چطور از دست ارورهای hrs یخچال پروفایل، مابه و جنرال الکتریک خلاص شویم؟

به گزارش مجله ابوذریون، گاهی مواقع هم ارورها نشان دهنده بروز مشکلاتی در یخچال هستند. مشکلاتی مانند خرابی کمپرسور یخچال، برد یخچال یا حتی موتور یخچال. یکی از ارورهایی که نمایش آن روی پنل یخچال می تواند هر کسی را نگران کند، ارور hrs است. اگر یخچال پروفایل، مابه و جنرال الکتریک دارید، به احتمال زیاد این خطا را می شناسید؛ اما علت رخ دادن این ارور چیست را شاید ندانید و تعمیرکار هم به شما در این باره چیزی نگفته باشد.

چطور از دست ارورهای hrs یخچال پروفایل، مابه و جنرال الکتریک خلاص شویم؟

علت ارور hrs یخچال جنرال الکتریک، مابه و پروفایل چیست؟

عده ای تصور می نمایند که ارور hrs مربوط به عملکرد قسمت های خاصی از یخچال مانند آب سرد کن یا یخساز است، به همین علت به آن بی توجهی نشان می دهند! درصورتی که این خطا مربوط به یکی از مهم ترین قطعات یخچال است.

ارور hrs نشان دهنده این است که برد یخچال دچار آسیب جدی شده و در صورت استفاده مداوم از دستگاه، ممکن است برد دیگر قابل استفاده نباشد. اگر این ارور hrs چند وقت روی پنل یخچال نمایش داده شده و به آن توجه بوده اید، به احتمال زیاد مجبور شوید که برد یخچال فریزرتان را به طور کامل عوض کنید. البته درصورتی که برد برای یخچال های برند کمیاب باشد و در بازار موجود نباشد، حتی ممکن است احتیاج باشد که یخچال را به طور کامل تعویض کنید و به فکر یک یخچال نو باشید.

اما درصورتی که چند روز است ارور hrs یخچال پروفایل ، مابه و جنرال الکتریک دیده می گردد، باید سریعا آن را از برق بکشید و با نمایندگی مجاز تعمیرسرا تماس بگیرید. با اولین تماس مشتری متخصصین این مرکز به محل اعزام می شوند تا عیب یابی برد یخچال را انجام دهند و مشکل پیش آمده را حل نمایند.

چرا برد یخچال صدمه می بیند؟

حالا که معین شد ارور hrs به علت بروز مشکل برای برد یخچال رخ می دهد، بی شک کنجکاو شده اید که درباره مواردی که منجر به بروز این ارور و آسیب وارد شدن به برد یخچال می شوند هم دانش مناسبی کسب کنید.

1. کهنه و فرسودگی برد

یکی از عمده ترین دلایل بروز ارور hrs، افزایش طول عمر یخچال و کهنگی و فرسودگی برد آن است. در یخچال هایی که مدت طولانی تری استفاده شده اند، برد یخچال ممکن است بسیار فرسوده شده باشد و دستگاه برای کارایی مناسب، احتیاج به یک برد نو پیدا کند.

2. نوسانات برق شهری

نوسانات برق شهری از دیگر مواردی است که می تواند عملکرد برد یخچال را دستخوش تغییر کند. درصورتی که از محافظ یخچال استفاده نمی کنید و در منطقه ای حضور دارید که مقدار نوسان برق شهری به نسبت زیاد است، به احتمال زیاد چند وقت پس از استفاده از یخچال پروفایل، مابه و جنرال الکتریک، ارور hrs را روی پنل مشاهده خواهید کرد. چون نوسان برق شهری می تواند منجر به بروز اختلال در عملکرد برد یخچال گردد.

3. سوختن کندانسور یخچال

شاید باور اینکه سوختن کندانسور یخچال می تواند منجر به صدمه تماشا برد یخچال گردد سخت باشد؛ اما با سوختن کندانسور یخچال، فن های دستگاه از کار می افتند و به مرور دمای یخچال افزایش پیدا می نماید. این موضوع منجر به افزایش کار موتور یخچال و فشار روی برد می گردد و عمر آن را کوتاه می نماید.

چطور خطای hrs را رفع کنیم؟

اگر ارورهای hrs یخچال مابه، پروفایل و جنرال الکتریک روی پنل یخچال دائم در حرکت هستند و فرارسیدن زمان تعمیر برد یخچال را نشان می دهند:

· در اولین قدم باید دستگاه را از برق خارج کنید.

· سپس برای عیب یابی و تعمیر یخچال در پی یک مرکز معتبر بگردید.

به خاطر داشته باشید که تعمیر خودسرانه یخچال فریزر و سپردن این موضوع به تعمیرکاران متفرقه و غیرحرفه ای، ممکن است صدمه جبران ناپذیری به دستگاه وارد کند.

تماس با تعمیرسرا؛ نمایندگی مجاز یخچال پروفایل، مابه و جنرال الکتریک

متخصصین تعمیر سرا با ارورهای hrs یخچال پروفایل، مابه و جنرال الکتریک و دلایل رخ دادن آن ها به خوبی آشنا هستند. تعمیرکاران این مرکز با اولین تماس، در محل مشتری حاضر می شوند و در کمترین زمان کلیه مشکلاتی که یخچال با آن ها روبرو است را شناسایی می نماید.

پس از شناسایی علت بروز ارورها، برد یخچال تعمیر یا تعویض می گردد و درصورتی که کندانسور یخچال صدمه دیده باشد، کارشناسان تعمیرسرا آن را با نمونه فابریک جایگزین می نمایند.

باوجوداینکه هزینه تعمیر برد یخچال فریزر بسیار زیاد است، اما تعمیر سرا رضایت مشتری را سرلوحه کارش قرار داده و منصفانه ترین قیمت را برای تعمیر یا تعویض برد در نظر می گیرد.

درنهایت اینکه تعمیرسرا خدماتش را تضمین می نماید تا مشتریان با آسودگی خاطر یخچال هایشان را به دست این مرکز بسپارند و سالم تحویل بگیرند.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2047

به "چطور از دست ارورهای hrs یخچال پروفایل، مابه و جنرال الکتریک خلاص شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور از دست ارورهای hrs یخچال پروفایل، مابه و جنرال الکتریک خلاص شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید