رئیس سابق سیا: روزهای آینده برای آمریکا بسیار خطرناک است

به گزارش مجله ابوذریون، جان برنان رییس پیشین آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) درتازه ترین اظهار نظر درمورد تصمیم گیری های دونالد ترامپ گفت: 60 روز آینده با حضور ترامپ در کاخ سفید، روزهای بسیار خطرناکی است.

رئیس سابق سیا: روزهای آینده برای آمریکا بسیار خطرناک است

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

برنان در واکنش به اخراج کریس کربز مدیر آژانس امنیت سایبری از سوی دونالد ترامپ به شبکه خبری سی ان ان گفت: ترامپ فردی را که کاملا دراین حوزه احاطه داشت را اخراج کرد، کربز فردی بود که توانست انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را ایمن سازد، ترامپ هیچگونه اطلاعی از فن آوری های نوین و حملات سایبری ندارد.

ترامپ همچنان قصد ربودن انتخابات از بایدن را دارد

برنان که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما ریاست سیا را عهده دار بود در ادامه به این موضوع گفت: ترامپ همچنان قصد ربودن نتیجه انتخابات از جو بایدن را دارد، هر فردی که در مخالفت با وی باشد و هرگونه سخنی که بر وفق خواسته او نباشد را محکوم می کند، درنتیجه کریس کربز را هدف چنین انتقامجویی قرار داد؛ کربز را بنابر ادعاهای بی اساس درمورد نتیجه انخابات اخراج کرد.

60 روز آینده بسیار خطرناک است

رئیس سابق سیا اضافه نمود: از نقطه نظر امنیت ملی، در 60 روز آینده، روزهای بسیار بسیار خطرناکی خواهند بود، چراکه ترامپ اگر احساس ضدیت و دشمنی با فردی داشته باشد با او برخورد می کند.

آمریکایی ها باید جمهوریخواهان را محکوم کنند

برنان در ادامه گفت: در واقع فضاحتی که در اینجا وجود دارد، باز می شود به تمامی جمهوریخواهان کنگره که تلاش نمی کنند صدای خود را علیه اقدامات ترامپ بلند کنند، درحقیقت باید گفت که مردم آمریکا باید آنان را محکوم کنند.

ترامپ بامداد چهارشنبه (امروز) در پیامی توئیتری نوشت: اظهارات اخیر کریس کربز درباره امنیت انتخابات 2020 بسیار مبهم است؛ زیرا تقلب و تخلفات گسترده ای رخ داد از جمله اینکه مرده ها رأی دادند، ناظران انتخاباتی اجازه نیافتند به محل های رأی گیری بروند، نقص فنی در ماشین های رأی گیری وجود داشت که آرا را از ترامپ به بایدن تغییر دادند، رأی گیری دیرهنگام و بسیاری چیزهای دیگر.

وی در توئیت دیگری اضافه نمود: از این رو، دوره تصدی کریس کربز به عنوان مدیر آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ها فوراً تمام می شود.

آژانس امنیت سایبری پنجشنبه گذشته در بیانیه ای گفت که انتخابات 2020 امن ترین انتخابات تاریخ آمریکا بوده و ادعاها در مورد تخلف در این رأی گیری را رد کرده بود.

به نوشته تارنمای هیل، برکناری کربز یک خلاء گسترده در رأس این آژانس ایجاد می کند. کربز در دوره فعالیت خود اعتباری فراحزبی کسب کرده و به فردی مورد اعتماد در میان مقام های امنیتی تبدیل شده بود.

ادعای تقلب در انتخابات در حالی همچنان از سوی ترامپ و برخی هوادارانش مطرح می شود که جو بایدن نزدیک به 78 میلیون رای ولی ترامپ نزدیک به 72 میلیون رای به دست آورده است.

بر اساس برآورد شبکه های خبری آمریکایی، بایدن توانسته است 306 رای الکترال را از آن خود کند که شامل ایالت جورجیا است اما ترامپ توانسته است 232 رای الکترال شامل کارولینای شمالی را به دست آورد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1472

به "رئیس سابق سیا: روزهای آینده برای آمریکا بسیار خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سابق سیا: روزهای آینده برای آمریکا بسیار خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید