جام جهانی والیبال، شکست ایران مقابل برزیل، تجربه بر جوانی غلبه کرد

به گزارش مجله ابوذریون، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین بازی خود در جام جهانی 2019 به مصاف برزیل رفت و شکست خورد.

جام جهانی والیبال، شکست ایران مقابل برزیل، تجربه بر جوانی غلبه کرد

به گزارش خبرنگاران، تیم ایران در پنجمین بازی خود در جام جهانی 2019 ژاپن به مصاف برزیل رفت و با نتیجه 3 بر یک مغلوب صدرنشین این بازی ها شد.

تیم ایران در بازی مقابل برزیل با ترکیبی جوان وارد زمین شد. با استراحت سعید معروف برای سومین بازی متوالی، جواد کریمی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، پوریا فیاضی، علی شفیعی، مسعود غلامی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) بازیکنان آغاز کننده ایران بودند.

لئال، لوکاس، آلن سوزا، مائوریسیو، برونو رزنده، لوکارلی و تالس هوس (لیبرو) بازیکنان برزیل بودند. مسخصه بازی ایران در این ست را می توان شادابی بازیکنان و نمایش دلچسب آنها دانست. ضمن اینکه آنالیز خوب تیم ملی برزیل، شناسایی مهاجمان این تیم را برای مدافعان ایران راحت تر کرده بود. 4 دفاع روی تور موید همین موضوع بود. عملکرد مهاجمان ایران نیز یک سر و گردن بهتر از حریف قدرتمند آمریکای جنوبی خود بودند. اشتباه بد موقع پوریا یلی دو تیم را در امتیاز 23 مساوی کرد و اسپک خارج از زمین علی شفیعی، امتیاز 24 را تقدیم برزیل کرد. ولی باز هم ایران به بازی برگشت و سرویس بدون بازگشت علی شفیعی نتیجه 27 بر 25 برای ایران به ارمغان داشت.

این دومین ست باخته برزیل در جام جهانی و نخستین دیداری است که برزیل با شکست در ست نخست آغاز می کند. تیم والیبال ایران تا سرانجام ست اول، 15 امتیاز از اسپک، 4 امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن سرویس و 7 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل برزیل نیز 13 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن سرویس و 9 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد.

با بیرون ماندن بازیکنان با تجربه تیم ملی برای سومین دیدار متوالی و اصرار کولاکوویچ برای حفظ آنها در زمین به نظر می رسد او در حال آزمایش ترکیب های مختلف و مهم تر از آن، دادن اعتماد به نفس و تجربه به بازیکنانی مثل جواد کریمی و امیرحسین اسفندیار است. برزیلی ها ست دوم را با حملات موثرتر، کاملاً متفاوت آغاز کردند و افزایش اشتباهات بازیکنان ایران نیز، اختلاف امتیازات را بیشتر کرد. دریافت بهتر بازیکنان برزیل، دست پاسور این تیم برای استفاده از نقشه های مختلف را باز گذاشته بود. ثبت امتیاز 21 بر 16 برای برزیل، بازیکنان ایران را برای ادامه بازی تقریباً ناامید کرد. بازیکنان ایران تلاش کردند که به جریان بازی برگردند ولی نتیجه ست دوم 25 بر 21 برای برزیل بود.

تیم والیبال ایران تا سرانجام ست دوم، 28 امتیاز از اسپک، 5 امتیاز از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و 12 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل برزیل نیز 29 امتیاز از اسپک، 2 امتیاز از دفاع روی تور، 4 پوئن سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد.

در ست سوم، استرس از بازیکنان ایران دور شده بود و همپای برزیل امتیاز می گرفتند. اسپک هدف دار پوریا فیاضی از منطقه 2 امتیاز 21 بر 20 برای ایران با روی تابلو ثبت کرد.

اسپک های موثر بازیکنان ایران و سرویس هایی که برزیلی ها به خارج زمین زدند، 24 بر 22 ایران را پیش انداخت. ویدئو چلنج برزیل و خطای پوریا یلی نتیجه را در امتیاز 24 مساوی کرد. نتیجه این ست 25 بر 27 برای برزیل بود.

تیم والیبال ایران تا سرانجام ست سوم، 44 امتیاز از اسپک، 5 امتیاز از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و 21 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل برزیل نیز 44 امتیاز از اسپک، 5 امتیاز از دفاع روی تور، 4 پوئن سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد.

آمار عملکرد 2 تیم در ابتدای ست چهارم شباهت زیادی به هم داشت و تنها نکته ای که باعث رجحان برزیل در ست های دو و سوم شده بود، تجربه بیشتر برزیلی ها و اشتباهات بازیکنان ایران بود. در ست چهارم نیز ایران 7 بر 3 از حریف پیش افتاد ولی برزیلی ها با اسپک های بلند خود نتیجه را 9 بر 9 مساوی کردند. کسب 3 امتیاز متوالی توسط برزیل که نتیجه را در امتیاز 13 مساوی کرد، وقت استراحت تیم ایران را به دنبال داشت. سریال اشتباهات بازیکنان ایران از حساس ترین امتیازات آغاز شد. تیم ایران در ست چهارم 25 بر 22 مغلوب حریف نامدار خود شد.

تیم والیبال ایران در سرانجام ست چهارم، 58 امتیاز از اسپک، 8 امتیاز از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل برزیل نیز 59 امتیاز از اسپک، 8 امتیاز از دفاع روی تور، 5 پوئن سرویس و 30 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد.

تیم ملی ایران در ششمین بازی خود در جام جهانی 2019 از ساعت 12:30 چهارشنبه به مصاف تیم آمریکا می رود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 534

به "جام جهانی والیبال، شکست ایران مقابل برزیل، تجربه بر جوانی غلبه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام جهانی والیبال، شکست ایران مقابل برزیل، تجربه بر جوانی غلبه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید