راه اندازی قطار خودران هوشمند در چین

به گزارش مجله ابوذریون، چین اولین قطار پرسرعت خودران و هوشمند این کشور را که دو شهر پکن و ژانگجیاکو را به یکدیگر متصل می نماید، امروز مورد بهره برداری قرار می دهد.

راه اندازی قطار خودران هوشمند در چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

راه اندازی قطارهای هوشمند خودران بخشی از طرح کلان چین به منظور توسعه شبکه ریلی هوشمند این کشور است. این شبکه قرار است تا قبل از شروع بازی های زمستانی سال 2022 چین به طور کامل به بهره برداری برسد.

خط آهن هوشمند پکن به ژانگجیاکو 174 کیلومتر طول دارد و اولین خط آهن از این نوع در کشور چین است. ناوبری و راستایابی قطارهای خودران این خط با استفاده از سیستم ناوبری چینی بومی BeiDou صورت می گیرد. سرعت این قطارها به 350 کیلومتر در ساعت می رسد که بیشترین سرعت برای قطارهای خودران در سراسر دنیا است.

هر دو شهر پکن و ژانگجیاکو میزبان بازی های المپیک زمستانی سال 2022 چین هستند. در حال حاضر طی این راستا با قطار حدود سه ساعت به طول می انجامد. اما با استفاده از قطارهای هوشمند خودران این زمان به 47 دقیقه کاهش می یابد.

قطارهای این راستا به طور اتوماتیک حرکت نموده، در ایستگاه های درنظر گرفته شده بر اساس زمان برنامه ریزی شده توقف نموده و در صورت وقوع هرگونه تأخیر یا مشکل برنامه ریزی نشده برنامه حرکتی خود را به روز می نمایند. راستا حرکت مذکور مجهز به سیستم های هشدار زلزله، بلایای طبیعی و کنترل اعزام و توقف قطار نیز هست.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1326

به "راه اندازی قطار خودران هوشمند در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی قطار خودران هوشمند در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید