برای خرید در بانکوک کجا بریم؟

به گزارش مجله ابوذریون، بازارهای بانکوک

بانکوک یکی از دوست داشتنی ترین شهرهای دنیا است! خیابان های آن پر از مراکز خریدیست که از انواع اجناس شیک بین المللی تا طراحی هایی مدهای آسیایی در آن پیدا می گردد. داخل بازارهای خیابانی نیز پر از خرت و پرت های ارزان و بامزه است. تقریبا هیچ شهر دیگری را در کره زمین پیدا نمی کنید که بازارهایش انقدر کامل و متفاوت باشند مثلا در یکشنبه بازار چاتوچاک اجناس ارزان قیمت فروخته می شوند و در مراکز خرید لوکس نزدیک آن لوکس ترین برندها به فروش محصولاتشان مشغول هستند. این تضادهاست که شهر پرهیاهوی بانکوک را شکل داده است. در ادامه با خبرنگاران همراه شوید تا بهترین بازارهای بانکوک همراه با مراکز خرید لوکس شهر را به شما معرفی کنیم.

برای خرید در بانکوک کجا بریم؟

با تور تایلند ارزان از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید.

بزرگترین مراکز خرید در بانکوک نزدیک یکدیگر و در محله نسبتا کوچکی ساخته شده اند به همین دلیل گشت و گذار و خرید در آن ها کار راحتی است. هم به آسانی می توان میان آن ها قدم زد و اگر هم بار سنگین دستتان دارید می توانید اسکای ترین سوار شوید. تمامی مراکز خرید و بازارهای بانکوک پر از انواع فودکورت و رستوران، غذاهای خیابانی و انواعی کافه است محل های فوق العاده برای استراحت کردن و انرژی دریافت برای ادامه خرید.

راهنمای سفر به بانکوک

سنترال ورد | Central World

سنترال ورد در سال 2006 افتتاح شد و با هشت طبقه ششمین مرکز خرید بزرگ در دنیا است. این مورد از بازارهای بانکوک آنقدر بزرگ است که داخلش اتومبیل و موتوسیکلیت می فروشند. داخل پاساژ چندین راهرو (wings) پر از مغازه، کافه و رستوران دیده می شوند و هر طبقه به جنس خاصی اختصاص داده شده است. مثلا طبقه ششم مختص لباس های بچگانه، طبقه دوم لباس های زنانه، طبقه سوم لباس های مردانه، طبقه چهارم لوازم الکترونیکی و طبقه دوم مخصوص فروش محصولات اپل است.

سنترال ورد دو بخش فروش مجزا به نام های Zen و Isetan دارد که هر دوشان شامل محوطه وسیعی در چندین طبقه می شوند و داخلشان انواع و اقسام برندها پیدا می شوند، هر برند فضای خودش را دارد و در کل همه جا خلوت و آرام است.

سنترال ورد بزرگترین فروشگاه ورزشی به نام Super Sport را در میان بازارهای بانکوک دارد که در آن شما می توانید تقریبا همه چیزهایی را که از وسایل و تجهیزات ورزشی لازم دارید خریداری کنید.

طبقه هفتم اما پر از رستوران های با کیفیت با انواع و اقسام غذاهای خوشمزه است. این طبقه یک سوپرمارکت بزرگ به نام Gourmet Market هم دارد که در آن علاوه بر غذا انواع، میوه، سبزیجات، نان و نوشیدنی هایی از سراسر دنیا پیدا می گردد.

در این طبقه سالن سینمایی با قابلیت پخش فیلم های سه بعدی هم وجود دارد که تا نیمه شب فیلم پخش می نماید.

طبقه همکف هم پیست اسکیت روی یخ ساخته شده که برای سرگرمی می توانید آن را امتحان کنید.

در همین طبقه بخشی به نام Groove دارای انواع رستوران های بین المللی با غذاهای ایتالیایی، سوشی های ژاپنی و اروپایی است.

اطلاعات بیشتر

راه دسترسی: به وسیله اسکای ترین به سمت ایستگاه Siam station یا Chit Lom (همراه با کمی پیاده روی)

ساعت کاری: 10 صبح تا 10 شب

سیام پاراگون | Siam Paragon

اگر از سنترال ورود کمی به سمت غرب بروید و از روی پل مخصوص عابران پیاده عبور کنید، به سیام پاراگون می رسید. این جهت حدود 10 دقیقه طول می کشد. اگر هم با اسکای ترین می آید در ایستگاه سیام درست کنار این مورد از بازارهای بانکوک پیاده شوید.

طبقه همکف فودکورت بزرگی پر از کافه و رستوران قرار گرفته است و شعبه بسیاری از رستوران های بزرگ بین المللی در آن دیده می گردد. بین این رستوران ها دیواری وجود ندارد و فضای بینشان مشترک است این طراحی باعث شده محوطه پر از سر و صدا باشد. در همین طبقه یک سوپرمارکت بزرگ دارای اجناسی از همه کشورها هم دیده می گردد.

راهرویی از این طبقه مرکز خرید هم به لوکس ترین برندها مانند لوئی ویتون، شنل، بربری، جیمی چو، کارک جیکوبز و آرمانی اختصاص داده شده است. این جا حتی برندهای مشهور خودرو سازی مانند لامبورگینی و فراری هم خودروهایشان را می فروشند.

البته مارک های ارزان تری مانند H&M، زارا، منگو، تاپ شاپ، تاپ من، مازیمودوتی و میس سیکستی هم در پاراگون مشغول فروش اجناسشان هستند.

اگر قصد کتابی به زبان انگلیسی را دارید مغازه Kinokuniya در طبقه سوم بزرگ ترین کتاب فروشی (دارای کتاب های انگلیسی) در شهر بانکوک است. فروشگاه بزرگ محصولات اپل هم در همین طبقه است.

کسانی که در بانکوک پرخوری نموده اند و می خواهند کالری بسوزانند باید به بزرگ ترین مرکز بدن سازی بانکوک در طبقه چهارم بروند.

هر طبقه فروشگاه پاراگن به گروه خاصی از جمله لباس های زنانه، لباس مردانه، کفش، ورزش، مبلمان و غیره اختصاص دارد. طبقه چهارم Exotic Thai نام دارد . در آن انواع محصولات تایلندی طراحی شده در همین جا از لباس، جواهرات، سوغات و محصولات زیبایی که همه در تایلند ساخته شده اند را پیدا خواهید کرد. اگر وقت ندارید به بازارهای خیابانی بروید و در آن ها سوغاتی بخرید می توانید همین جا خریدهایتان را انجام دهید.

بزرگ ترین پردیس سینمایی بانکوک که 15 سالن همراه با سینمای 4D، 3D و IMAX دارد را در طبقه پانزدهم خواهید یافت. موقع ورود به مرکز خرید برنامه پخش فیلم های سینمایی سالن ها روی چند صفحه نمایش نشان داده می گردد.

اما کلکسیون بزرگ ترین های این مورد از بازارهای بانکوک تمامی ندارد. بزرگ ترین آکواریوم شهر نیز در طبقه زیرزمین ساخته شده که برای بچه ها بسیار سرگرم نماینده و آموزنده است. مرکز بازی بولینگ و کارائوکه نیز در این طبقه است.

اطلاعات بیشتر

جهت دسترسی: اسکای ترین ایستگاه Siam

ساعت کاری: 10 صبح تا 10 شب

سیام سنتر | Siam Center

سیام سنتر کنار سیام پاراگون است این جا هم به بزرگی پاراگن و سنترال ورد است فقط طراحی فضای داخلی آن کمی تاریک تر و به اصطلاح شاعرانه است. داخلش از پر از مغازه های جور واجور است و یک فود کرت عالی هم طبقه بالا غذا می فروشد در مقایسه با فودکرت سیام پاراگون این کمی آرام تر و خلوت تر است.

داخل پاساژ برندهایی مثل، DKNY، آرمانی، سفورا، مک، ویکتوریا سکرت، آدیداس و نایک اجناس باکیفیت خود را می فروشند. چندین کافه هم داخلی پاساژ قهوه سرو می نمایند. اگر ترجیح می دهید در مکانی خلوت تر خرید کنید سیام سنتر نسبت به دو مرکز خرید قبلی خلوت تر است.

اطلاعات بیشتر

جهت دسترسی: اسکای ترین ایستگاه Siam

ساعت کاری: 10 صبح تا 10 شب

سیام دیسکاوری

سیام دیسکاوری هم جمع و جورتر از پراگون سنترال ورد است و البته فضای داخل آن سفید کار شده و روشن تر از سیام سنتر دیده می گردد. از جمله برندهای مشهور آن باید به مارک جیکوب، دیزل، فرنچ کانکشن، میس سیکستی (همه در طبقه اول)، DKNY، کنت کول، فرد پری، کالوین کلین، ریپلای (در طبقه دوم) و اسمارت تراول و نورث فیس در طبقه سوم اشاره نمود.

چندین آرایشگر و سلمانی معروف نیز در سیام دیسکاوری هستند. مغازه های بسیاری هم انواع لوازم سرگرمی، لوازم خانگی و سوغاتی های مناسب برای به آوردن به خانه را می فروشند.

موزه مادام توسوی بانکوک هم در طبقه ششم قرار گرفته است.

اطلاعات بیشتر

جهت دسترسی: اسکای ترین ایستگاه Siam

ساعت کاری: 10 صبح تا 10 شب

ام بی کی | MBK

MBK یا اسم محلی اش Mahbookkrong، در سال 1985 ساخته شده است و یکی از قدیمی ترین مراکز خرید آسیا است. این جا یکی از بزرگ ترین بازارهای بانکوک است که در میان دختران نوجوان تایلندی بسیار محبوب است. داخل آن پز از مغازه های کوچکی است که بیشترشان مارک ها و طرح های تایلندی دارند و مغازه های بین المللی کمتر بچشم می خورند. نیازی به گفتن نیست که استانداردهای سایزهای تایلندی با سایزهای ما متفاوت است و اگر اندام درشتی دارید بسختی لباسی که به سایزتان بخورد پیدا می گردد.

دو طبقه (طبقه چهارم و پنجم) پر از لوازم الکترونیکی است، از فروشگاه های اپل با نام iStudio گرفته تا مغازه های بزرگ که دوربین های حرفه ای مانند نیکون و کانن می فروشند. یک بخش از طبقه چهارم، پر از مغازه های کوچکی است که انواع کالاهای الکترونیکی و قطعات را به فروش می رساند. هرچیز الکترونیکی که فکرش را می کنید این جا پیدا می گردد!

اگر تلفن همراهتان هرگونه مسئله ای داشته باشد این جا با قیمت پایینی برایتان تعمیر می گردد.

این جا هم محل مناسبی برای خریدن سوغاتی است البته کیفیت اجناسش را اصلا نباید با Thai department در مرکز خرید پاراگن مقایسه کنید.

در صورتی که احساس گشنگی یا خستگی داشتید می توانید به فودکورت طبقات پنجم و ششم بروید و انواع غذاهای تایلندی و بین المللی را نوش جان کنید. طبقه هفتم هم به بازی بولینگ و مسابقات کارائوکه اختصاص داده شد است. از آن جایی که این مورد از بازارهای بانکوک پر از نوجوانان است ممکن است برایتان کمی خسته نماینده باشد.

اطلاعات بیشتر

جهت دسترسی: اسکای ترین ایستگاه Siam یا National Stadium همراه با پیاده روی کوتاه

ساعت کاری: 10 صبح تا 10 شب

پانتیپ پلازا | Pantip Plaza

این جا بهش عاشقات لوازم الکترونیکی و گجت هاست. در این مورد از بازارهای بانکوک که 5 طبقه دارد هر نوع وسیله الکترونیکی که فکرش را بکنید پیدا می گردد. اگر چه همه جا شلوغ و پر سر و صداست اما درکل مجموعه نظمی منطقی حکم فرماست.

این جا انواع فروشگاه های معتبر اپل مانند iStudio و iShop در طبقه سوم تا برندهای معروفی مانند Nikon، Sony، Canon و مغازه هایی که انواع فیلم، سریال، بازی و نرم افزارها را می فروشند پیدا می گردد. یک طبقه آن فقط مختص گوشی موبایل، اکسسوری های آن و خدمات تعمیرات موبایل است.

خدمات پس از فروش رسمی محصولات اپل نیز طبقه چهارم مرکز خرید است.

طبقه دوم آن هم فودکورتی است که انواع غذاهای محلی تایلندی را می فروشد.

اطلاعات بیشتر

جهت دسترسی: اسکای ترین ایستگاه Chit Lom همراه با پیاده روی یا دریافت توک توک

ساعت کاری: 10 صبح تا 9 شب (بسیاری از مغازه های کوچک تر دیرتر باز می نمایند و زودتر هم می بندند)

سنترال چیتلوم | Central Chitlom

Central Chitlom با هفت طبقه اش در کنار ایستگاه قطار Chit Lom واقع شده است و دارای طراحی و دسته بندی مجزا برای هر طبقه است. هر طبقه شامل فضای باز بزرگی است که پر از برندهای مختلف است هر محوطه مخصوص خودش را دارد و برای جدا کردن مغازه ها دیواری وجود ندارد. طبقه اول انواع عطر، لوازم آرایشی، جواهرات و کیف های دستی فروخته می گردد. این جا برندهایی مانند مالبری، مارک بای مارک جیکوبز، دیور و لوئی ویتون دیده می شوند.

در طبقه چهارم، شما می توانید خرید خوبی به عنوان سوغات تایلندی با کیفیت بالا مانند ابریشم و محصولات زیبایی ساخته شده در تایلند پیدا کنید. این جا فضای زیبا و مطبوعی دارد . تهویه هوای تمام طبقات مطبوع است و با توجه به نوع طراحی پیدا کردن محصول مورد نظرتان کار آسانی است و همه جا آرام و تقریبا ساکت است (دقیقا بر خلاف پاراگون و سنترال ورد). رستوران هایی با فضای دوست داشتنی و کافه های خوبی هم دارد.

فود کورد طبقه هفتم هم غذاهای خوشمزه ای طبخ می نماید و بین تایلندی ها معروف است. این جا خبری از سرگرمی نیست و فقط می توانید خرید کنید.

منبع: nerdnomads.com

اطلاعات بیشتر

جهت دسترسی: اسکای ترین ایستگاه Chit Lom

ساعت کاری: 10 صبح تا 10 شب

منبع: الی گشت
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 251

به "برای خرید در بانکوک کجا بریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای خرید در بانکوک کجا بریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید