اجرای سیستم روشنایی و نورپردازی در پایگاه جهانی بیابان لوت

نورپردازی و سیستم روشنایی در پایگاه جهانی بیابان لوت از محل اعتبارات ملی اجرا شد. این پروژه شامل نورپردازی محوطه، اتاق‌ها و نمای بیرونی پایگاه جهانی بیابان لوت می‌شود.

اجرای سیستم روشنایی و نورپردازی در پایگاه جهانی بیابان لوت

به‌گزارش خبرنگاران به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، زهرا رضایی ملکوتی مدیر پایگاه جهانی بیابان لوت استان خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: عملیات مرمتی پایگاه جهانی بیابان لوت شامل تکمیل مرمت فضاهای داخلی، تکمیل مرمت نماهای بیرونی، بامسازی، محوطه سازی و سنگ فرش کوچه ورودی پایگاه، تکمیل جداره سازی نماهای کوچه ورودی پایگاه، تکمیل سرویس بهداشتی می‌شود که سال گذشته از محل اعتبارات ملی در پایگاه میراث جهانی بیابان لوت و روستای دهسلم انجام گرفت.

مدیر پایگاه جهانی بیابان لوت در استان خراسان جنوبی گفت: در ادامه مرمت‌های سال گذشته امسال اجرای سیستم روشنایی و نورپردازی پایگاه را در دستور کار قرار دادیم که هم‌اکنون به پایان رسید.

او گفت: امید است با برنامه‌های انجام‌شده یا در دست اقدام جهت بهسازی پایگاه جهانی بیابان لوت، این مکان برای پذیرایی و اطلاع‌رسانی به بازدیدکنندگان و گردشگران به نحوی مطلوب مهیا شود.

میراث‌جهانی بیابان لوت با مساحتی به‌تقریب 175هزار کیلومترمربع، در میان سه استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان گسترده است. این محوطه در سال 2005 با دمای 7/70 درجه سانتی‌گراد، بیشینه گرم‌ترین مکان را در کره زمین ثبت کرد. بیابان لوت به سه بخش جغرافیایی لوت شمالی، لوت مرکزی که کلوت ها و تپه‌های ماسه‌ای در آن قرار دارد و لوت جنوبی که غنی‌ترین پوشش گیاهی این بیابان را دارد، تقسیم می‌شود. پیشینه تمدنی بیش از 5هزار سال در حاشیه بیابان لوت و کشف حدود 3هزار اثر تاریخی از این منطقه در نوع خود بی‌همتا است که ازجمله این یافته‌ها باید به درفش 5‌هزارساله شهداد، که قدیمی‌ترین درفش جهان است اشاره کرد.

بیابان لوت نخستین اثر طبیعی ایران است که به شماره 1505 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

منبع: chtn.ir
اخبار و مقالات مرتبط با "اجرای سیستم روشنایی و نورپردازی در پایگاه جهانی بیابان لوت"

ملی پوش تیراندازی ایران گفت: نسبت به دوره های قبل که در مسابقات آسیایی حضور داشتم اندونزی میزبانی ضعیفی دارد و دهکده ورزشکاران اصلا مناسب نیست.

هدیه کاظمی یکی از پاروزنانی است که شانس مدال در اندونزی دارد. او پبش از ترک ایران و حضور در پالمبانگ محل برگزاری بازی های آسیایی تاکید نمود که به کسب بهترین نتیجه امیدوار است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از میراث فرهنگی استان کرمان، غلامرضا فرخی گفت: در پروژه مرمتی مسجد امام کرمان، ایوان اصلی، گنبد خانه و برخی از تزئینات وابسته به معماری این مسجد مورد مرمت و بازسازی قرار می گیرد.

به "اجرای سیستم روشنایی و نورپردازی در پایگاه جهانی بیابان لوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با اجرای سیستم روشنایی و نورپردازی در پایگاه جهانی بیابان لوت

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید