رکوردشکنی مادربزرگ 100ساله در رشته وزنه برداری

به گزارش مجله ابوذریون، یک مادربزرگ آمریکایی توانست در سن 98سالگی با شکستن رکورد وزنه برداری نام خود را در کتاب گینس به ثبت برساند.

رکوردشکنی مادربزرگ 100ساله در رشته وزنه برداری

به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه دیلی استار با انتشار این خبر نوشت، ادیت مورای پیروز شد در سال 2019 در حالی که 98 سال و 94 روزه بود با رکوردشکنی نام خود را در کتاب رکورد های جهانی ثبت کند.

این زن اهل فلوریدا با ادامه تمرین های ورزشی خود در صدسالگی هم با برداشتن وزنه 68 کیلوگرم بار دیگر آمادگی خود را به رخ دیگران کشید.

این مادربزرگ که سابقه ورزش در دوران جوانی را هم دارد تنها 9 سال است که به ورزش وزنه برداری روی آورده و بازگو می کند به تشویق یکی از دوستانش که با هم در سالن آمادگی جسمانی تمرین می کردند به این ورزش علاقه مند شده است.

او در این باره می گوید: به محض ورود به سالن وزنه برداری با زنانی روبرو شدم که عرق می ریختند و وزنه می زدند، من هم تصمیم گرفتم که با آن ها این ورزش را انجام دهم.

دوست این مادربزرگ هم تعریف می کند: ادیت این چالش را پذیرفت، خوب می دانم که کار دشواری انجام داده است، چون اگر کار آسانی بود او به سرعت خسته می شد و آن را کنار می گذاشت.

او آن قدر شیفته این ورزش شد که در مسابقات هم شرکت کرد تا اینکه پزشکان همزمان با شیوع ویروس کرونا به او توصیه کردند فعلاً از ادامه این ورزش اجتناب کند، اما ادیت بعد از مدتی دوباره به تمرین ها بازگشته و اکنون خود را برای مسابقاتی که اواخر سال جاری میلادی برگزار می شود آماده می کند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مهر 1400 بروزرسانی: 7 مهر 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1952

به "رکوردشکنی مادربزرگ 100ساله در رشته وزنه برداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی مادربزرگ 100ساله در رشته وزنه برداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید