چینی ها درباره ایران چه نظری دارند؟

به گزارش مجله ابوذریون، حدود 77 درصد چینی هایی که به ایران آمده اند از سفرشان راضی بوده اند. غذا و مهمان نوازی ایرانی بیشترین رضایت آن ها را جلب نموده و برخورد راننده های تاکسی، چینی ها را ناراضی نموده است.

چینی ها درباره ایران چه نظری دارند؟

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، آموزشگاه گردشگری چین براساس نظرسنجی که از گردشگران این کشور قبل و بعد از سفر به ایران انجام داده، نتیجه گرفته است: در سال 2018 سطح رضایت مسافران چینی از سفر ایران حدود 79.20 درصد بوده که در بین 102 ملیتی که به ایران سفر نموده اند رتبه رضایت مندی چینی ها 59 بوده است. در هشت ماه نخست سال 2019 میزان رضایت چینی ها از سفر به ایران 77.38 درصد بوده که رتبه آن در بین ملیت های دیگر 78 شده است .

نمودار آماری این گزارش که نسخه ای از آن در اختیار ایسنا قرار داده شده، نشان می دهد: سطح رضایت مندی چینی ها از سفر به ایران سال جاری در مقایسه با سال 2018 ، کمتر شده است .

در گزارش نظرسنجی آموزشگاه گردشگری چین آمده است: میانگین رضایت سایر ملت ها از سفر ایران 85 درصد بوده که سطح رضایت مندی چینی ها در سال 2019 از این عدد کمی پایین تر بوده و به 77.38 درصد رسیده است .

بیشترین درصد رضایت چینی ها از مردم ایران و مهمان نوازی آن ها و کیفیت غذاهای ایران بوده که بالاتر از سطح میانگین رضای تمندی سایر ملیت ها است .

چینی ها از برخی زیر ساخت ها شامل اماکن تاریخی و کاخ ها، مراکز خرید، جابه جایی ها، تصویر مقصد، رقابت پذیری قیمت مقصد و تبلیغات دهان به دهان رضایت نسبی داشته اند اما درباره مدیریت و برنامه ریزی گردشگری میزان رضایت آن ها زیر 70 درصد بوده است؛ عددی پایین تر از میانگین سطح رضایت سایر ملت ها .

آموزشگاه گردشگری چین گزارش نموده است: ایران در طرح یک کمربند ـ یک جاده واقع شده و موقعیت راهبردی دارد و سطح تعاملات مالی دو کشور در پنج سال گذشته 7.3 درصد رشد داشته که در یک بازه پنج ساله، گردشگری ورودی از چین به ایران حدود 20.1 درصد و گردشگری ورودی از ایران به چین حدود 1.7 درصد سالانه افزایش داشته است .

سفر ایرانی ها به چین 17 درصد و سفر چینی ها به ایران حدود 5 درصد کمتر شده استهمچنین سال جاری کلا حدود 8 میلیون نفر مسافر بین دو کشور جا به جا شده است که نسبت به سال گذشته 12.1 درصد کاهش داشته که کاهش ورودی از ایران به چین حدود 16.8 درصد بوده و کاهش سفر چینی ها به ایران حدود 4.7 درصد بوده است (نقطه سر به سر یکساله) .

این آموزشگاه همچنین به آنالیز تصویر ذهنی مسافران از ایران پرداخته و در آزمون ارزیابی استاندارد گردشگران معین شده که ذهنیت آن ها از کلمه ایران قبل از سفر به این کشور برابر با نفت، انقلاب و امپراتوری پرشیا بوده است .

پیش از سفر بیشترین جست وجوی اینترنتی چینی ها درباره مسجد نصیرالملک (شیراز)، تخت جمشید (استان فارس) و میدان امام (اصفهان) بوده است .

چینی ها پس از سفر به ایران اغلب چنین نظر داده اند: ایران بهتر از چیزی است که فکر می کردیم. اصفهان خیلی دوست داشتنی است و شهر زنده ای است که با چرخ زدن در این شهر، فرهنگ و زندگی مردم به خوبی نمایان می گردد .

میدان امام بعد از غروب با توجه به پیک نیک خانواده های ایرانی جذابیت خاصی دارد که چینی ها می توانند از ایشان به راحتی عکاسی نمایند .

تخت جمشید احساسی تاریخی مشابه دیوار چین دارد. معماری آن و البته سرویس کرایه دوربین سه بعدی احساس عمیقی از تاریخ را منتقل می نماید .

در این گزارش نظرسنجی به نظر به یکی از گردشگران چینی اشاره شده که گفته است: لغو ویزا دلیل اصلی انتخاب یک باره ایران به عنوان مقصد بوده است. پیش از سفر اطلاعات زیادی راجع به این کشور پیدا ننموده ولی بعد از بازدید از این انتخاب بسیار راضی بوده و باز هم قصد بازگشت به ایران را دارد .

برخی چینی ها نیز نظر داده اند: اگر نام ایران به گوش تان بخورد ابتدا احساس ناامنی می کنید ولی بعد از بازدید در حدی احساس تان عوض می گردد که حتی نمی خواهید آن را ترک کنید .

عقیده برخی چینی ها بر این است که در بیشتر مسیرهای بین شهری ایران، حمل و نقل با اتوبوس از نظر قیمت و کیفیت خیلی خوب است .

آموزشگاه گردشگری چین همچنین به استناد نظرهای ثبت شده درباره سختی سفر تنهایی به ایران، برخورد برخی راننده های تاکسی و فروشنده ها توصیه نموده است: برای داشتن سفری امن و مطمئن گروهی به ایران سفر کنید .

همچنین اعلام شده است: سیستان و بلوچستان و کرمان ممکن است امن نباشد. قطار (به خاطر ساعات نامناسب حرکت که روی زمان بازدیدها و رسیدن به مقصد اثر می گذارد) خیلی توصیه نمی گردد .

چینی ها نظر داده اند که مردم ایران نسبت به خارجی ها خوش قلب هستند اما بیش از حد به یک خارجی توجه نشان می دهند .

پلو زعفرانی، روسری زنان ایرانی، نان های بزرگ، مردم خونگرم و مهمان نواز، سرزمین زیبا، مسجد صورتی، چشم های رنگی، واقعی و زیبا، قصه هزار و یک شب از جمله عباراتی است که به عقیده برخی گردشگران چینی تداعی نماینده ایران است .

این گزارش براساس نظرهای ثبت شده نتیجه گرفته است: برای سفر به ایران 10 روز کافی بوده و این کشور طبیعت زیبایی ندارد. به عقیده فعالان گردشگری ایران و چین، بیان چنین دیدگاهی درباره طبیعت ایران ناشی از کوتاهی بخش دولتی در معرفی مناسب جذابیت های متعدد و متنوع ایران است .

منبع:ایسنا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 621

به "چینی ها درباره ایران چه نظری دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چینی ها درباره ایران چه نظری دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید