کشف بزرگترین مجموعه سنگ نگاره های ماقبل تاریخ در جنگل های آمازون، عکس

به گزارش مجله ابوذریون، باستان شناسان پیروز شده اند ده ها هزار نقاشی حیوانات و انسان ها را که حدود 12500 سال پیش بر روی صخره ای در کلمبیا خلق شده اند کشف کنند.

کشف بزرگترین مجموعه سنگ نگاره های ماقبل تاریخ در جنگل های آمازون، عکس

موضوعات این سنگ نگاره ها که حیوانات منقرض شده عصر یخ هستند یکی از عوامل تاثیرگذار در تخمین قدمت این سنگ نگاره ها بوده است.

باستان شناسان معتقدند تصاویر این حیوانات توسط نخستین گروه از افرادی که به این بخش از جنگل ها آمازون رسیده بودند، خلق شده است.

این اکتشاف در حقیقت سال گذشته اجرا شده، اما تا به امروز رسانه ای نشده بود. اخیرا پروژه ساخت یک برنامه تلویزیونی درباره کشف این سنگ نگاره ها با عنوان رمز جنگل: پادشاهی گمشده آمازون کلید خورد.

این اکتشاف بزرگ توسط یک گروه باستان شناسی بریتانیایی- کلمبیایی به سرپرستی خوزه ایریرت استاد رشته باستان شناسی در دانشگاه اکستر اجرا شده است.

سرپرست این گروه باستان شناسی می گوید: وقتی در محل این سنگ نگاره ها حضور پیدا کنید احساسات تان برانگیخته می شود. ما از ده ها هزار نقاشی صحبت می کنیم. بررسی این نقاشی ها سال های بسیاری زمان خواهد برد. به هر سمت که می چرخید با دیواری از این سنگ نگاره ها روبرو می شوید.

علاوه بر تصاویری از حیوانات منقرض شده، تصاویری از ماهی ها، مارمولک ها و پرندگان در کنار انسان هایی که دست های یکدیگر را گرفته اند بر روی این صخره ها به چشم می خورد. ابعاد سنگ نگاره نیز بسیار متنوع است.

یکی از نکات قابل توجه خلق این سنگ نگاره ها در قسمت های بالایی صخره است.

باستان شناسان معتقدند پاسخ به این سوال که برخی از سنگ نگاره ها چطور در چنین ارتفاعاتی خلق شده اند به اجسام شبیه به برج های چوبی که در این سنگ نگاره ها به چشم می خورد نهفته است.

کارشناسان معتقدند هنوز احتمال کشف نقاشی های بیشتری در این مکان وجود دارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1505

به "کشف بزرگترین مجموعه سنگ نگاره های ماقبل تاریخ در جنگل های آمازون، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف بزرگترین مجموعه سنگ نگاره های ماقبل تاریخ در جنگل های آمازون، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید