چین لیست 100 مورد مداخله آمریکا در هنگ کنگ را منتشر کرد

به گزارش مجله ابوذریون، چین فهرستی از 100 مورد مداخله آمریکا در امور داخلی هنگ کنگ را منتشر کرد و به مقامات واشنگتن هشدار داد که به راهبرد فعلی خود علیه چین سرانجام دهند.

چین لیست 100 مورد مداخله آمریکا در هنگ کنگ را منتشر کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، چین امروز فهرست 100 مورد مداخله آمریکا در امور هنگ کنگ ازجمله دفاع جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از یک روزنامه هنگ کنگی را منتشر کرد.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری امروز خود گفت: آمریکا نباید هر نیروی ضد چین و مشکل زا در هنگ کنگ را تحمل کند، در غیراینصورت تنها باعث ایجاد مشکل خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه چین تأکید کرد: هنگ کنگ متعلق به چین است و امور آن هم بخشی از امور داخلی چین به تعداد می رود. هیچ نیروی بیگانه ای نمی تواند به قصد دخالت در امور هنگ کنگ به چین فشار بیاورد. اکنون چین با تدوین و اجرای قانون امنیت ملی هنگ کنگ، حاکمیت قانون در این منطقه تکمیل بخشیده و با احیای امنیت و ثبات هنگ کنگ توانسته از حقوق و منافع مشروع ساکنان هنگ کنگ محافظت کند و باعث سرعت گرفتن فرایند توسعه هنگ کنگ گردد. توطئه آمریکا برای تضعیف رفاه و ثبات در هنگ کنگ و جلوگیری از توسعه چین در نهایت شکست خواهد خورد.

وزارت خارجه چین در وبسایت خود فهرستی از موارد مداخله آمریکا از سال 2019 ازجمله امضاء قانون استقلال هنگ کنگ به وسیله ترامپ در سال 2020 را منتشر کرد.

در این فهرست به نام تعدادی از مقامات آمریکا ازجمله نانسی پلوسی، مایک پامپئو (وزیر خارجه سابق آمریکا) و آنتونی بلینکن اشاره شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1954

به "چین لیست 100 مورد مداخله آمریکا در هنگ کنگ را منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین لیست 100 مورد مداخله آمریکا در هنگ کنگ را منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید