روستای ارواح سنگی در تهران

به گزارش مجله ابوذریون، روستای ارواح سنگی بالاتر از وردآورد تهران واقع شده است. این روستا در منطقه 22 و بخشی از کن سولقان تهران محسوب می گردد.

روستای ارواح سنگی در تهران

در غربی ترین نقطه تهران و در دامنه کوه های البرز، سنگ هایی وجود دارند که با اشکال خاص خود منظره جالبی را به نمایش گذاشته اند. این شکل ها بیش از هر چیز شکل جمجمه انسان و بدن جانوران وحشی را به خود گرفته اند و شاید برای بسیاری این فرض پیش بیاید که جاندارانی تبدیل به سنگ شده اند. با ما در مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا با روستای وردیج در تهران آشنا شوید.

روستای وردیج در تهران

به این روستا، روستای آدمک جیانن نیز می گویند. وردیج بزرگ ترین روستا در منطقه شمال غرب تهران محسوب می شود. مسیر رسیدن به روستای ارواح سنگی در امتداد رودخانه ای است که در دره کن جاری است.

داستان ارواح سنگی

یکی از دلایل نام گذاری روستای وردیج در تهران با عنوان روستای ارواح سنگی، وجود دامنه ارواح سنگی یا آدمک جیان در آن منطقه است.

در این منطقه سنگ هایی وجود دارند که شکل های خاص آن ها باعث متمایز شدن این روستا شده اند. هر یک از سنگ ها به صورت طبیعی، شکل و طرح عجیبی به خود گرفته اند. با نگاه کردن به هر یک از سنگ ها، تصویری از حیوان و یا سر انسان برای شما تداعی می شود.

مردم بومی این منطقه می گویند که این سنگ ها در گذشته جاندارانی بوده اند که به سنگ تبدیل شده اند. اما به گفته زمین شناسان این سنگ های عجیب حاصل سال های طولانی فرسایش از طریق آب و باد هستند. برخی دیگر نیز می گویند در گذشته در این منطقه قلعه ای وجود داشته که با گذر زمان تخریب شده و این سنگ ها بقایای آن قلعه تاریخی هستند.

جاذبه های گردشگری وردیج

چشمه های متعدد از قبیل چشمه شاه و چشمه پااورزا، رودخانه های گوارا و باغ های سرسبز وسیع با درخت های گردو، توت، شاه توت و سیب و همچنین دامنه ارواح سنگی از جمله جاذبه های گردشگری روستای ارواح سنگی وردیج هستند. اگر به جاذبه های گردشگری علاقه دارید، مردی عجیب در این روستا که دُم دارد! را بخوانید.

روستای وردیج تهران کجاست؟

تهران، کیلومتر 9 اتوبان خرازی به سمت غرب، خروجی روستای وردیج و واریش، جاده وردیج-واریش، کیلومتر هشت، روستای وردیج.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند مردم این روستای ایرانی رومانیایی حرف می زنند.منبع: پیام دلتا
انتشار: 22 بهمن 1401 بروزرسانی: 22 بهمن 1401 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2352

به "روستای ارواح سنگی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای ارواح سنگی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید