مظنه املاک پرطرفدار در بازار مسکن پایتخت چند؟

به گزارش مجله ابوذریون، خبرنگاران: گزارش رسمی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در نیمه تابستان امسال حاکی از آن است که آپارتمان های 50 تا 60 مترمربع بیشترین تقاضا برای خرید را از سوی خریداران مسکن در پایتخت داشته اند.

مظنه املاک پرطرفدار در بازار مسکن پایتخت چند؟

به گزارش مجله ابوذریوناین گزارش نشان می دهد: توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در مردادماه سال جاری به گونه ای بوده که بیشترین سهم از معاملات صورت گرفته به واحدهای مسکونی با زیربنای 50 تا 60 مترمربع با سهم 9/ 15 درصد اختصاص داشته است. واحدهای دارای زیربنای 60 تا 70 و 70 تا 80 مترمربع به ترتیب با سهم های 4/ 13 و 1/ 12 درصدی در رتبه های بعدی قرار دارند. در مجموع در این ماه، واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از 80 مترمربع، 9/ 55 درصد از معاملات صورت گرفته را به خود اختصاص داده است. این گزارش در حالی است که برحسب گفته های مشاوران املاک در حال حاضر بیشترین آپارتمان های عرضه شده در بازار زیربنای بیشتر از 80 مترمربع دارند. همین موضوع منجر به ایجاد یک عدم تعادل و توازن میان سمت عرضه و تقاضا در بازار شده است.

مشاوران املاک عنوان می نمایند بخش زیادی از متقاضیان خرید در بازار مسکن پایتخت، به دلیل کاهش قدرت خرید، امکان خرید واحدهای مسکونی با متراژ بیش از 80 مترمربع را ندارند. از این رو سعی می نمایند واحدهای مسکونی کوچک متراژ حتی با وجود عمربنای بالا را انتخاب نمایند. همین طور در این ماه که حجم معاملات واحدهای مسکونی به کمترین میزان طی سال های اخیر رسیده است، توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب ارزش هر واحد حاکی از آن است که در میان دامنه های قیمتی مورد آنالیز، واحدهای مسکونی با ارزش 300 تا 450 میلیون تومان با داشتن سهم 15 درصدی بیشترین سهم از معاملات صورت گرفته را به خود اختصاص داده اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 456

به "مظنه املاک پرطرفدار در بازار مسکن پایتخت چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مظنه املاک پرطرفدار در بازار مسکن پایتخت چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید