میلیون ها کاربر واتساپ به تلگرام پیوستند تا اطلاعاتشان را در اختیار فیسبوک نگذارند

به گزارش مجله ابوذریون، در هفته گذشته فیسبوک به کاربرانی که از اپ واتساپ استفاده می کردند با نشان دادن پیامی گفت که این کاربران برای ادامه استفاده خود از این اپ، باید با قوانین جدید این شرکت درباره حفظ حریم خصوصی موافقت نمایند.

میلیون ها کاربر واتساپ به تلگرام پیوستند تا اطلاعاتشان را در اختیار فیسبوک نگذارند

با وجود اینکه این خبر در ابتدا عادی به نظر می رسید، اما تعیین شد که قوانین جدید مربوط به حفظ حریم خصوصی اپ واتساپ، کاربران را مجبور می نماید که به شرکت واتساپ اجازه دهند تا اطلاعاتشان را با شرکت فیسبوک و دیگر شرکت های وابسته به آن به اشتراک بگذارد.

در حدود سه سال پیش واتساپ از این قابلیت رونمایی نموده و وعده داده بود که انجام این کار به کارکرد صحیح، بهبود، درک، سفارشی سازی و پشتیبانی از بازاری که این اپ به آن خدمات می دهد، یاری می نماید. اما کاربران در آن موقع می توانستند که از فعال کردن آن خودداری نمایند.

متأسفانه باید بگوییم که سال جاری شاهد اجباری شدن این کار هستیم و کاربرانی که مایل به انجام این کار نیستند دیگر نمی توانند که بعد از روز 8 فوریه (20 بهمن) از اپ واتساپ استفاده نمایند. اکنون به نظر می رسد که این تصمیم فیسبوک مبنی بر انجام این کار، عواقب شدیدی را بر روی پایگاه اطلاعاتی کاربران واتساپ داشته است.

تلگرام که یکی دیگر از اپ های پیغام رسان است که کاربران آن در مقایسه با واتساپ کمتر است، به تازگی اعلام نموده که تعداد بسیار زیادی از کاربران بعد از منتشر شدن این خبر توسط فیسبوک، به این پیغام رسان آمده اند. برای بار اول بنیان گذار تلگرام، پاول دروف، در هفته اول ماه ژانویه (دی) اظهار داشت که تعداد کاربران این پیغام رسان از مرز 500 میلیون کاربر ماهانه گذشته است.

  • واتساپ تغییر تصاویر پس زمینه برای چت های گوناگون را امکان پذیر کرد

مهم تر از این موضوع این است که بعد از منتشر شدن خبر جدید توسط اپ واتساپ مبنی بر تغییرات قوانین مربوط به حفظ حریم خصوصی، تلگرام اظهار داشت که این اپ با هجوم بسیار زیاد کاربران روبرو شده است. دروف اظهار داشت در کمتر از 72 ساعت، در حدود 25 میلیون کاربر جدید به تلگرام آمده اند. دروف همچنین در گزارش خود گفته است که بیشتر این کاربران از قاره آسیا (%38)، اروپا (%27) و آمریکای لاتین (%21) هستند.

به نظر می رسد که رخ دادن این موضوع اتفاق مهمی در مقایسه با سال گذشته است. در سال گذشته فقط یک و نیم میلیون کاربر به صورت روزانه در اپ تلگرام ثبت نام می کردند. دروف در نهایت گفته است با وجود اینکه مقدار دانلود اپ تلگرام در گذشته هم زیاد بود، اما رخ دادن این اتفاق متفاوت با دفعه های قبلی است.

  • چرا ایلان ماسک می گوید اپ سیگنال را جایگزین واتساپ کنید؟

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1584

به "میلیون ها کاربر واتساپ به تلگرام پیوستند تا اطلاعاتشان را در اختیار فیسبوک نگذارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلیون ها کاربر واتساپ به تلگرام پیوستند تا اطلاعاتشان را در اختیار فیسبوک نگذارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید