من فاطمه هستم؛ کتابی درباره وقایع پس از رحلت پیامبر اکرم (ص)

به گزارش مجله ابوذریون، کتاب من فاطمه هستم اثر سید محمد تقی قادری است که سال جاری منتشر شد.

من فاطمه هستم؛ کتابی درباره وقایع پس از رحلت پیامبر اکرم (ص)

جهت دریافت مشاوره خدمات اندازه کاتالوگ در فتوشاپ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار ، کمتر از ده روز پس از رحلت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم شش واقعه تکان دهنده و بس شگفت و عبرت انگیز رخ داد. واقعه شش گانه ای که حکایتگر دو جنبش متقابل بود.

کتاب من فاطمه هستم اثر سید محمد تقی قادری در انتشارات نصایح در 304 صفحه سال 1398 منتشر شد و به چاپ پنجم نیز رسید. این کتاب تحلیل دیگری از شش واقعه همایش انصار، غصب خلافت، غصب فدک، خطبه فدکیه، تهاجم به خانه وحی و وصیت نامه الهی - سیاسی است.

ویژگی این کتاب، آموزشی و تحلیلی بودن آن بر مبنای پژوهش های تاریخی است. برای اینکه متن آموزشی باورپذیرتر باشد، در قالب هفت گزارش و هر گزارشی با پرسش ها و پاسخ های تحلیلی تدوین شده است. نویسنده کتاب را با یک مقدمه و هفت گزارش گردآوری کرده است.

از جمله این تحلیل ها و گزارش ها می توان به این موارد اشاره نمود:

آیا غصب خلافت یک اتفاق بوده است یا توطئه، چرا شهروندان مدینه با غصب خلافت مخالفت نکردند. ابوبکر فدک را غصب نمود، ابوبکر با چه توجیه شرعی فدک را غصب کرده است، اشکالات حقوقی و شرعی غصب فدک چیست، چرا مهاجر و انصار از فاطمه سلام الله علیها حمایت نکردند.

بخشی از کتاب من فاطمه هستم را در اینجا می آوریم:

مردمی بودن و مردمداری از ویژگی های فاطمه بود که توانست وی را فاطمه کند.

به این معنا هر چند وی دختر یگانه شخصیت دنیا بود و خود نیز دارای منزلت و جایگاهی ملکوتی بود، ولی این تعینات ذاتی و قدسی هرگز دیوار و حاجب بین وی و مردم نشد و فاصله ای بین او و مردم ایجاد نکرد که دسترسی به آن حضرت امکان پذیر نباشد و همین مردمی بودن او را مردم دار کرد.

به این معنا که از مردم معمولی گرفته تا خواص و اصحاب هرکس حل مسائل مادی و معنوی خود را در دست او جستجو می کرد و خود را به حضرت رسانده و انتظار داشتند با دست توانمند وی تقاضاهایشان برآورده گردد.

از همین رو نمونه های زیادی از مردم داری در زندگی حضرت فاطمه وجود داردکه چند نمونه از آن آورده می گردد:

1 - زنی به خدمت حضرت زهرا رسید و عرض کرد: مادر پیر و ناتوانی دارم که در نماز بسیار اشتباه می نماید، مرا فرستاده تا از شما بپرسم که چگونه نماز بخواند؟ آن حضرت فرمود: هرچه می خواهی بپرس.

آن زن پرسش های خود را بیان کرد تا به ده پرسش رسید و حضرت زهرا با روی گشاده جواب همگی را دادند زن از زیادی پرسش خود شرمسار گشت؛ گفت: شما را بیش از این زحمت نمی دهم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 832

به "من فاطمه هستم؛ کتابی درباره وقایع پس از رحلت پیامبر اکرم (ص)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "من فاطمه هستم؛ کتابی درباره وقایع پس از رحلت پیامبر اکرم (ص)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید