان در فهرست دیدنی های پاریس است. این موزه مجموعه کاملی از دیدنی های تاریخی و هنری بسیاری از سرزمین های جهان محسوب می شود. موزه لوور در کاخی سلطنتی هم نام خودش واقع شده است. بسیاری آثار مشهور تمدن غرب در موزه لوور نگهداری می شوند. این موزه یکی از مجذوب کننده ترین جاهای دیدنی فرانسه و پاریس به شمار می رود. تابلوی مونالیزا اثر داوینچی، جشن عروسی در کانادا اثر ورونزه، مجسمه ونسو میلو و… از نمونه های آثار واقع در این موزه اند.

چرا باید موزه لوور را ببینیم؟

هنر و تمدن معرف هویت تاریخ و فرهنگ کشورها هستند و ماجراجویی در مکانی که کلکسیونی از این آثار معروف است شانس بزرگی است که با سفر به فرانسه و پاریس نصیبتان خواهد شد. بیش از 35هزار اثر هنری در این موزه به نمایش گذاشته شده است و هرکدام از این شاهکارهای هنری، کننده تمدن و فرهنگ غنی یک تکه از جهان هستند.

بخش مهمی از لوور به تاریخ تمدن ایران اختصاص دارد. آثار ارزشمندی از تاریخ باستان کشورمان همچون کتیبه داریوش، بخش هایی از کاخ آپادانا در شوش و… در این موزه نگهداری می شود. دیدنی این تعداد اثر برجسته در یک روز یا حتی یک هفته غیرممکن است.

ما به شما سفر مجازی به فرانسه برای بازدید از این موزه را پیشنهاد می کنیم تا علاوه بر مدیریت زمانتان برای بازدید، در شرایطی که سفر به فرانسه برایتان میسر نیست، بتوانید بازدیدی هیجان انگیز از مشهورترین موزه جهان داشته باشید.

آدرس: منطقه یک پاریس، مابین رود سن و خیابان ریوولی.

زمان بازدید: چهارشنبه ها و پنجشنبه ها از 9 صبح تا 6 عصر.

قیمت بلیت: 17 یورو.

6. کاخ ورسای، نمادی از شکوه تاریخ سلطنتی فرانسه

مجموعه کاخ های ورسای در نزدیکی پاریس، از زیباترین بناهای به جای مانده از تاریخ پادشاهی فرانسه است که به دوران لویی چهاردهم مرتبط می شود. این مجموعه از مکان های دیدنی تاریخی فرانسه اند. معماری شگفت انگیز و هنرمندانه این کاخ ها، هر گردشگری را مجذوب خود می کند. ورسای در ابتدا محل زندگی خانواده سلطنتی بوده است؛ اما در نهایت این خانواده به خواست انقلابیون کاخ را رها می کنند و در پاریس ساکن می شوند. کاخ ورسای به عنوان میراث جهانی در فهرست یونسکو ثبت شده است.

چرا باید کاخ های ورسای را ببینیم؟

معماری کاخ های ورسای بسیار دیدنیی است و تاریخ مصورِ بخشی از فرهنگ و هنر فرانسه را به نمایش می گذارد. ماجراجویی در این جاذبه برای عاشقان بازدید از جاذبه های تاریخی بسیار مهیج خواهد بود. قسمتی در طراحی این مجموعه وجود دارد که با آینه های مختلف تزیین شده است و از سالن های اصلی دیدار درباریان و پادشاه بوده است. با تابش نور خورشید، عبور اشعه ها از پنجره ها و انعکاس آنها از آینه ها، این تالار به جواهری درخشان تبدیل می شود و بسیار مجذوب کننده و دیدنیی است. طراحی به سبک باغ های رسمی فرانسوی، استخرهای زیبا، درختچه های مرتب و فواره های باشکوه و… از ویژگی های محوطه های سرسبز این مجموعه تاریخی است.

آدرس: 22کیلومتری جنوب غرب پاریس، ورسای، میدان آرم.

زمان بازدید: 9 تا 11 صبح و همچنین از ساعت 3 بعدازظهر تا عصر بهترین زمان بازدید از این مجموعه است.

قیمت بلیت: 40 تا 49 یورو.

7. کلیسای جامع نوتردام، الهام بخش داستان گوژپشت ویکتور هوگو

کلیسای جامع نوتردام یکی از زیباترین و حیرت انگیزترین نمونه های معماری گوتیک است. طرح های خارق العاده، ظرافت های هنرمندانه و خلاقیتی بی نظیر در ساخت این کلیسا به چشم می خورد. شیشه های خوش رنگ این کلیسا با هنر ویترای یا همان نقاشی به روی شیشه تزیین شده است. پنجره های این کلیسا با وجود این شیشه ها، روشنایی روز را به شکل چشمگیری به داخل هدایت می کنند. شبستان کلیسا نیز با پرتوهای رنگارنگ نور، به اثر هنری مجذوب کننده ای تبدیل می شود. نقاشی روی این شیشه ها داستان های کتاب مقدس را به شکلی هنرمندانه و با ظرافتی تحسین شده و توجه دقیق به جزئیات به تصویر می کشد.

چرا باید کلیسای نوتردام را ببینیم؟

نوتردام همچون الهه ای مقدس، مرکز انرژی بخش پاریس شده است و از قرن یازدهم در این شهر واقع شده است. این کلیسا از گنجینه های فرهنگی و از مکان های دیدنی تاریخی فرانسه محسوب می شود. در فهرست آثار یونسکو نیز به عنوان یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک قرون وسطا شناخته می شود.

کلیسای نوتردام در آوریل 2019 آتش گرفت که یکی از تلخ ترین حادثه های آن سال بود. برج مخروطی و بخشی از سقف این کلیسا بر اثر آتش سوزی ریزش کرد و بعضی از تزیینات داخلی سازه نیز آسیب دید. با وجود آثار تلخی که از این آتش سوزی به جا مانده است، هنوز هم کلیسای باشکوه نوتردام قلب تپنده پاریس است و از زیباترین جاهای دیدنی فرانسه شمرده می شود. این کلیسا اکنون بسته است و امکان بازدید از آن وجود ندارد. منتها از طریق بازدید مجازی می توانید داخل این جاذبه قرون وسطایی شوید و شکوه معماری گوتیک را در آن مشاهده کنید.

آدرس: منطقه چهارم، پاریس، جزیره سیته واقع در آب های رود سن.

زمان بازدید: در حال حاضر امکان بازدید حضوری ندارد و فقط بازدید مجازی از آن امکان پذیر است.

جاذبه های شهری فرانسه

8. قلعه های دره لوآر، گشت در باغ های جادویی فرانسه

در فهرست جاهای دیدنی فرانسه، این بار می خواهیم به سراغ دره لوآر برویم. این دره خوش منظره در منطقه رون آلپ فرانسه واقع شده است. با گشت وگذار در این منطقه، احساس خواهید کرد در میان قصه ای بچه هاه و خوش رنگ ولعاب به سر می برید. در دره لوآر با قلعه هایی افسانه ای قرون وسطا روی تپه های سرسبز روبه رو خواهید شد. سرسبزی باغ های جنگلی و جوش وخروش رودخانه به مجذوب کنندهیت قلعه های تاریخی و مرموز این منطقه افزوده است.

کاخ های مجلل رنسانس در این منطقه خودنمایی می کنند و قلعه ها با برج های بلندقامت و دیوارهای بزرگ، دره لوآر را به سرزمینی جامانده از تاریخ تبدیل کرده اند. این دره زیبا از منطقه سولی سور لوآر تا منطقه شالون سور لوآر ادامه دارد و ترکیبی از زیبا از هنر دست طبیعت و خلاقیت سازه های قرون وسطایی را به نمایش می گذارد. کاخ شنونسو، قلعه چمبورد، قلعه و باغ باستانی ویلاندری، قلعه خوش طرح دامبواز و… از جاذبه های تاریخی و کلاسیک دره لوآر هستند که در کنار رودخانه و در دل طبیعت سرسبز این دره، مثل یک تابلوی نقاشی زیبا، گردشگران را مجذوب خود می کنند.

چرا باید به دره لوآر برویم؟

باید در این منطقه افسانه ای دوچرخه سواری کرد، هوای ناب آن را نفس کشید و از منظره ها داستانی آن لذت برد. با سفر به دره لوآر نه تنها به یکی از خوش منظره ترین جاهای دیدنی فرانسه رفته اید، بلکه قهرمان رمانی ماجراجویانه، با لوکیشن هایی به سبک کلاسیک و تاریخی شده اید. همچنین می توانید به سراغ مشهورترین قلعه های تاریخی جهان نیز بروید و سفری خاص را تجربه کنید. در تور سفر مجازی به فرانسه، بازدید از قلعه های این منطقه خیال انگیز را از دست ندهید.

بهترین زمان سفر: تابستان بهترین زمان سفر به این منطقه محسوب می شود و در ماه های جولای و آگوست، این منطقه بیش از همیشه میزبان مسافران است.

آدرس: دره لوآر، بین سولی سور لوآر و شالون سور لوآر.

9. مون بلان، مرتفع ترین قله اروپا در رشته کوه آلپ

در مرز ایتالیا و فرانسه، مرتفع ترین قله در رشته کوه آلپ جا خوش کرده است. این قله با نام مون بلان شناخته می شود. کوه های مون بلان از منظره ها فراموش نشدنی در بین جاهای دیدنی فرانسه هستند و مرتفع ترین قله آن به 4810 متر می رسد. مون بلان نامی است که در فرانسه به آن اختصاص داده شده و به معنی کوه سپید است. دو واژه کوه سپید در زبان ایتالیایی به عبارت مونته بیانکو برگردانده می شود و این عبارت، نام این منطقه در کشور ایتالیاست.

در پایین دست قله مون بلان، روستایی با نام شامونی واقع شده است که از دیدنیی ترین دهکده های سنتی آلپ به شمار می رود. این روستا در محدوده شهرستان اوت سووآ و درون دره ای کوهستانی خوش آب وهوا واقع شده است. شامونی میزبان اولین دوره بازی های زمستانی المپیک بوده و این بازی ها در سال 1924 برگزار شده است. کلیساهای تاریخی، رستوران های دنج و مسافرخانه های مجذوب کننده از جاذبه های گردشگری در این دهکده خوش رنگ ولعاب هستند.

چرا باید به مون بلان و روستای شامونی سفر کنیم؟

روستای شامونی انتخابی عالی برای لذت از ورزش زمستانی اسکی است. از دیگر سرگرمی های روزهای اقامت در این روستا می توان به پیاده روی پرماجرا و سنگ نوردی های مهیج اشاره کرد. اگر در پی یک اقامت ناب کوهستانی در دهکده ای به سبک قصه های کلاسیک هستید، باید به منطقه مون بلان و روستای شامونی در فرانسه سفر کنید. در این دهکده، برای چند روزی دغدغه های زندگی مدرن را فراموش و صبحتان را با منظره ها کوهستانی آلپ شروع می کنید.

بهترین زمان سفر: اگر برای پیاده روی، سنگ نوردی، کوهنوردی یا دوچرخه سواری قصد دارید به این منطقه کوهستانی بروید، باید در ماه های تابستان راهی این منطقه شوید؛ بنابراین ماه های ژوئن، جولای، آگوست و سپتامبر زمانی ایدئال برای این سفر است. در این ماه ها، دمای هوا مطبوع است و برف و یخ به اندازه کافی ذوب شده اند تا مسیرها برای همه فعالیت ها قابل دسترسی باشند. منتها برای لذت از ورزش های زمستانی، ژانویه تا اواخر مارس بهترین زمان سفر به این منطقه است.

آدرس: شهر اوت سووآ، ناحیه رون آلپ در مرز فرانسه و ایتالیا، منطقه مون بلان، روستای شامونی.

10. دهکده های آلزاس، رنگارنگ به سبک قصه های بچه هاه

زیباترین دهکده های فرانسه در تپه های سرسبز منطقه آلزاس، جایی در کوهستان ووژ و در حاشیه رودخانه راین واقع شده اند. چوب از مصالح اصلی در ساخت کلبه های این روستاهای سنتی و خوش منظره است. نمای چوبی آنها با رنگ های شادی رنگ آمیزی شده است. ردیف این کلبه ها در خیابان ها مثل جعبه مدادرنگی شده است و کوچه های این روستاهای انیمیشنی منظره ای دیدنیی خلق کرده اند. بالکن های پرشده از گل های خوش رنگ و تازه این کلبه ها را زیباتر جلوه می دهند و پیاده روی در خیابان های سنگ فرش دهکده های آلزاس، از دل چسب ترین تجربه های سفر به این منطقه کوهستانی است. ترشی کلم، قارچ، خامه، ژامبون محلی و… از سوغات خوش مزه و معروف روستاهای این منطقه اند.

از نظر موقعیت جغرافیایی، آلزاس متعلق به فرانسه است؛ اما این منطقه در مرز آلمان و سوئیس واقع شده است و به حدی به آلمان نزدیک است که اگر سوار تراموا شوید، فقط بعد از 15 دقیقه در خاک آلمان خواهید بود. با وجود اینکه زبان رسمی دهکده های آلزاس فرانسوی است، به دلیل همسایگی با آلمان، زبان آلمانی نیز در مدرسه های این منطقه تدریس می شود.

چرا باید به منطقه آلزاس برویم؟

در این منطقه، زیباترین دهکده های فرانسه واقع شده اند که نظیر آنها را فقط در انیمیشن ها دیده ایم. روستاهایی خوش آب وهوا با معماری سنتی خاص دهکده و غذاهای محلی دل چسب در آلزاس منتظرتان است. اقامت در کلبه های رنگارنگ این دهکده ها برای گردشگران به خاطره ای خوش و رؤیایی تبدیل خواهد شد.

بهترین زمان سفر: بهار بهترین فصل سفر به دهکده های بهشتی آلزاس است. از آوریل تا ژوئن روستاهای این منطقه سرسبز و پر از گل می شوند. در این ماه ها می توان از هوای مطبوع بهاری آلزاس لذت برد.

آدرس: شمال شرقی فرانسه، در مرز آلمان و سوئیس، منطقه آلزاس.

سخن پایانی

در این مطلب از چطور شما را با گلچینی از زیباترین جاهای دیدنی فرانسه آشنا کردیم و بازدید مجازی از آنها را برایتان محیا کردیم. در روزهایی که سفر به امری تقریبا ناممکن تبدیل شده است، شانس سفر مجازی را نباید از دست داد. قصد داریم که در چطور تور مجازی به نقاط مختلف جهان را به راه بیندازیم. پیشنهاد شما برای سفر بعدی چطور کدام نقطه از جهانست؟ دوست دارید که در سفر به کدام نقطه از جهان هم سفر ما شوید؟

منبع:چطـور

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2255

به "جاهای دیدنی فرانسه؛ سفر مجازی به 10 جاذبه تماشایی فرانسه، از پاریس تا آلزاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی فرانسه؛ سفر مجازی به 10 جاذبه تماشایی فرانسه، از پاریس تا آلزاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید