آخرین پیغام خلبان هواپیمای گمشده مالزیایی منتشر شد

به گزارش مجله ابوذریون، خبرنگاران: شبکه تلویزیونی پرس.تی.وی از انتشار نسخه ای از پیغام مخابراتی هواپیمای گم شده مالزی اطلاع داد.

آخرین پیغام خلبان هواپیمای گمشده مالزیایی منتشر شد

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش مجله ابوذریون به نقل از شبکه تلویزیونی پرس.تی. وی، دیلی تلگراف، نسخه ای از پیغام مخابراتی هواپیمای گم شده مالزی که مربوط به 54 دقیقه پایانی ارتباط این هواپیما با برج کنترل ترافیک هوایی است، منتشر کرد.

برپایه این گزارش، این پیغام هنگامی مخابره شده که این هواپیما در آخرین موقعیت تعیین خود در ارتفاع چند هزار فوتی بر فراز دریای چین جنوبی در پرواز بوده است.

این نسخه گواه این ادعا است که این هواپیما هیچ مسئله ای از نظر فنی و یا خطای انسانی نداشته است، زیرا بنا بر این پیغام ها، همه چیز کاملا عادی بوده است؛ اما دو چیز بالقوه عجیب به نظر می رسد؛نکته نخست، تکرار پیغام از کابین خلبان است که می گوید هواپیما در ارتفاع 35 هزار فوتی در پرواز بوده که به نظر می رسد، مخابره این پیغام ـ که شش دقیقه پیش نیز داده شده بود ـ ضرورتی نداشته است.

نکته دوم و عجیب تر که احتمال عدم سانحه درباره این هواپیما را بیشتر تقویت می نماید، قطع ارتباط این هواپیما و تغییر ناگهانی جهت آن به سمت غرب در زمان تحویل کنترل هوایی در کوآلالامپور، پایتخت مالزی، به کنترل هوایی هوشی مین سیتی ویتنام بوده است.

انتشار این نسخه پیغام رادیویی به گمانه ها درباره سرنوشت این هواپیما، اینکه آیا این هواپیما ربوده شده و یا در یک سانحه از بین رفته است، بیشتر دامن می زند.

پرواز ام اچ 370 هواپیمایی مالزی با 239 مسافر و خدمه نیمه شب هفدهم اسفند (هشتم مارس) در حالی که از کوالالامپور به سمت پکن در حال پرواز بود، ناپدید شد.

تیم بین المللی جست و جوی این هواپیما در منطقه دور افتاده جنوب اقیانوس هند، روز شنبه به منطقه ای که در آن قطعات مظنون به این هواپیما توسط ماهواره ردیابی شده بود، بازگشت. شش هواپیما و دو کشتی تجاری نیز در این منطقه سرگرم جست و جو هستند.

چین، ژاپن و هند هواپیماهایی را به این منطقه واقع در دو هزار کیلومتری جنوب غرب پرت فرستاده و همچنین شماری از کشتی های نیروی دریایی چین برای جست و جو به این منطقه فرستاده شده اند.

در این باره، هشام الدین حسین، وزیر دفاع مالزی می گوید: جست و جوگران درباره محدودیت زمانی خود هشدار داده اند، چرا که جعبه سیاه هواپیما فقط می تواند اطلاعات را حدود سی روز و پیش از آنکه باتری آن تمام گردد، انتقال دهد.

منبع: تسنیم
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 432

به "آخرین پیغام خلبان هواپیمای گمشده مالزیایی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین پیغام خلبان هواپیمای گمشده مالزیایی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید