ایران موضوع اصلی نشست آینده شورای حکام

به گزارش مجله ابوذریون، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین الملی در وین، اعلام نمود: در نشست آینده شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران موضوع اصلی مورد بحث خواهد بود.

ایران موضوع اصلی نشست آینده شورای حکام

به گزارش ایرنا، میخائیل اولیانوف در توئیتی نوشت: جلسه مجازی شورای حکام قرار است ساعت 10 صبح روز دوشنبه برگزار شود، البته ممکن است با توجه به موضوعات متعدد در دستورکار، جلسه ای طولانی داشته باشیم با این وجود انتظار می رود که بیشتر توجه بر موضوع ایران استوار باشد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی جمعه 16 خرداد در گزارشی که در اختیار کشور های عضو شورای حکام قرار داد، اعلام کرد که ذخیره اورانیوم غنی شده ایران تقریبا به هشت برابر حد مجاز در برجام رسیده است.

در این گزارش همچنین آمده بود که ذخیره اورانیوم غنی شده ایران تا 31 اردیبهشت به 1571.6 کیلوگرم رسید.

آژانس پیش از این میزان ذخیره اورانیوم غنی شده ایران تا 30 بهمن سال گذشته را بیش از یک هزار و 20 کیلوگرم گزارش کرده بود.

ایران براساس توافق هسته ای سال 2015 با گروه 1+5 اجازه ذخیره 300 کیلوگرم اورانیوم غنی شده را دارد. از سوی دیگر در برجام پیش بینی شده بود که ایران اجازه غنی سازی اورانیوم با غلظت بیش از 3.67 درصد را ندارد.

در گزارش روز جمعه آژانس بین المللی انرژی اتمی آمده، ایران اکنون به غنی سازی اورانیوم تا سطح 4.5 درصد ادامه می دهد.

کننده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین پس از این گزارش اعلام کرده بود که محافل ضدایرانی سعی دارند هراس بوجود آورند و ادعا می کنند که گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی، اقدامات فوری ازنقطه نظر عدم انتشار سلاح هسته ای را می طلبد.

اولیانوف توضیح داد: در واقع هیچ گونه فوریتی وجود ندارد. در گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی به ابعاد احتمالی فعالیت های هسته ای ایران اشاره شده است که اگر هم اجرا شده بود در سال 2004 توسط ایران متوقف شد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1212

به "ایران موضوع اصلی نشست آینده شورای حکام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران موضوع اصلی نشست آینده شورای حکام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید