راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

به گزارش مجله ابوذریون، مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با استفاده از ثبت نام در سامانه، فعالسازی حساب کاربری و وارد کردن گذرواژه تایید شده در سیستم امکان پذیر می باشد

راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی در سامانه

اطلاع از دانستن سابقه بیمه تامین اجتماعی برای بسیاری از مشترکین این بیمه بسیار لازم و حیاتی است. سازمان تامین اجتماعی با راه اندازی سامانه www.tamin.ir این امکان را فراهم کرده تا مراجعین محترم بدون حضور در مراکز بیمه به مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی خود بپردازند. اما این سیستم از چندی پیش دچار تغییراتی شده که استفاده از آن را برای بعضی از کاربران سخت گردانیده است. در این مقاله به آنالیز چگونگی مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی خواهیم پرداخت. به طور کلی مشاهده سوابق بیمه دو اساس است:

 1. ثبت نام در سامانه و ایجاد حساب کاربری فعال
 2. استفاده از حساب کاربری ثبت شده و گذرواژه جدید برای ورود به سیستم

قدم اول:

در ابتدای امر با ورود به سامانه account.tamin.ir با صفحه ورود به سیستم روبرو می شویم. شما کاربر گرامی در صورت عدم ثبت نام در سیستم جدید، بایستی اطلاعات خود را در این سیستم ثبت نمایید.

 • پس از وارد کردن کد ملی و انتخاب اپراتور تلفن همراه، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید.
 • پس از وارد نمودن کلیه موارد همانند شکل زیر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و منتظر دریافت پیامک شناسه فعالسازی به وسیله تلفن همراه باشید.

نکات لازم:

 1. شما بایستی تمام شماره تلفن همراه خود را همراه با صفر وارد کنید.
 2. شماره تلفن همراه وارد شده بایستی متعلق به شخص شما (بیمه شده) باشد. در غیر این صورت جهت فعال سازی کاربری مراجعه به شعبه الزامی می باشد.

قدم دوم:

تکمیل فرآیند ثبت نام در این گام انجام می گردد ، همانطور که در شکل زیر معین می باشد:

در قسمت سوالات امنیتی می بایست هر سه سوال متفاوت را با پاسخ های متفاوت وارد نمایید.

پس از پر کردن کلیه موارد روی دکمه ثبت نام کلیک نمائید.

نکات قابل توجه در ثبت نام در سامانه مشاهده سابقه بیمه تامین اجتماعی

 • کلیه اطلاعات هویتی می بایست مطابق با اطلاعات کارت ملی و شناسنامه باشد. دقت داشته باشید در صورت عدم تطابق اطلاعات وارد شده حساب کاربری برای شما ایجاد نخواهد شد.
 • افرادی که کد ملی و شناسنامه یکسانی دارند ضروری است هر دو قسمت را کد ملی و شناسنامه را با مقدار یکسان پر کرده و از وارد نمودن عدد صفر (0) به جای شماره شناسنامه خودداری کنند.
 • در بخاطر سپردن پاسخ سوال امنیتی خود دقت داشته باشید . این سوال در بازیابی گذرواژه شما مورد استفاده قرار می گیرد.
 • خواهشمند است در وارد نمودن شماره تلفن همراه و ایمیل خود دقت نمائید. این اطلاعات پل ارتباطی سامانه های سازمان تامین اجتماعی با شما می باشد.
 • برای مثال اگر شما در اراک زندگی می کنید و محل کارتان استان البرز باشد ولی شعبه بیمه پردازی تهران باشد باید بسته به محل شعبه یکی از گزینه های تهران عظیم - شرق تهران عظیم - غرب تهران عظیم را انتخاب نمایید.

جهت فعالسازی حساب کاربری احتیاجی به مراجعه به شعبه بیمه پردازی وجود نداشته و فعال سازی به وسیله هر یک از شعب سازمان تامین اجتماعی امکان پذیر می باشد.

فرمت مجاز جهت ثبت گذرواژه

 1. باید با کاراکترهای لاتین باشد. باید با یک حرف آغاز گردد .
 2. باید حداقل شامل یک حرف عظیم ، یک حرف کوچک و یک عدد باشد.
 3. گذرواژه نباید شامل نام ، نام خانوادگی و کد ملی باشد.
 4. فقط کاراکترهای لاتین حرف و عدد و ! # $ % & مجاز می باشند.
 5. طول گذرواژه نباید کمتر از 8 کاراکتر باشد.

دقت داشته باشید که ثبت درخواست به معنی ایجاد کاربر نبوده و کاربر شما پس از صحت سنجی درخواست ایجاد خواهد شد و نتیجه آن به وسیله پیامک به شما اعلام می گردد.

بنابراین ضروری است تا زمان دریافت پیامک منتظر بمانید و پس از آن در صورتیکه در متن پیام شما احتیاج به مراجعه شعبه وجود داشت با به همراه داشتن مدارک هویتی به واحد نامنویسی نزدیکترین شعبه سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

تایید اطلاعات پیش ثبت نام

با زدن دکمه ثبت نام فرم پیش نمایش ثبت نام جهت تایید نهایی اطلاعات وارد شده به کاربر نمایش داده می گردد که به شکل زیر است:

در صورت صحت اطلاعات دکمه تایید را فشار دهید و در غیر این صورت با زدن دکمه بازگشت به تصحیح اطلاعات خود بپردازید.

توجه داشته باشید چنانچه در مرحله پیش نمایش متوجه عدم صحت تلفن همراه شده اید کافی است دکمه بازگشت را انتخاب کرده و سپس گزینه حذف را فشار دهید و مراحل ثبت نام را از ابتدا آغاز نمایید.

نحوه درخواست حذف اطلاعات

به منظور درخواست حذف کافی است دکمه حذف را فشار دهید. با زدن دکمه حذف درخواست پیام زیر مشاهده می گردد. که در صورت دلخواه می توانید مجددا جهت ثبت نام اقدام نمایید.

پس از زدن دکمه تایید در گام پیش نمایش ثبت نام، پیام زیر به کاربر نمایش داده می گردد.

کاربر گرامی

درخواست شما با موفقیت ثبت شد. اطلاعات ثبت شده توسط شما، با پایگاه های مرجع سازمان تامین اجتماعی صحت سنجی شده و نتیجه ظرف 48 ساعت آینده به وسیله پیامک به اطلاع شما خواهد رسید.

بدیهی است ظرف مدت مذکور کاربر شما جهت استفاده از خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی فعال نخواهد بود.

در صورت دریافت پیامک مبتنی بر عدم تطابق اطلاعات با پایگاه مرجع درخواست شما حذف شده و امکان ثبت مجدد درخواست فراهم خواهد بود.

با تشکر

سازمان تامین اجتماعی

پیامک در صورت فعال سازی حساب کاربری

جناب آقای/سرکار خانم به سیستم های متمرکز سازمان تامین اجتماعی خوش آمدید .حساب کاربری شما ایجاد شد.

پیامک در صورت فعال نشدن حساب کاربری

جناب آقای/سرکار خانم ثبت نام شما تایید شد، جهت فعالسازی حساب کاربری با در دست داشتن مدارک هویتی به نزدیک ترین شعبه مراجعه فرمایید.

پیامک در صورت مغایرت اطلاعات هویتی

جناب آقای/ سرکار اطلاعات هویتی وارد شده توسط شما با پایگاه مرجع مطابقت ندارد. چنانچه اطمینان دارید در زمان ورود اطلاعات اشتباهی رخ نداده، با در دست داشتن مدارک هویتی خود به نزدیکترین شعبه مراجعه نمائید.

چنانچه مراحل ثبت نام را تا انتها به طور کامل تکمیل نکرده باشید، پس از وارد کردن اطلاعات و زدن دکمه ثبت نام، پیام زیر مشاهده می گردد. که در این صورت می بایست یک ساعت منتظر بمانید تا درخواست بلاتکلیف، معین تکلیف گردد تا بتوانید دوباره درخواست دهید و مراحل ثبت نام را دوباره طی نمایید.

وارد شدن به سامانه اولیه برای مشاهده سوابق

پس از فعال شدن حساب کاربری، شما می توانید با نام کاربری (کد ملی) و گذرواژه ای که در مراحل ثبت نام انتخاب کرده اید وارد سیستم جدید مشاهده سوابق بیمه شده و اطلاعات خود را دریافت کنید.

منبع:

پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی

منبع: setare.com
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1439

به "راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی" امتیاز دهید

2 کاربر به "راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کامل مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید