انتقام 1 میلیارد دلاری سعودی ها از ایلان ماسک ، صندوق سرمایه گذاری عربستان با رقیب تسلا همکاری می نماید

به گزارش مجله ابوذریون، سهام تسلا باز هم سقوط کرد اما این بار نه به خاطر تصمیمات و رفتارهای ایلان ماسک، بلکه به دلیل لجبازی سرمایه گذاران سعودی.

انتقام 1 میلیارد دلاری سعودی ها از ایلان ماسک ، صندوق سرمایه گذاری عربستان با رقیب تسلا همکاری می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، سهام تسلا پس از آن سقوط کرد که صندوق سرمایه گذاری عربستان سعودی در شرکت رقیب تسلا سرمایه گذاری کرد.درواقع سعودی ها در شرکت لوسید موتورز1 میلیارد دلار سرمایه گذاری می نمایند.

این در حالی است که تا همین چند ماه پیش گزینه اول صندوق سرمایه گذاری عربستان سعودی شرکت تسلا بود.

این سرمایه گذاری تا سال 2020 به نتیجه خواهد رسید، همه این اخبار در شرایطی منتشر می گردد که ایلان ماسک مدیر اجرایی تسلا پیش از این خاطرنشان کرد که روند خصوصی سازی شرکت خود را با همکاری عربستان پیش خواهد برد.

اما پس از اعلام انصراف ایلان ماسک از این پروژه،صندوق سرمایه گذاری عربستان سعودی تصمیم گرفت وامی هنگفت و با ارزش یک میلیارد دلار را در رقیب تسلا یعنی لوسی موتورز سرمایه گذاری کند.

قرار است این سرمایه گذاری در جهت ساخت نخستین خودرو الکتریکی این شرکت در سال 2020 صرف گردد.

ماسک سرمایه گذاری بالقوه عربستان سعودی را به عنوان توجیه خصوصی سازی در ماه اوت آنالیز کرد و سپس در توییتر به صراحت از این موضوع پرده برداشت.

اخبار سرمایه گذاری عربستان در لوسید درست یک روز پس از خبر تاخیر ایلان ماسک در تحویل خودروهای نو تسلا مطرح می گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 10 دی 1401 بروزرسانی: 10 دی 1401 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2328

به "انتقام 1 میلیارد دلاری سعودی ها از ایلان ماسک ، صندوق سرمایه گذاری عربستان با رقیب تسلا همکاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقام 1 میلیارد دلاری سعودی ها از ایلان ماسک ، صندوق سرمایه گذاری عربستان با رقیب تسلا همکاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید