بسیاری از اماکن گردشگری لرستان فاقد زیرساخت مناسب است

به گزارش مجله ابوذریون، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، بسیاری از اماکن گردشگری لرستان فاقد زیرساخت مناسب است.

بسیاری از اماکن گردشگری لرستان فاقد زیرساخت مناسب است

احمدرضا دالوند در همایش ملی گردشگری، فرهنگ، تمدن و تاریخ به میزبانی دانشگاه لرستان گفت: یکی از موضوع های مهم صنعت گردشگری، ایجاد زیرساختهای ضروری است و راههای ارتباطی، اقامتگاه ها، برق رسانی در این خصوص اهمیت ویژه ای دارد که متاسفانه بیشتر منطقه ها گردشگری و تاریخی لرستان فاقد این زیرساختها هستند.

وی به ظرفیت و موقعیت جغرافیایی استان در کشور اشاره و توضیح داد: براساس آمار و داده های هواشناسی، لرستان به لحاظ بارندگی جزو سه استان پربارش کشور محسوب می گردد در عین حال با توجه به سند آمایش، گردشگری یکی از اولویتهای مهم استان بوده که تا به امروز به خوبی به آن پرداخته نشده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به چالش اشتغال در استان تاکید نمود: گردشگری به عنوان یکی از صنایع پردرآمد و اشتغال زا در جهان تعریف شده که این استان با وجود بیش از 100 پل تاریخی، 60 آبشار دائمی و فصلی و پنج هزار اثر تاریخی قابلیت تبدیل به قطب گردشگری را دارد.

دالوند اعلام کرد: لرستان به واسطه دره شیرز، دره خزینه و دره تخت چان به عنوان مرکز ژئوتوریسم کشور شناخته و حدود 2 هزار و 690 اثر استان ثبت ملی شده است که بعد از فارس، رتبه دوم کشور را دارد و این امر ظرفیت بزرگی برای رونق گردشگری و ایجاد اشتغال است.

وی بر لزوم تخصصی کردن صنعت گردشگری در استان تاکید نمود و افزود: ایجاد شهرکهای تخصصی سلامت و کشاورزی یکی از اولویتهای گردشگری در لرستان است که اهمیت شایانی در رونق گردشگری، اقتصاد و اشتغال دارد.

معاون استاندار لرستان بعلاوه یکی از موضوعات مهم در جذب گردشگرهای برون مرزی را ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک و دره تاریخی خرم آباد عنوان و افزود: امسال تنها سهمیه ایران برای ثبت جهانی در کشور به این بنای تاریخی اختصاص داده شده و قلعه پس از تملک کامل ثبت جهانی می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 12 آذر 1402 بروزرسانی: 12 آذر 1402 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2444

به "بسیاری از اماکن گردشگری لرستان فاقد زیرساخت مناسب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسیاری از اماکن گردشگری لرستان فاقد زیرساخت مناسب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید