اخبار سیاسی

همکاری اندونزی با افغانستان برای برگزاری مذاکرات صلح با طالبان

به گزارش خبرنگاران به نقل از افق، مقامات شورای عالی صلح افغانستان اعلام کردند که یک هیئت بلندپایه از این شورا به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص روند صلح افغانستان با طالبان و استفاده از تجارب اندونزی به این کشور سفر نموده است.

31 شهریور 1398

اعتراض کارکنان دولت یونان به اصلاحات جدید مالی

خبرنگاران: هزاران نفر از کارکنان بخش دولتی یونان، روز آدینه، در آتن در اعتراض به لایحه جدید دولت در زمینه اصلاحات مالی تظاهرات کردند.

29 شهریور 1398

تهدید عمان به خروج از شورای همکاری خلیج فارس

خبرنگاران: وزیر خارجه عمان که برای شرکت در کنفرانس امنیتی گفتگوی منامه در این کشور به سر می برد تهدید کرد مسقط در صورت تشکیل اتحادیه کشورهای حاشیه خلیج فارس از شورای همکاری خلیج فارس خارج خواهد شد.

29 شهریور 1398

ماهاتیر محمد؛ نامزد اپوزیسیون مالزی برای تصدی نخست وزیری

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، ماهاتیر محمد 92 ساله، نخست وزیر اسبق مالزی، در انتخابات سراسری این کشور به عنوان نامزد ائتلاف اپوزیسیون معرفی می گردد.

28 شهریور 1398

ذبح دموکراسی در انگلیس؛ کودتا علیه مجلس چه سرنوشتی را برای ملکه رقم می زند؟

بعضی فعالان سیاسی انگلیسی از جمله کیت اوسامور وزیر توسعه بین المللی کابینه سایه این کشور هشدار داده اند که همراهی ملکه با کودتا علیه مجلس انگلستان می تواند به برچیده شدن نظام سلطنتی منجر گردد.

28 شهریور 1398

نمایشگاه شکوه تمدن های آسیایی در موزه ملی چین گشایش یافت

نمایشگاه شکوه تمدن آسیایی دوشنبه 23 اردیبهشت 98 در محل سالن اصلی موزه ملی چین در شهر پکن و با حضور وزیر فرهنگ و گردشگری چین، سفرای کشورها، مقامات عالی رتبه سیاسی فرهنگی و سفیر ایران در پکن و هیئت همراه افتتاح شد.

27 شهریور 1398

مسکو و پکن برای احقاق حقوق ایران در برجام پیشتاز هستند

کارشناس مسائل روسیه گفت: روسیه از هرگونه کوشش برای حفظ برجام و بهره بری ایران از آن حمایت می نماید.

26 شهریور 1398

خروج میلیاردها دلار سرمایه انگلیس به خاطر ترس از برگزیت

ترس از خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا، به شدت سرمایه گذاران را ترسانده و در هفته های اخیر، بیش از 4 میلیارد دلار سرمایه از بریتانیا خارج شده است.

26 شهریور 1398

هکرهای ناشناس اندونزی وبسایت های استرالیا را هک کردند

خبرنگاران: یک گروه ناشناس از هکرهای اندونزی ادعا کردند که در پاسخ به جاسوسی دولت استرالیا از این کشور، بیش از 170 وبسایت استرالیایی را هک نموده اند.

25 شهریور 1398

چرا مردم کشمیر به دولت هند اعتماد ندارند؟

15 روز از حکومت نظای و محاصره میلیون ها انسان در کشمیر می گذرد و دولت هند اجازه اطلاع رسانی کامل و صحیح درباره وضعیت مردم کشمیر را نمی دهد.

24 شهریور 1398

تظاهرات مصری های مقیم مالزی در حمایت از ارتش

خبرنگاران: همزمان با فراخوان وزیر دفاع مصر برای برگزاری تظاهرات مردمی در این کشور، مصری های مقیم مالزی هم در حمایت از ارتش مصر تظاهرات کردند.

24 شهریور 1398

پیوند حساب بانکی کاربران چینی با فناوری تشخیص چهره

چین به عنوان یکی از کشورهای پیشرو و پیروز در حوزه هوش مصنوعی، فناوری تشخیص چهره را به سیستم پرداخت و حساب بانکی کاربران پیوند زده و شیوه ای بسیار مدرن و فناوارنه در خرید ها و پرداخت های ان ها ایجاد نموده است.

22 شهریور 1398

ورود ظریف به کوالالامپور؛ اعلام سفر قریب الوقوع مهاتیر محمد به ایران

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفرهای خود به کشورهای شرق آسیا دقایقی پیش وارد پایتخت مالزی شد.

20 شهریور 1398

ده سال زندان برای روزنامه نگار منتقد پادشاه تایلند

خبرنگاران : سردبیر یک مجله تایلندی امروز به اتهام توهین به خانواده پادشاهی این کشور به 10 سال زندان محکوم شد.

19 شهریور 1398

سفیر روسیه: انگلیس برخلاف منافع ملی خود، همواره از آمریکا پیروی می نماید

به عقیده سفیر روسیه در لندن، هدف انگلیس از توقیف نفت کش ایرانی کوشش برای تحریک اوضاع با هدف اعمال برون مرزی قوانین داخلی اتحادیه اروپا بوده و مسکو همچنان استدلالات تهران در این باره را قوی تر از لندن می داند.

16 شهریور 1398

اوضاع وخیم اردوگاه های پناهندگان در جزایر یونان

یک رسانه آلمانی در گزارشی اوضاع اردوگاه های پناهندگان در جزایر یونان را با توجه به ازدحام شدید مهاجران بسیار وخیم ارزیابی کرد.

15 شهریور 1398

مسکو: از زمان گفت وگوهای عمان پیشرفتی در مذاکرات صورت نگرفته است

خبرنگاران: وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه خاطرنشان کرد از زمان گفت وگوهای عمان پیشرفتی در مذاکرات هسته ای صورت نگرفته است.

13 شهریور 1398

وزیر اقتصاد ایتالیا تهدید به استعفا کرد

خبرنگاران: وزیر اقتصاد ایتالیا تهدید کرد اگر دولت ائتلافی شکننده و بی ثبات این کشور حاضر به اجرای توصیه های اتحادیه اروپا برای کاهش کسری بودجه و بدهی نباشد، از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

13 شهریور 1398

شروع انتخابات پارلمانی زودهنگام در یونان

در پی شکست حزب حاکم یونان در انتخابات پارلمانی اروپا و درخواست نخست وزیر این کشور، امروز در یونان انتخابات سراسری برگزار می گردد.

13 شهریور 1398

انگلیس اتحادیه اروپا را مسئول برگزیت بدون توافق دانست

فارس نوشت: وزیر امور خارجه انگلیس تاکید نمود در صورت خروج کشورش از اتحادیه اروپا بدون حصول توافق، مسئولیت چنین اقدامی بر عهده بروکسل است.

12 شهریور 1398
تعداد: (79)