عکس ، حضور امیر ایرانی بر عرشه ناو بندر مکران ، تجلیل فرمانده از حماسه سازی دریادلان

به گزارش مجله ابوذریون، فرمانده نیروی دریایی ارتش از ناوگروه 86 فرمانده نیروی دریایی ارتش برای استقبال از ناوگروه 86 بر عرشه ناو بندر مکران حاضر شد.

عکس ، حضور امیر ایرانی بر عرشه ناو بندر مکران ، تجلیل فرمانده از حماسه سازی دریادلان

به گزارش خبرنگاران، امیر دریادار شهرام ایرانی صبح امروز برای استقبال از ناوگرهای 86 نیروی دریایی ارتش با یک فروند بالگرد بر عرشه ناو بندر مکران فرود آمد و از نزدیک به حماسه آفرینان ناوگروه 86 تبریک گفت.

امیر ایرانی در این ملاقات چهره به چهره از کوشش و مجاهدت دریادلان ناوگروه 86 که ماموریت خود را به دور جهان با موفقیت انجام داده و در حال طی مسیر برای پهلوگیری در بندر عباس هستند تقدیر و تشکر کرد و این موفقیت تاریخی را به دریادلان نیروی دریایی ارتش تبریک گفت.

ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناوبندر مکران پس از 8 ماه دریانوردی و طی بیش 65 هزار کیلومتر مسیر دریایی که با هدف طی یک دور 360 درجه دور کره زمین بود، هم اکنون در حال نزدیک شدن به بندر عباس هستند.

این ناوگروه پس از اعزام به ماموریت دور کره زمین از مبدأ بندرعباس، در نخستین ایستگاه در بندر بمبئی هند توقف کرد و سپس با عبور از خلیج بنگال و تنگه مالاگا در جاکارتا مرکز اندونزی پهلو گرفت.

پس از این توقف ناوگروه با ادامه مسیر به سمت دریای جاوه و عبور از تنگه ماکاسار و دریای سلبس، برای نخستین بار در تاریخ دریانوردی نظامی ایران پا به عرصه وسیع و پهناور اقیانوس آرام گذاشت و با عبور از بیشترین عرض اقیانوس آرام و گذر از کنار جزایر میکرونزی و پولینزی به سمت تنگه ماژلان در جنوب قاره آمریکا حرکت کرد و با عبور از این تنگه وارد اقیانوس اطلس جنوبی شد و سپس با حرکت به سمت شمال و عبور از سواحل شیلی، آرژانتین، اروگوئه و برزیل، نهایتا در بندر ریودوژانیروی برزیل پهلوگیری کرد که این پهلوگیری مصادف با یکصدوبیستمین سالگرد برقراری روابط ایران و برزیل بود.

ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش پس از توقف چند روزه در ریودوژانیرو، با عبور از عرض اقیانوس اطلس در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی پهلوگیری کرد و در این شهر نیز چند روزی توقف کرد و پس از آن طی یک دریانوردی حدودا 40 روزه، هم اکنون در بندر صلاله عمان پهلوگیری نموده است.

صلاله آخرین ایستگاه ناوگروه 86 نداجا پیش از رسیدن به ایران بود و دریادلان ایرانی پس از جدا شدن از اسکله صلاله به سمت کشورمان حرکت کردند و نهایتا ظهر چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه وارد آب های سرزمینی کشورمان شدند.

ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش قرار است امروز و پس از 8 ماه دریانوردی و کسب یک موفقیت تاریخی برای کشورمان در اسکله بندرعباس پهلوگیری کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 خرداد 1402 بروزرسانی: 3 خرداد 1402 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2391

به "عکس ، حضور امیر ایرانی بر عرشه ناو بندر مکران ، تجلیل فرمانده از حماسه سازی دریادلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، حضور امیر ایرانی بر عرشه ناو بندر مکران ، تجلیل فرمانده از حماسه سازی دریادلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید