آینده غول فناوری چین روشن است؟ ، هواوی به انجمنSD بازگشت

به گزارش مجله ابوذریون، شرکت هواوی که طی چند روز گذشته به علت فشارهای ایالات متحده از انجمن SD کنار گذاشته شده بود به این انجمن بازگشت. بعضی معتقدند این مسئله می تواند مقدمه ای باشد بر لغو بعضی دیگر از محدودیت های هواوی.

آینده غول فناوری چین روشن است؟ ، هواوی به انجمنSD بازگشت

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب،ممنوعیت همکاری تجاری شرکت های آمریکایی با هواوی باعث شد بسیاری از شرکت ها خواسته و ناخواسته از همکاری با هواوی منع شوند. برای مثال شرکت گوگل و انجمن بلوتوث و SD از همین نوع شرکت ها محسوب می شوند.

اکنون و با گذشت چند روز از این محدودیت ها،انجمن SD دوباره هواوی را به فهرست وبسایت خود بازگردانده است. این در حالی است که تا پیش از این، نام این شرکت چینی از وبسایت انجمن SD حذف شده بود.یک نماینده هواوی این موضوع را تایید کرد که هواوی به انجمن SD باز گشته است. البته بعضی نیز می گویند اصلا مجوز حضور هواوی در انجمن SD لغو نشده بود یا فقط موقتا اصلاح شده بود تا اطمینان حاصل گردد که با سفارش وزارت تجارت ایالات متحده مطابقت دارد.

البته این خبر به این معنا نیست که مسائل هواوی سرانجام یافته است. این شرکت هنوز هم احتیاج دارد تا با دولت آمریکا مذاکره کند تا نتواند مجوز اندروید خود را دوباره به دست آورد و همکاری خود را با ARM برای توسعه چیپست های آینده خود ادامه دهد.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 246

به "آینده غول فناوری چین روشن است؟ ، هواوی به انجمنSD بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده غول فناوری چین روشن است؟ ، هواوی به انجمنSD بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید