به استقلالِ استراماچونی احترام بگذارید درس بزرگ آندره آ به فوتبال ایران، استراماچونی، برانکوی استقلال می شود؟ استراماچونی، کونته لیگ ایران می شود؟

به گزارش مجله ابوذریون، بعد از آغازی تلخ در آغاز لیگ و از دست دادن چند امتیاز در آخرین ثانیه های بازی که باعث شد هواداران رقیب به طعنه آن را استرا تایم لقب بدهند، استقلال حالا رقیب می طلبند.

به استقلالِ استراماچونی احترام بگذارید درس بزرگ آندره آ به فوتبال ایران، استراماچونی، برانکوی استقلال می شود؟ استراماچونی، کونته لیگ ایران می شود؟

خبرنگاران؛ احسان محمدی- از دیدار نساجی قائمشهر مقابل استقلال تهران بعدها احتمالاً عکس استراماچونی بیشتر از دو گل علی کریمی و مهدی قائدی در یادها بماند. آنجا که با انگشت لوگوی باشگاه استقلال را از روی گرمکن ورزشی اش به کمک داور بازی نشان می دهد. گفته شد او خواسته به داور یادآوری کند که باید احترام این باشگاه قدیمی را نگه دارند.

این هشتمین پیروزی پی در پی آبی های تهران است. آنها با سرمربی ایتالیایی شان بی رحمانه به پیش می تازند و حالا بعد از هزار و چند روز، بالاتر از قرمزها در جدول ایستادند. بعد از آغازی تلخ در آغاز لیگ و از دست دادن چند امتیاز در آخرین ثانیه های بازی که باعث شد هواداران رقیب به طعنه آن را استرا تایم لقب بدهند، حالا رقیب می طلبند.

در فوتبال کم گل ایران، زدن 23 گل در یازده بازی یعنی لذت فوتبال. تا پیش از آغاز این هفته، تقریباً 50 درصد بازی های لیگ کمتر از دوگل داشت! یک رکورد ناخوشایند جهانی! برای آنکه درخشش فاز هجومی استقلال بیشتر آشکار شود کافی است به تعداد گل های زده رقیبان نگاه کنیم. شهر خودروی صدرنشین فقط 10 گل به ثمر رسانده، سپاهان 13 گل، پرسپولیس و تراکتور 11 گل.

البته استقلال به همان اندازه که در خلق موقعیت و گلزنی پیروز است، کارنامه خوبی در خط دفاعی ندارد. آنها 10 گل خورده اند و در بازی مقابل نساجی هم به حریف موقعیت های زیادی دادند، اتفاقی که ممکن است در مقابل حریفان بزرگتر، برای آنها گران تمام شود.

کسب این پیروزی از آن جهت حائز اهمیت بود که علاوه بر حفظ فرایند پیروزی ها بعد از تعطیلات، مقابل تیمی به دست آمد که در خانه و پیش چشم هواداران سخت می جنگند. این هم از طنزهای فوتبال ایران است که بازی روی چمن مصنوعی برگزار شد. در شمال کشور که اگر شب کفش هایتان را بیرون بگذارید ممکن است صبح در آنها چمن سبز کرده باشد، سالهاست که هواداران حسرت یک زمین چمن واقعی دارند. تنها نقطه سر سبز ایران، زمین چمن ندارد! یعنی واقعاً با این همه ادعایمان در علم و دانش و گونی گونی مقاله علمی و خروار خروار پژوهش و تحقیق نمی توانیم یک زمین چمن بسازیم؟

مهدی قائدی مهاجم استقلال هم به فرایند گلزنی اش ادامه داد و حالا با پنج گل در رتبه دوم بهترین گلزنان لیگ قرار گرفته است. استراماچونی به او اعتقاد دارد و دیگر یک بازیکن ذخیره نیست که ده دقیقه انتهای بازی وارد زمین شود و همه از او انتظار معجزه داشته باشند. از تک موقعیت هایش خوب استفاده می کند و پیراهن شماره 10 حالا به تنش زار نمی زند. او یکی از امیدهای اصلی ما در تیم ملی امید است، جایی که اتفاقاً انتظار معجزه داریم!

استقلالی ها بعد از پیروزی درخشان مقابل تراکتور که به نظر آنها را به خودباوری برای قهرمانی رساند، حالا چشم به دیدار مهم دیگری با سپاهان دارند. جایی که خیلی ها معتقدند عیار واقعی آنها سنجیده می شود. اصفهان هرگز به اندازه قائمشهر با آبی ها مهربان نیست و امیر قلعه نوئی نیروی هوایی اش را به خط کرده است. مسابقه ای که می تواند یکی از زیباترین بازی های فصل باشد اگر حواشی بر متن غلبه نکند.

--

بیشتر بخوانید:

درس بزرگ آندره آ به فوتبال ایران/ استراماچونی، برانکوی استقلال می شود؟

استراماچونی، کونته لیگ ایران می شود؟

منبع: عصر ایران
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 679

به "به استقلالِ استراماچونی احترام بگذارید درس بزرگ آندره آ به فوتبال ایران، استراماچونی، برانکوی استقلال می شود؟ استراماچونی، کونته لیگ ایران می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به استقلالِ استراماچونی احترام بگذارید درس بزرگ آندره آ به فوتبال ایران، استراماچونی، برانکوی استقلال می شود؟ استراماچونی، کونته لیگ ایران می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید