سلامتی و پزشکی

خرید دارو های گیاهی کاهش وزن هدر دادن پول است!

یک مطالعه فراتحلیل و بررسی سیستماتیک شواهد نشان می دهد که کاهش وزن ناشی از دارو های گیاهی از نظر بالینی ناچیز است و در واقع دارو های کاهش وزن گیاهی مؤثر نیستند.

17 فروردین 1399

با چای سبز دندان هایتان را بشویید

یکی از مطالعات علمی نشان می دهد که شست وشوی دهان با استفاده از چای سبز می تواند مانع از فرسودگی و ساییدگی دندان ها گردد. یکی از مطالعات دیگر هم نشان می دهد که چای سبز می تواند فعالیت مخرب مواد غذایی نشاسته ای (مانند کراکرها و کیک ها) را متوقف کند و مانع از...

15 فروردین 1399

آموزش گام به گام ورزش های آپارتمانی

به دنبال شیوع ویروس کرونا بیشتر مردم مجبور شدند در خانه بمانند و به بیرون مراجعه ننمایند. بسیاری از مردم جهت انجام فعالیت ورزشی نمی توانند به فضای باز مانند پارک و باشگاه مراجعه نمایند و مجبور هستند در خانه بعضی از حرکات ورزشی را انجام دهند.

13 فروردین 1399

لزوم استفاده رسانه ها از نتایج مطالعات علوم شناختی و رسانه

رئیس دانشکده رسانه فارس و معاون خبرنگاران در یادداشتی به بررسی موضوع علوم شناختی و رسانه پرداخت.

12 فروردین 1399

نیوزیلند استفاده از آمالگام در دندان بچه ها را ممنوع نمود

خبرنگاران/خراسان رضوی یکی از مهم ترین موادی که برای پرکردن دندان از گذشته تا به امروز مورداستفاده قرارگرفته آمالگام است، اما بر اساس نتایج تحقیقات جدید استفاده از آمالگام حاوی جیوه از سال 1998 تا به امروز بیش از 50 درصد کاهش یافته و در سال 2017 به 7 درصد رسیده...

11 فروردین 1399

خبرنگاران وزیر تجارت خارجی برزیل کرونا گرفت

تهران- خبرنگاران- مارکوس ترویژو وزیر تجارت خارجی برزیل که 9 روز پیش با دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ملاقات داشت، به ویروس کرونا مبتلا و قرنطینه شد.

8 فروردین 1399

سفیر مجارستان در تهران به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد

سفیر مجارستان در تهران توسط عراقچی به وزارت خارجه فراخوانده و مراتب اعتراض ایران به رفتار غیرمتعارف پلیس و کادر پزشکی بیمارستان سنت لاسلو بوداپست با دانشجویان ایرانی مبتلا به کرونا به وی ابلاغ شد.

6 فروردین 1399

روابط اصفهان و شهرهای خواهرخوانده افزایش می یابد

شهردار اصفهان با اشاره به امضاء 2 تفاهم نامه همکاری میان اصفهان و شیان چین گفت: کارگروهی برای عملیاتی کردن بندهای خواهرخواندگی اصفهان و شهرهای خواهرخوانده تشکیل شده که روابط اصفهان با این شهرها را افزایش می دهد.

5 فروردین 1399

سرعت بازگشت ارز حاصل از صادرات افزایش یافته است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سال جاری سرعت بازگشت ارز حاصل از صادرات چند برابر سال قبل است، این موضوع را نشان دهنده بهتر شدن تصمیم گیری ها دانست و گفت: یکی از راهبردهای اساسی ما در کشور بر اساس محورهای هفتگانه افزایش صادرات است که در ذیل آن 15 کشور...

1 فروردین 1399

تاریخ افسردگی و بیماری های روانی در کاخ سفید

دونالد ترامپ نخستین رئیس جمهور آمریکا نیست که توسط دشمنان سیاسی و روان شناسان حرفه ای متهم به اختلال مشاعر شده است. بعضی از پیشینیان او مسائل روانی شامل اضطراب، اختلال دوقطبی، و حتی اختلالات روانی داشتند.

28 اسفند 1398

چگونه ناخن هایی سفید و زیبا داشته باشیم؟

با اینکه سلامت و زیبایی ناخن ها از موارد بسیار مهم و ضروری است، معمولا فراموش می شود. در ادامه به راهکارهایی خواهیم پرداخت که بتوانید زیبایی را به ناخن هایتان برگردانید.

25 اسفند 1398

پرورش طیور به عنوان یک کسب و کار

در این متن می خواهیم به آنالیز جوانب یکی از رایج ترین کسب وکارهای خانگی در ایران خصوصاً در شهرستان ها و روستاها، با عنوان جوجه کشی و پرورش طیور بپردازیم.

24 اسفند 1398

شرایط پذیرش و واگذاری اراضی فاز سوم پارک فناوری پردیس منتشر شد

فراخوان پذیرش و واگذاری اراضی در فاز سوم پارک فناوری پردیس به عنوان یکی از فاز های توسعه ناحیه نوآوری پردیس، منتشر شد.

24 اسفند 1398

اظهار نظر عجیب مسئول سازمان لیگ؛ نمی دانستیم لیگ چین به خاطر کرونا لغو شده!

رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال گفت: اینکه در برنامه تلویزیونی گفتم مسابقات چین در حال برگزاری است به خاطر اطلاعات غلطی بود که به من داده شد!

14 اسفند 1398

آغوش گشوده یزد برای سرمایه گذاران، گردشگری تجارت خاموش در دل کویر

خبرنگاران ـ گروه استان ها: یزد در حال حاضر در زمینه توسعه صنعتی و برخورداری از واحدهای تولیدی، رتبه ششم کشور را داراست و فرایند توسعه ای یزد سبب شده تا سرمایه گذارانی به ویژه در حوزه فولاد از خارج از کشور جذب استان شده و در این زمینه سرمایه گذاری نمایند.

14 اسفند 1398

اختلالات اضطرابی در بین همدانی ها زیاد است

خبرنگاران/همدان یک روانشناس شرایط روحی روانی مردم همدان و شهرهای مشابه را ارزیابی کرد و گفت: از نظر علمی همدان دارای اقلیم خشکی است و مردمانش در دوره های تاریخی سختی های زیادی را متحمل شده اند بنابراین اختلالات اضطرابی به ویژه در همدان زیاد است. ...

14 اسفند 1398

محققان: غذای خانگی بخورید

طبق گفته محققان افرادی که به طور مرتب در خانه وعده های غذایی می پزند، احتمالا رژیم غذایی با کیفیت تری دارند.

14 اسفند 1398

5 دانش آموخته دانشگاه امیرکبیر در میان جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراین

در میان جانباختگان سانحه امروز سقوط هواپیمای اوکراین 5 نفر دانش آموختگان دانشگاه صنعتی امیرکبیر حضور دارند.

8 اسفند 1398

مفاد تصمیم مجلس عراق درباره اخراج نیروهای آمریکایی

مجلس عراق درباره اخراج نیروهای آمریکایی تصمیمات مهمی را اتخاذ کرده است.

6 اسفند 1398

خبرنگاران پنجم اسفند ادامه سفر به عتبات معین تکلیف می گردد

تهران - خبرنگاران - سرپرست معاونت عتبات عالیات سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: روز دوشنبه پنجم اسفند مسئولان ذیربط ایران و عراق در خصوص ادامه سفر به عتبات عالیات به منظور حفظ سلامت زائران تصمیم نهایی را اتخاذ خوهند کرد.

6 اسفند 1398
تعداد: (107)