واکنش ترامپ به آزمایش تسلیحاتی کره شمالی

به گزارش مجله ابوذریون، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر این باور است که اگر رهبر کره شمالی دشمنی و خصومت را از سربگیرد، این خطر وجود دارد که همه چیز را از دست خواهد داد.

واکنش ترامپ به آزمایش تسلیحاتی کره شمالی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در واکنش به آزمایش تسلیحاتی کره شمالی، گفت: اگر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دشمنی و خصومت را از سر بگیرد، همه چیز را از دست خواهد داد. کره شمالی باید خلع سلاح گردد.

وی در ادامه اضافه کرد: کیم جونگ اون بسیار باهوش است و تاکنون چیزهای زیادی را از دست داده است، و اگر راه خصومت و دشمنی را در پیش بگیرد، واقعا همه چیز را از دست خواهد داد. او یک توافقنامه مستحکم خلع سلاح را با من در سنگاپور امضا نموده است.

اشاره ترامپ به نخستین دیدارش با رهبر کره شمالی در سال 2018 در سنگاپور است.

ترامپ اضافه کرد: رهبر کره شمالی نمی خواهد روابطش با رئیس جمهور ایالات متحده را از بین ببرد یا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر دخالت کند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی یکشنبه اعلام نمود، پیونگ یانگ یک آزمایش بسیار مهم در سایت پرتاب ماهواره سوهائه انجام داده است.

این سایت موشکی همان مکانی است که مقام های آمریکایی پیش از این گفته بودند که کره شمالی قول داده است آن را تعطیل کند.

این آزمایش در شرایطی صورت گرفته است که ضرب الاجل یک ساله کره شمالی برای مذاکره با آمریکا رو به سرانجام است و پیونگ یانگ هشدار داده است که در صورت به نتیجه نرسیدن این مذاکرات، جهت جدیدی را در پیش خواهد گرفت.

خبرگزاری کره شمالی این آزمایش را یک آزمایش بسیار مهم و موفقیت آمیز ارزیابی نموده ولی اشاره ای به جزئیات بیشتری در این خصوص ننموده است.

ترامپ در این پیغام توئیتری نوشت: کره شمالی تحت رهبری کیم جونگ اون ظرفیت های مالی بزرگ و چشمگیری دارد ولی باید همان طور که قول داده شده است، خلع سلاح گردد.

کارشناسان موشکی بر این باورند که ظاهرا کره شمالی یک موتور موشک را آزمایش نموده است.

تنش ها در آستانه سرانجام یافتن ضرب الاجل یک ساله کره شمالی به آمریکا به شدت افزایش یافته است. آمریکا خواهان خلع سلاح یکطرفه کره شمالی شده ولی پیونگ یانگ خواهان لغو کلیه تحریمهای آمریکا است.

کیم سونگ نماینده کره شمالی در سازمان ملل در اظهارات انتقادآمیزی درباره آمریکا، گفت: خلع سلاح هسته ای از میز مذاکره با آمریکا حذف شده و مذاکرات طولانی با واشنگتن لزومی ندارد.

این شدیداللحن ترین اظهارات یک مقام ارشد کره شمالی علیه آمریکا است که نشانگر عمق اختلافات دو کشور است. کره شمالی تهدید نموده است که با سرانجام یافتن ضرب الاجل یک ساله برای به نتیجه رسیدن مذاکرات با آمریکا، جهت جدیدی را در پیش خواهد گرفت.

نماینده کره شمالی در سازمان ملل اضافه کرد: مذاکره متوالی و مداومی که آمریکا به دنبال آن است، تنها یک مذاکره وقت گیر است که برای سیاست داخلی آمریکا مفید و سودمند خواهد بود. ما نیازی به مذاکرات طولانی با آمریکا نداریم و خلع سلاح هسته ای از میز مذاکره با واشنگتن حذف شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 708

به "واکنش ترامپ به آزمایش تسلیحاتی کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به آزمایش تسلیحاتی کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید