انتقاد تند عمران خان از رویکرد ضد اسلامی ماکرون

به گزارش مجله ابوذریون، به گزارش خبرنگاران به نقل از فرانس 24، عمران خان نخست وزیر پاکستان در واکنش به اظهارات اخیر رییس جمهور فرانسه در حمایت از اسلام هراسی گفت: باعث تأسف است که ماکرون عامدانه مسلمانان از جمله شهروندان فرانسه را تحریک می نماید.

انتقاد تند عمران خان از رویکرد ضد اسلامی ماکرون

نخست وزیر پاکستان، در حساب توئیتری خود نوشت: عیار یک رهبر این است که انسان ها را متحد کند، همان کاری که ماندلا می کرد، نه اینکه آنها را متفرق کند. این زمانی است که رئیس جمهور ماکرون می تواند التیام بخش باشد و فضا را از تندروها بگیرد. دو قطبی سازی بیشتر و به حاشیه راندن، بی تردید منجر به افراط گرایی می گردد.

وی اضافه کرد: این باعث تأسف است که او (ماکرون) به جای تروریست هایی که خشونت انجام می دهند- چه مسلمان باشند یا سفیربرترپندار و یا هواداران تفکر نازی ها- ترغیب اسلام هراسی از طریق حمله به اسلام را انتخاب نموده است. باعث تأسف است که رئیس جمهور ماکرون عامدانه مسلمانان از جمله شهروندان فرانسه را تحریک می نماید.

نخست وزیر پاکستان ادامه داد: رئیس جمهور ماکرون با ترغیب به نمایش کاریکاتورهای کفرآمیز که اسلام و پیامبر ما (ص) را هدف قرار می دهند-واضح است که بدون هیچ گونه درکی از آن این اقدام صورت می گیرد- به احساسات میلیون ها مسلمان در اروپا و جهان حمله و آن را جریحه دار نموده است. آخرین چیزی که جهان می خواهد یا مورد نیاز آن است، دوقطبی کردن بیشتر است. بیانیه های عمومی بر پایه جهل، نفرت، اسلام هراسی و فضای بیشتری برای تندروها ایجاد می نماید.

اخیراً اقدام یک معلم تاریخ فرانسوی در نشان دادن کاریکاتورهای موهن از پیامبر (ص) و کشته شدن او به دست یک چچنی، بازتاب گسترده ای در فرانسه داشته است.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه هم در سخنانی از اظهارات موهن علیه پیامبر اسلام (ص) حمایت نموده بود که این مسئله خشم محافل اسلامی را برانگیخت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1430

به "انتقاد تند عمران خان از رویکرد ضد اسلامی ماکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند عمران خان از رویکرد ضد اسلامی ماکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید