صدور هشدار زرد برای مرکز نشینان

به گزارش مجله ابوذریون، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر احتمال وزش باد شدید، افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا طی دو روز آینده اطلاع داد و گفت: تاکید مدیریت بحران عدم حضور بیماران قلبی و تنفسی در فضای باز است.

صدور هشدار زرد برای مرکز نشینان

به گزارش ایسنا، حامد یزدی مهر به صدور هشدار زرد هواشناسی اشاره و اظهار کرد: طبق این هشدار از فردا (23 شهریور) تا روز آدینه (24 شهریور) در ساعات عصر و شب در بخش های جنوبی و غربی استان تهران وزش باد شدید مورد انتظار است که تاکید مدیریت بحران در این خصوص پرهیز از حضور در ارتفاعات و زیر درختان فرسوده و ساختمان های سست و نیمه کاره و تابلو های تبلیغاتی است.

وی در ادامه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع خیزش گردوخاک در منطقه ها مستعد و رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در ارتفاعات به ویژه منطقه ها بالادست شمال شرق استان اشاره نمود و گفت: بر این اساس احتمال افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا و شعاع دید وجود دارد و توصیه مدیریت بحران در این مواقع عدم حضور بیماران قلبی و تنفسی و زنان باردار و سالمندان در فضای باز است.

یزدی مهر از احتمال جاری شدن روان آب در ارتفاعات بالادست شمال شرق تهران نیز اطلاع داد و گفت: از شهروندان می خواهیم از اتراق در کنار مسیل ها خودداری نمایند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: خدمت رسانی به زائرین حرم رضوی برای برگزاری مراسم معنوی 28 صفر یکی از اقدامات مهمی بود که به وسیله استاندار تهران به اداره کل مدیریت بحران تفویض شد.

یزدی مهر در خاتمه اظهارکرد: طبق هماهنگی های انجام شده بین استانداری تهران و استانداری خراسان رضوی جهت تأمین سرویس های بهداشتی سیار و نانوایی سیار برای خدمت رسانی به زوار، اقدامات لازم به وسیله اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران صورت گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 23 شهریور 1402 بروزرسانی: 23 شهریور 1402 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2434

به "صدور هشدار زرد برای مرکز نشینان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور هشدار زرد برای مرکز نشینان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید