این مار 2 متری قرمز در ایران ساکن است!، عکس

به گزارش مجله ابوذریون، مارهایی که در سراسر ایران زندگی می نمایند تفاوت چشمگیری با یکدیگر دارند؛ از گونه های سمی گرفته تا مارهایی که از انقباض برای بی حرکت کردن طعمه خود استفاده می نمایند.

این مار 2 متری قرمز در ایران ساکن است!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، مار قیطانی، از جمله مارهایی است که در ایران یافت شده است؛ گونه های بالغ این مار که بدنی باریک و مخروطی شکل دارند، می توانند 100 تا 110 سانتی متر طول داشته باشند. رنگ آنها خاکستری یا قهوه ای است و بعضی از نمونه های آن ها دارای یک خط قرمز هستند که در امتداد پشت آنها از سر تا دم کشیده شده است.

این گونه از مار سریع اما کوچک، گونه بومی ایران است و در منطقه ها خشک با پوشش گیاهی کم، مانند منطقه ها نیمه بیابانی و دره ها ساکن است.

شترمار شیرازی، یکی دیگر از گونه های مار در ایران است؛ نمونه های بالغ از این مار می توانند به طول 180 سانتی متر برسند. این مارها اغلب رنگ پریده هستند و یا رنگ شنی دارند که با لکه های تیره به خصوص در قسمت سر مزین شده است. فلس های روی سر این مارها دارای درخشش رنگین کمانی است که شبیه تاج است.

این مارها در ایران بیشتر در بیابان های شنی و دشت های سنگی زندگی می نمایند. می توانید آنها را در زیر سنگ ها، ریشه ها یا لانه های حیوانات رها شده پیدا کنید. در بیابان ها برای دسترسی آسان به غذا و آب، نزدیک واحه ها می مانند. آنها عمدتاً ساکن زمین هستند، اما برای بالا رفتن از درختان مسئله ای ندارند.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 مرداد 1402 بروزرسانی: 11 مرداد 1402 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2419

به "این مار 2 متری قرمز در ایران ساکن است!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مار 2 متری قرمز در ایران ساکن است!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید