موارد مهم در بازگشایی استخرها

به گزارش مجله ابوذریون، رضوی محققان دریافتند، آب آغشته به کلر، به خودی خود نمی تواند ناقل بیماری باشد، اما بازهم در بازگشایی استخرها و استفاده از آن نباید عجله کرد.

موارد مهم در بازگشایی استخرها

به نقل از ساینس، از آنجا که دنیا به دنبال زندگی طبیعی بعد از گذراندن دوران خانه نشینی کروناست، بسیاری در نظر دارند تا استفاده از استخرهای شنا را به روال گذشته بازگردانند، اما باید برای بازگشایی آنها دقت کرد.

در حال حاضر، هیچ آزمایش دقیقی برای آنالیز انتقال کووید- 19 به وسیله آب استخرها نیست که نشان دهد آب استخر می تواند انتقال دهنده بیماری کروناویروس جدید باشد یا خیر، و باید به اطلاعات غیرمستقیم و ناقص اعتماد کرد.

بر اساس نتایج مراکز کنترل بیماری هنوز هیچ مدرکی نیست که نشان دهد ویروس به وسیله محیط های آبی منتقل شده است.

مهمترین دلیل این است که آب به طور معمول، ضدعفونی می گردد. شایع ترین مورد، ضدعفونی با کلر است وکلر به طور قطع ویروس را از بین می برد.

محققان بر این باورند که کلر در 30 دقیقه می تواند تمامی میکروارگانیسم ها را از بین ببرد و مواد دیگری مانند برم، ازن یا انواع ضدعفونی کننده های استخر هم چنین خاصیت مشابهی دارند.

با توجه به یافته ها درباره بیماری کروناویروس جدید، ویروسی که عامل انتقال بیماری کووید- 19 باشد، توسط کلر از بین خواهد رفت.

محققان اظهار کردند: این ویروس بر اساس ساختاری که دارد، در مقابل مواد شیمیایی مانند کلر دوام ندارد، به همین دلیل است که با موادی مانند صابون به راحتی از بین می رود.

البته نباید از این نتایج محدود، برای بازگشایی سریع استخرها استفاده کرد، زیرا احتیاج به آزمایش در محیط های کنترل شده دارد.

نتایج آنالیز نشان داد، برای استفاده از استخر افراد وسایل خود را در جایی قرار می دهند، لباس خود را تغییر داده، دوش گرفته و بعد از آن به آب وارد می شوند و بعد از آن موهای خود را خشک، لباس ها را تعویض و از استخر خارج می شوند، پس سالن های استخر می تواند عاملی برای انتقال ویروس باشند.

البته سونا و حمام های گرم از موارد دیگرانتقال ویروس است که به راحتی می توانند انتقال ویروس را افزایش دهد.

پس برای مشخص انتقال ویروس از آب استخرها، تنها نباید به آب بسنده کرد و تمامی محیط را باید در نظرگرفت.

بسیاری از قوانین از جمله رعایت فاصله فیزیکی باید در استخرها رعایت گردد.

در استخرها معمولا ترشحات بزاق و بینی بیش از حد معمول جریان دارد و شاید این مورد بتواند در انتقال بیشتر بیماری تاثیر داشته باشد، البته هنوز نمی توان به طور یقین بیان نمود در محیطی مانند استخر خطر انتقال تا چه اندازه است و باید اقدامات احتیاطی ویژه مانند گردش هوا، ضدعفونی و رعایت فاصله فیزیکی در داخل و خارج آب انجام گردد.

از آنجا که این ویروس هنوز ناشناخته است، می تواند شگفتی های بسیاری را از خود نشان دهد،بنابراین، باید در برابر آن بسیار محتاط عمل کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1181

به "موارد مهم در بازگشایی استخرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موارد مهم در بازگشایی استخرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید