تفاهم نامه راه اندازی تماس اضطراری امضا شد

به گزارش مجله ابوذریون، ایرانسل، ماموت دیزل و ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته، تفاهم نامه سه جانبه ای را در حوزه سامانه تماس اضطراری یا e-cell امضا کردند.

تفاهم نامه راه اندازی تماس اضطراری امضا شد

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، عصر دیروز 12 آبان ماه 1398، تفاهم نامه ای برای راه اندازی سامانه تماس اضطراری یا e-cell، با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته و محمدرضا دزفولیان مدیرعامل شرکت ماموت دیزل، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران و همزمان با برپایی نمایشگاه لجستیک، پایانه ها و زنجیره تأمین امضا شد.

عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، در این مراسم با اشاره به تمرکز بر ارائه خدمات دیجیتال و پیشرو بودن این اپراتور در این زمینه، از تشکیل معاونت جدید دیجیتال در ساختار ایرانسل اطلاع داد و هدف از آن را توجه بیشتر به ارائه خدمات به کسب وکارهای دیجیتال مطرح کرد.

وی همچنین با تأکید بر سامانه هوشمند مدیریت ناوگان که پیش از این توسط ایرانسل به بهره برداری رسیده است و با اشاره به تعداد بالای قربانیان سوانح رانندگی در کشور، گفت: سامانه تماس اضطراری یا e-cell، سامانه ای است که در کشورهای پیشرفته، برای کاهش تلفات ناشی از سوانح رانندگی توسعه پیدا نموده است و ایرانسل این سامانه را به سامانه هوشمند مدیریت ناوگان خود اضافه خواهد نمود.

مدیرعامل ایرانسل همچنین در ادامه با اشاره به همکاری ایرانسل با ماموت دیزل و ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته، ابراز امیدواری کرد چنین همکاری هایی در جریان اجرایی شدن خدمات دیجیتال در حوزه حمل و نقل تحولی چشم گیر ایجاد کند.

سامانه تماس اضطراری (e-cell) متشکل از بخش های سخت افزاری مانند ردیاب خودرو، حسگرهای تشخیص ضربه و دما، دکمه تماس اضطراری و واحد پردازنده مرکزی است که با یکپارچه سازی آنها با نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان، امکان نظارت بر خودرو و نیز تماس اتوماتیک با مراکز اورژانس، پلیس راه و امداد خودرو فراهم می گردد. به این ترتیب در صورت بروز سانحه، سامانه به طور اتوماتیک با شماره های پلیس و اورژانس تماس گرفته و نزدیکترین خودروی امدادی به محل حادثه اعزام خواهد شد.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 633

به "تفاهم نامه راه اندازی تماس اضطراری امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه راه اندازی تماس اضطراری امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید