باغ پروانه بانکوک، دنیای رنگارنگ پروانه ها

به گزارش مجله ابوذریون، باغ پروانه های بانکوک یکی از زیباترین باغ های سرپوشیده این شهر است که بهتر است در سفر به بانکوک بازدید از آن را از دست ندهید. دیدن پروانه های رنگارنگ، طبیعتی زیبا و دوچرخه سواری می تواند خاطره ای فراموش نشدنی را برایتان رقم بزند. برای آشنایی بیشتر با این سرزمین عجایب، با خبرنگاران همراه شوید.

باغ پروانه بانکوک، دنیای رنگارنگ پروانه ها

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

وقتی نام این باغ را می شنوید، مجموعه ای از بال های خشک شده زیر شیشه و اطلاعات مربوط به آن ها با کلمات لاتین به ذهنتان خطور نکند. در اینجا شما وارد محوطه ای بزرگ می شوید که باغچه هایی با درختان سایه دار، گل های وحشی و یک آبشار دارد که هوای محوطه را خنک می نماید. اینجا زیستگاه طبیعی حشرات است. متاسفانه تعداد کمی از موجودات بالدار زیبا در این محوطه پنهان شده اند. پس اگر ساکت و بی حرکت باشید، می توانید شانس این را بیابید که از زیبایی های آن ها عکس بگیرید.

خبر خوب برای کسانی که از حرک آهسته و قدم زدن بی سروصدا خوششان نمی آید، این است که می توانند به بازار آخر هفته چاتوچاک (Chatuchak) بروند. دقیقا در نزدیکی این بازار هم 3 باغ دیگر وجود دارد که می توانند به آنجا رفته و از زیبایی هایشان لذت ببرند. پس از اینکه از ایستگاه متروی چاتوچاک پیاده شدید، از چاتوچاک عبور کزده و به راست بپیچید، از جلوی بازار عبور نموده و به خیابان Kampaengphet IV در سمت چپ بپیچید. بین باغ های ملکه سیرکیت (Queen Sirikit Gardens) و باغ های روتفای (Rotfai Gardens) باغ کاملا محصور و آرام پروانه ها و حشره خانه بانکوک قرار گرفته است.

باغ ملکه سیرکیت بین باغ پروانه ها و موزه اکتشافات بچه ها قرار گرفته است و یک باغ گیاه شناسی باشکوه با باغچه هایی از گل هایی با رنگ روشن و درختان قدیمی سایه دار است و تمامی برچسب ها به زبان انگلیسی، تایلندی و لاتین نوشته شده اند. چمن زاری با گل های وحشی و چشم انداز کاملا تر و تمیز با نیمکت های سایبان دار، تالاب ها و پلکان های پرپیچ وخم همگی باعث شده است که احساس کنید در سرزمین عجایب آلیس هستید. این بازدی می تواند روزی دلربا از دیدن پروانه های رنگارنگ، پیک نیک یا دوچرخه سواری در باغ های وسیع و زیبا باشد. دوچرخه های قدیمی را می توانید با 30 بات (2700 تومان) کرایه کنید. ممکن است بازدید از باغ پروانه ها و گشت وگذار از آن چند ساعت طول بکشد پس حتما با خود آب آشامیدنی و کلاه به همراه داشته باشید.

در سراسر این باغ باید قدمی بزنید تا بتوانید به قلمروی پروانه ها برسید. بعضی از زیباترین این پروانه ها شامل Golden Birdwing Siam Tree Nymph و Giant Silkworm Butterfly می گردد. در ورودی باغ اطلاعات آموزنده وجود دارد که به دنبال آن چرخه حیات شگفت انگیز این حشرات رنگارنگ را مشاهده خواهید کرد.

شما می توانید همه روزه (البته به جز روزهای دوشنبه) از ساعت 8:30 صبح تا 4:30 بعدازظهر از باغ پروانه های بانکوک بازدید کنید. بهتر است بدانید که ورودیه آن نیز رایگان است و لازم نیست هزینه ای بابت بازدید از این باغ زیبا بپردازید.

منبع: کجارو / bangkok.com
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 514

به "باغ پروانه بانکوک، دنیای رنگارنگ پروانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ پروانه بانکوک، دنیای رنگارنگ پروانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید