ادعای جدید وکیل ترامپ: متحدان هوگو چاوز در تقلب انتخاباتی دست داشتند!

به گزارش مجله ابوذریون، خبرنگاران : وکیل رئیس جمهور آمریکا در ادامه تلاش برای اثبات تقلب در انتخابات آمریکا مدعی شد، صاحبان شرکت تأمین کننده دستگاه های انتخاباتی، متحد دولت ونزوئلا هستند.

ادعای جدید وکیل ترامپ: متحدان هوگو چاوز در تقلب انتخاباتی دست داشتند!

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، رودی جولیانی وکیل شخصی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مدعی شد متحدان دولت ونزوئلا و جورج سوروس میلیاردر آمریکایی در تقلب های انتخاباتی دست داشته اند.

به نوشته نشریه نیوز ویک، جولیانی در نشستی خبری مدعی شد، شرکت های دومینیون و اسمارتمتیک که در سیستم های الکترونیک انتخاباتی تخصص دارند، در تقلب به نفع جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ دست داشته اند.

وکیل ترامپ گفت: شرکتی که رأی های ما را می شمرد و روی آن ها کنترل داشت، تحت تملک دو ونزوئلایی است که متحدان هوگو چاوز [رئیس جمهور پیشین] و [نیکلاس] مادورو [رئیس جمهور فعلی این کشور] هستند و یک شرکت دیگر که رئیس آن از نزدیکان و شرکای جورج سوروس بزرگ ترین حامی مالی حزب دموکرات، بزرگ ترین حامی مالی آنتیفا و [کمپین] جان سیاه پوستان اهمیت دارد است.

جولیانی در ادامه ادعاهایش گفت: آرای پستی کشور ما، توسط یک کشور خارجی و دوستان یکی از دشمنان ایالات متحده شمارش، محاسبه و دستکاری شده است. باید چکار کنیم تا اف بی آی از خواب بیدار گردد؟

شرکت دومینیون که در دسته بندی الکترونیک آرای انتخاباتی 28 ایالت آمریکا مشارکت داشته، شرکتی کانادایی-آمریکایی است و ساختمان مرکزی آن در شهر دِنوِر کانادا مستقر است.

حدس درباره ارتباط شرکت اسمارتمتیک با جورج سوروس نیز به سال 2016 برمی گردد که برخی وبلاگ نویس های آمریکایی برای اولین بار مدعی شدند این سرمایه دار مجارستانی-آمریکایی صاحب اصلی آن است.

پاییز امسال نیز شایعاتی درخصوص تأمین مالی گروه شبه نظامی آنتیفا و کمپین اعتراض به نژادپرستی و رفتار خشن پلیس آمریکا از سوی جورج سوروس مطرح شد.

شرکت اسمارتمتیک اخیراً در بیانیه ای اعلام کرده با شرکت دومینیون همکاری ندارد. دومینیون نیز ارتباط با دولت ونزوئلا را تکذیب کرده و اعلام کرد، این شرکت با هر حزب سیاسی همکاری داشته و رویکردی فراحزبی دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1476

به "ادعای جدید وکیل ترامپ: متحدان هوگو چاوز در تقلب انتخاباتی دست داشتند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای جدید وکیل ترامپ: متحدان هوگو چاوز در تقلب انتخاباتی دست داشتند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید