طبیعتی سحرآمیز در کوهستان تیان من چین

به گزارش مجله ابوذریون، طبیعت چین همواره شما را متعجب خواهد نمود

وقتی از عجایب و زیبایی های طبیعت کشور چین سخن به میان می آید، ناخودآگاه اولین چیزی که فکر را درگیر خود می نماید، دیوار بزرگ چین است. باید اذعان کرد که بی شک این دیوار در صف طویل عجایب معماری دنیا، جایگاهی جاودانه دارد. اما این کشور پهناور، با جادوی طبیعت اش نیز شما را مسحور خود خواهد نمود. این بار به نقطه ای سفر خواهیم کرد که درستی این واقعیت را به شما نشان می دهد. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

طبیعتی سحرآمیز در کوهستان تیان من چین

کوهستان تیان مِن(Tianmen) را می توان یکی از زیباترین منطقه ها گردشگی کشور چین دانست. در وصف زیبایی و جذابیت این نقطه، باید یادآوری کرد که به عنوان لوکیشن فیلمبرداری اثر محبوب و پرفروش جیمز کامرون یعنی آواتار مورد استفاده نهاده شد. همانند آن سرزمین دوردست و زیبا، این کوهستان نیز قطعاً با ستون های سنگی و مهی شناور در آسمان، شما را اسیر جادوی خود خواهد نمود.

شاید یکی از زیباترین جلوه های طبیعت این منطقه غار منحصر بفرد آن باشد که بیش از هر چیز، به طاقی قوسی شکل و باشکوه شباهت دارد. طاقی سنگی که اگر طبیعت پیرامون آن را نیز در نظر بگیریم، همانند دروازه ای پر ابهت، بازدید کنندگان را به بهشتی رویایی رهنمون می گردد.

این منطقه به عنوان پارک ملی کوهستان تیان من نیز شناخته شده و در استان هونان نهاده شده است. کوهستانی به ارتفاع 1519 متر که با شکل و شمایل خاص و زیبای خود، حس ماجراجویی و هیجان را به بیننده منتقل می نماید. البته این تمام داستان نیست. یک تله کابین بی نظیر، جاده ای پرپیچ و خم و زیبا و البته مسیرهای راهپیمایی تماشایی نیز به کامل تر شدن تصویر ویژه و فراموش نشدنی این منطقه یاری شایانی نموده اند.

هرچند باید دیدنی های دیگری را نیز به عجایب این منطقه اضافه نمود. از جمله مسیرهایی خطرناک که گام نهادن در آنها، خون را در عروق منجمد می نماید. گویی درست در لبه صخره های معلق در حرکت هستید و یک لحظه غفلت شما را به اعماق دنیای زیرین پرتاب خواهد نمود. پلی جالب نیز در این ناحیه واقع شده که دو قلّه را به هم متصل نموده و چشم انداز ای دیدنی را در فصل زمستان رقم می زند. اما نگران نباشید، تله کابین و جاده های مناسب شما را به سلامت به اوج کوهستان منتقل خواهند کرد.

به هر حال اگر جزء آن دسته از افراد هستید که بیش از هر چیز دیگر، به طبیعت عشق می ورزید، حتما به این کوهستان نیز سفر نموده و کوله بار خاطرات شیرین خود را سنگین تر کنید.

در هر زمان و هر فصلی می توان به این ناحیه سفر کرد. نگران نباشید، طبیعت شما را نا امید نخواهد نمود. هر فصلی جذابیت و رنگ و بوی خود را به منظره ها اطراف هدیه نموده و نقشی از خاطرات فراموش نشدنی را بر جای خواهد گذاشت. البته از ماه آپریل تا اکتبر، اوج حضور گردشگران در این منطقه است.

زمستان را از قلم نیاندازید، زمانی که لایه ضخیمی از برف همانند رواندازی رویایی همه چیز را در برگرفته و چشم انداز را همانند تابلویی پر زرق و برق به نمایش می گذارد.

از دروازه بهشت عبور می کنیم. با خاطراتی رنگارنگ کوهستان تیان من را ترک نموده و به ماجراجویی خود ادامه خواهیم داد.

منبع: الی گشت
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2123

به "طبیعتی سحرآمیز در کوهستان تیان من چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبیعتی سحرآمیز در کوهستان تیان من چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید