با انواع ویزای شینگن آشنا شوید

به گزارش مجله ابوذریون، در اختیار داشتن ویزای شینگن به شما اجازه می دهد تا برای مدت زمان و شرایطی مشخص که ماهیت و هدف سفر شما آن را مشخص می نماید به هریک از کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید. در ادامه با ما همراه شوید تا انواع مختلف این ویزا و مزایا و محدودیت های هریک را با هم آنالیز کنیم.

با انواع ویزای شینگن آشنا شوید

ویزای اتحادیه شینگن(USV)

با در دریافت این ویزا می توانید هر 6 ماه یک بار به مدت حداکثر 90 روز به کشورهای عضو اتحادیه شینگن سفر کنید. کشورهای اتریش، بلژیک،چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال،اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس ذیل عضو پیمان شینگن هستند.

با توجه به هدف شما از سفر به این کشورها، یکی از انواع ویزای A ،B یا C به شما تعلق می گیرد.

ویزای نوع A

این ویزا نوعی ویزای ترانزیت فرودگاهی است که دریافت آن به شما اجازه می دهد تا در یکی از فرودگاه های محدوده شینگن پرواز خود را تعویض و به کشوری خارج از محدوده شینگن سفر کنید. به همراه داشتن این ویزا تنها برای استفاده از فرودگاه های محدوده شینگن معتبر است.

ویزای نوع B

این ویزا نیز نوعی ویزای ترانزیتی است که به همراه داشتن آن به شما اجازه می دهد تا برای مدت زمان حداکثر 5 روز از خاک کشوری در ناحیه شینگن عبور کنید.

ویزای نوع C

ویزای نوع C در واقع ویزا کوتاه مدت است و برای مدت زمانی که موقع دریافت آن مشخص می گردد شما حق دارید در کشورهای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته باشید. دریافت نمایندگان ویزای C بسته به هدف و شرایط سفر خود یکی از 3 نوع ویزا را دریافت می نمایند:

ویزای یک بار ورود (Single-entry)

این ویزا فقط برای یک بار ورود به یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن اعتبار دارد و به محض ترک کشوری که به آن وارد شدید اعتبار ویزای شما فارغ از اینکه مدت زمان آن به خاتمه رسیده یا نه، منقضی می گردد.

ویزای دو بار ورود

این ویزا نیز شرایطی مشابه با ویزای یک بار ورود دارد با این تفاوت که شما دو بار اجازه دارید تا به کشوری در ناحیه شینگن وارد شوید. به خاطر داشته باشید استفاده از این فرصت (دو بار ورود) در محدوده زمانی مشخصی قابل استفاده است.

ویزای چند بار ورود (Multiple-entry)

تنها محدودیت این ویزا محدودیت زمانی آن است که اعتبار آن 90 روز به ازای هر 6 ماه از سال است. زمان این 90 روز به محض ورود شما به هریک از کشورهای ناحیه شینگن محاسبه می گردد.

ویزای اعتبار محدود منطقه ای (VLT)

این ویزا به شما اجازه می دهد تا تنها به همان کشوری که از آن ویزا دریافت نموده اید یا چند کشور دیگر ناحیه شینگن که در زمان اخذ ویزا مشخص شده سفر کنید. صدور این ویزا در شرایط خاص صورت می گیرد به عنوان مثال برای دلایل انسان محبت آمیز یا مواردی که در شرایط اضطراری اتفاق می افتد. این نوع ویزا بیشتر به پناهندگانی که بدون مدارک معتبر وارد ناحیه شینگن شده اند اعطا می گردد.

ویزای ملی (National Visas)

این ویزا که از آن با عنوان ویزای نوع D هم یاد می گردد برای دانشجویان، تجار یا کسانی که برای مدت زمان مشخصی قصد دارند در ناحیه شینگن اقامت داشته باشند صادر می گردد. ویزای نوع D هم می تواند یک بار ورود باشد. ویزای یک بار ورود نوع D برای کسانی صادر می گردد که به دلایل مشخص مانند خدمات درمانی قصد اقامت محدود برای دوره ای مشخص شده در یکی از کشورهای عضو ناحیه شینگن را دارند و پس از آن به کشور خود بازمی گردند. با در اختیار داشتن ویزای چند بار ورود نوع D، بدون احتیاج به اخذ ویزا دیگری می توان به تمامی کشورهای ناحیه شینگن بدون محدودیت سفر کرد. برای دریافت ویزای چند بار ورود نوع D باید یکی از شرایط ذیل را داشته باشید:

  • دانشجویان بین المللی که برای انجام پروژه های تحقیقاتی برای مدتی مشخص (که کمتر از یک سال است) به ناحیه شینگن سفر می نمایند.
  • دانشجویان بین المللی که قصد آغاز تحصیل در یکی از دوره های تحصیلی کشورهای عضو پیمان شینگن را دارند. به این گروه ویزای یک ساله اعطا می گردد که برای اقامت بیشتر قابل تمدید است.
  • کار علمی و آموزشی در یک مرکز تحقیقاتی یا موسسه معتبر در هریک از کشورهای اتحادیه شینگن. این ویزا با توجه به آنالیز سوابق فرد و اعضای خانواده اش صادر می گردد.
  • متخصصانی که باهدف به اشتراک گذاشتن تخصص خود به ناحیه شینگن سفر می نمایند. هنرمندان، ورزشکاران یا هر حرفه تخصصی دیگری در این گروه قرار می گیرند.
  • موارد اضطراری که فرد به دلیل شرایط پزشکی برای مدت مشخصی قادر به ترک ناحیه شینگن نباشد.

همچنین می توانید بخوانید درباره ویزا کانادا

منبع schengenvisainfo

کجارو

منبع: تریپ
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 972

به "با انواع ویزای شینگن آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با انواع ویزای شینگن آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید