ضرورت تدوین برنامه جدید برای تیم های کشتی آزاد و فرنگی

به گزارش مجله ابوذریون، به گزارش خبرنگاران، پس از اینکه برگزاری رقابتهای گزینشی کشتی در قاره های مختلف دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد، نوعی ابهام و بلاتکیلفی در این خصوص بوجود آمد که البته بخشی از این بلاتکلیفی با تعویق بازیهای المپیک توکیو برطرف شد. بر این اساس با توجه به اینکه کمیته بین المللی المپیک گفت بازیهای المپیک 2020 توکیو با یکسال تعویق در اوایل مردادماه سال آینده برگزار می شود، اتحادیه دنیای کشتی هم وارد عمل شد و تاریخ جدید برگزاری رقابتهای گزینشی را مشخص کرد.

ضرورت تدوین برنامه جدید برای تیم های کشتی آزاد و فرنگی

بدین ترتیب طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی تمام رقابت های گزینشی باقیمانده المپیک به سال 2021 موکول شد تا در تاریخی مشابه تاریخ برگزاری در سال 2020 برگزار شود. همچنین کشورهای میزبان این مسابقات نیز طبق همان مصوبات قبلی به عنوان میزبان رقابتهای گزینشی معرفی شدند.

حال با توجه به مصوبات جدید اتحادیه جهانی کشتی، اعضای کادر فنی تیم های کشتی آزاد و فرنگی ایران هم فرصت دارند به خوبی کشتی گیران خود را برای بازیهای المپیک مهیا کنند، چراکه دیگر خبری از محدودیت زمانی نیست و محمد بنا و غلامرضا محمدی بیش از یکسال فرصت دارند تا ملی پوشان خود را در یک بازه زمانی مفید و کافی انتخاب و تجهیز کنند.

همچنین یکی دیگر از اهداف کادرهای فنی کشتی ایران تا قبل از حضور در المپیک، کسب سهمیه های باقیمانده کشتی آزاد و فرنگی است که طبیعتا این موضوع نیز با توجه به تعویق زمان برگزاری رقابتهای گزینشی به سود سرمربیان تیم های ملی خواهد بود. طبیعتا فرصت بدست آمده تا رقابتهای گزینشی المپیک که حدود یکسال دیگر برگزار خواهد شد می تواند تاثیر فراوانی بر ساخته و پرداخته کردن کشتی گیران و همچنین تمرین و آمادگی بیشتر آنها داشته باشد.

از سویی دیگر باید منصفانه نسبت به مسئولیت سنگین سرمربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نگریست، چراکه ممکن است بخش عمده ای از همین فرصت یکساله تا رقابتهای گزینشی و بازیهای المپیک، همراه با تعطیلی اردوهای آماده سازی همراه شود. اردوهایی که مدتهاست به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده و کشتی گیران اردونشین به جای حضور در خانه کشتی به شهر و دیار خود بازگشته اند. در نتیجه کادر فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی با توجه به این شرایط می توانند برنامه جدیدی مطابق با شرایط موجود تدوین و اجرایی کنند تا کشتی ایران بتواند در فرصت باقیمانده تا رویدادهای مهم آینده بهترین دستاورد را در پیکارهای گزینشی و بازیهای المپیک داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1058

به "ضرورت تدوین برنامه جدید برای تیم های کشتی آزاد و فرنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تدوین برنامه جدید برای تیم های کشتی آزاد و فرنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید