رونمایی از گزینه خارجی یحیی برای خط حمله پرسپولیس

به گزارش مجله ابوذریون، فقط 4 روز تا اولین بازی فصل پرسپولیس به جای مانده و تیم یحیی نه مهاجم نوک قابلی جذب کرده نه دروازه بانی برای رقابت با بیرانوند. با این حال برآورد ها همچنان حکایت از این دارد که گلر خارجی مدنظر زیر23 سال و مهاجم خارجی بزرگسال خواهد بود و با جدایی هنانوف در لیست بزرگسال سرخ ها صورت خواهد گرفت.

رونمایی از گزینه خارجی یحیی برای خط حمله پرسپولیس

البته پرسپولیس همچنان امیدوار است با تغییر قوانین سازمان لیگ یا ایجاد بند و تبصره ای برای استفاده بیشتر از بازیکنان بزرگسال، هم وحدت را به عنوان بازیکن چندپسته نگه دارد هم مهره های خارجی مدنظرش را جذب کند، اما فعلاً احتمال جدایی هنانوف و پیوستن یک مهاجم خارجی بزرگسال جای او بیشتر است.

در عین حال گفته می شود با فیلم ها و اطلاعات و آمار بسیاری که یحیی و دستیارانش جمع آوری و بررسی کرده اند و البته فیلم هایی که از بازیکنان مدنظرشان در پست های مختلف دیده اند ظاهراً یحیی به گزینه قطعی مورد نظرش در خط حمله رسیده است. برآورد ها حکایت از این دارد که مهاجم مدنظر سرمربی پرسپولیس بنیک آفوبه 30 ساله است که از دو هفته پیش نامش پیرامون خط حمله پرسپولیس شنیده می شد. این بازیکن متولد لندن است و در تمام تیم های ملی پایه انگلیس بازی کرده، اما برای بازی در تیم ملی بزرگسالان به کشور پدری خود کنگو رفته است که در 6 بازی ملی یک گل زده در کارنامه او دیده می شود.

آفوبه از آکادمی آرسنال رشد کرد و بالا آمد، اما خیلی زود به تیم های کوچکتری مثل هادرسفیلد، ردینگ، بولتون، میلوال، شفیلدونزدی و میلتون قرض داده شد تا اینکه ولوز در سال 2015 او را جذب کرد.

آمار گلزنی آفوبه در ولوز جالب است؛ 46 بازی، 22 گل، اما این آمار مربوط به 8 فصل قبل فوتبال انگلستان است. آفوبه سپس به بورنموث رفت و در آن باشگاه هم طی 63 بازی 10 گل زد، اما به ولوز قرض داده شد و حتی وقتی قراردادش را قطعی هم کرد دوباره در این باشگاه پیروز نبود و دوران بازی قرضی این بار در خارج از انگلستان شروع شد.

ابتدا او به استوک سیتی رفت و در این باشگاه بعد از انجام 26 بازی و 6 گل زده قراردادش را قطعی کرد، اما از این باشگاه هم قرض داده شد و در تیم های بریستول، ترابزون اسپورو میلوال بازی کرد تا اینکه در این باشگاه دوباره قرارداد قطعی بست.

آفوبه در میانه فصل گذشته به باشگاه حتا امارات پیوست و در 17 بازی 9 گل زد. نکته جالب اینکه این مهاجم با میلتون قهرمان چمپیونشیپ شده و با ولوز در یک رده پایین تر عنوان قهرمانی دارد. مهم ترین عناوین و افتخارات او قهرمانی در سوپرلیگ ترکیه با ترابزون اسپور و قهرمانی زیر17 سال اروپا با تیم انگلیس در سال 2010 بوده است که همان سال در تیم منتخب آن تورنمنت قرار گرفت. قیمت او در سایت ترانسفر مارکت 1.2 میلیون یورو ذکر شده است.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 8 مرداد 1402 بروزرسانی: 8 مرداد 1402 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2418

به "رونمایی از گزینه خارجی یحیی برای خط حمله پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از گزینه خارجی یحیی برای خط حمله پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید